Akrep Burcu Kasım 2022

Akrep Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Kasım ayına geldi sıra. Biraz hızlı geldi gibi sanki 🙂 2022’nin de sonuna doğru geliyoruz.

Bir tutulma ayı daha var sırada. Bu ay boğa burcunda gerçekleşecek olan bir Ay tutulması var. Mars retrosunun içindeyiz. Jüpiter bir koç döneminin ardından balık burcuna dönmüş durumda.

Ayın tüm detaylarına bakacağız. Önce genel bir takvim görmek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 1.evinizde.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 2.evinize geliyor.

Para alanınızda bir Güneş ! Maddi konularda bir güçlenme, büyüme ve yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha güzel yaşamak için, maddi anlamda elinizi güçlendirmek için yeni şeyler yapmak, hareketlenmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde. Önemli kararlarınız olabilir. Maddi çerçevenizi büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları da doğabilir. Bu  da bir olasılık. Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle şehir dışı, yurt dışı konuları olanlar, başka bir şehre yada ülkeye çalışmak için gidecek olanlar olabilir aranızda.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 1.evinizde.

İnsan ilişkileriniz, iletişimleriniz açısından dolu dolu, aktif, yoğun, hareketli bir zaman.

Görüşüyorsunuz, danışıyorsunuz, bağlantılarınızla bir araya geliyorsunuz. Fikir alışverişleri içinde olacağınız, organizasyonlar, programlar yapacağınız, hareketli bir dönem.

Merkür eğitimi de simgeler. Belki de yeni bir eğitim getirir bu dönem size. Niyetleriniz varsa, adım atınız. Şanslı bir zamandasınız.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 2.evinize geliyor.

Parasal konulara çekecektir odağınızı.

Maddi gücünüzü artırmak, biriktirebilmek, birikimlerinizi büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Sigorta, mülk, yatırım, birikim gibi maddi güvence diyebileceğimiz konularda yeni kararlarınız olabilir.

Harcamaları, alışverişleri de anlatır bu ev. Yay temalarında harcamalarınız olabilir. Örneğin gezmek için, yeni yerler, yeni şeyler keşfetmek için yapacağınız şeyler olabilir.  Bu keşiflere, keyiflere bir bütçe ayırabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 1.evinizde.

Aşk, sevgi, uyum demektir Venüs. Bağ kurmayı, insan ilişkilerimizi anlatır. İlişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, bağlantılarınız içinde samimiyetinizin artabileceği, keyifli bir zaman.

Dış görüşünüzü, saçlarınızı, giyiminizi, imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi şanslar, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor bu transit sizin için.

Yay burcu eğitimi simgeler. İşinizde, gelir elde ettiğiniz alanda eğitim de alabilirsiniz Venüs burada iken.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. 2.ev ise paramızı simgeliyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir o yüzden. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 8.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Bu dönemde borçlanmamaya çalışın. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin derim. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda bir bunalma enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünün. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.

Esasen iyi kullanılırsa içsel anlamda bir temizlenme ve hafifleme zamanı.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması için turbo dolunay benzetmesi yapılır. Dolunaydan çok daha güçlü bir etkiyi sembolize eder Ay tutulmaları.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar yine 7.evin konusu.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Kontrat yenileyeceğiniz konularınız olabilir.

Bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz. Bitirmeyi seçeceğiniz bağlantılar da olabilir. İş ortaklarınız ile ya da iş birliği halinde olduğunuz kişilerle, tedarikçilerinizle sorunlarınız varsa, bitmesi gereken anlaşmalar bitebilir.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı bu sizin için. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

2.evinizde bir yeniay doğuyor.

Parasal alanda yeni olasılıklarınız var.

Çünkü bu ev maddi konularla ilgili en temelde. Parayı, para kazanmayı, maddi olanakları sembolize eden bir ev.

Bir gelir akışı başlayabilir. Bir geliriniz varsa büyütmek için yeni şeyler yapabilirsiniz. Kendiliğinden başlayacak, değişecek olan şeyler olabilir. Maddi konularda fırsatlara açık bir zamanda olacaksınız.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa bunu bu yeniay ile yapabilirsiniz.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 5.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Huzurlu, bereketli, tatlı, mutlu bir ay diliyorum hepimize !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!