Kova Burcu Kasım 2022

Kova Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Kasım ayını anlatmaya geldim. 2022’yi kapatmaya hazırlanırken acaba nasıl konularınız olabilir bu ay ? Yaşamınızda neler olabilir ?

Öncelikle ayın takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Ayı genel hatlarıyla görmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 10.evinizde.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb gibi konularınız varsa yeni gelişmeler olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü bu. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından hareketli bir zaman. Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım olmanın, ekip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Birbirinize destek vererek güzel şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde tüm ekibi ya da bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir.

Sosyal sorumluluk teması, toplum yararına yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar yine bu evle ilgili. Güneş buradan geçerken bir kampanyaya katılabilirsiniz. Desteğinizi sunabilirsiniz. Gönüllü bir faaliyet içinde yer alabilirsiniz.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 10.evinizde.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Arkadaşlarınızla, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, renkli bir dönem. Güzel bir iletişim zamanı. Bağ kurma, bağları güçlendirme zamanı.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 10.evinizde.

Çalışıyorsanız, işinizde parlak bir zaman. Bağlantılarınızın desteğini alabileceğiniz bir zaman. Yöneticilerinizle ilgili konularda, olumlu gelişmeler olabilir.

Görev ve yetki alanınızda, olumlu yönde değişimler olabilir. İşinizden daha bir keyif alacağınız, Venüsyen bir dönem 🙂

İş dışında resmi konularda, devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde bir şeyler Venüs ile daha kolay akacaktır.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sosyal hayatınızı anlatan alana sevginin, güzelliğin, keyiflerin gezegeni Venüs geliyor. Bu harika !

Sosyal ilişkileriniz içinde mutlu hissedeceğiniz, keyifli şeyler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hediyeleşmeleriniz olabilir. Kutlamalarınız olabilir. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Yay burcu vizyonumuzu büyüten bilgileri, yabancı dilleri, dünya kültürlerini, dansı, seyahatleri simgeliyor. 11.ev ise aynı amaç için bir araya gelen kişileri, grupları.

Bir eğitim ortamına katılabilirsiniz. Örneğin bir dans kursuna, bir yabancı dil kursuna.

Bir seyahatiniz olabilir. Bir grupla tur gezisi örneğin.

Venüs yaydan geçerken, sizi entelektüel anlamda besleyecek bir şeyler de olabilir, böyle şeyler başlayabilir hayatınızda. Renkli bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 5.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda zaman zaman pürüzler yaşayabilirler. İşler yavaş ilerleyebilir, beklemeniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında bazı şeyler bir süre için düzeninde yaşanamayabilir.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, hedeflerinizde, yapmak istediklerinizde ilerlemek yerine konuları biraz akışına bırakmak gerekebilir bu retroda.

Mars hareket demektir. Aynı zamanda mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.

Yaşamınızda yenilemeniz gereken yerleri gösterecektir Mars size. Nerelerde enerji düştü, nerelerde hevesler eksildi, ne neye dönüşmeli ? Neyi bırakmalı, neye devam etmelisiniz, biraz bir şeyleri gözden geçirme zamanı.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

4.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu. Ay tutulmalarını, birkaç kat dolunay etkisi gibi düşünebilirsiniz.

4.evin temaları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, uğraşmakta olduğunuz, çözmeye çalıştığınız neler varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz, sonuç alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bunun dışında özellikle tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası birkaç gün) aile içi iletişimlerde daha kontrollü olmanızı önereceğim.

Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir ayrıca. Ev içinde bozulan bir şeyler olabilir. Tadilat gerektiren durumlar doğabilir.

Aile bireylerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Boğada bir tutulma olduğundan, özellikle parasal konular olası.

Kazançlarla, para kazanmakla ilgili konularda tartışmalara açık bir zaman. Bu anlamda sakin olmaya, kırıcı olmamaya özen gösteriniz.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

11.evinizde bir yeniay doğuyor.

Sosyal hayatınızda canlı, renkli, eğlenceli bir zaman 🙂

Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz içinde güzel bir kutlamanız, bir sevinciniz, bir heyecanınız olabilir.

Evinizde ağırlayacağınız önemli misafirleriniz olabilir. Misafir olacağınız yerler olabilir. İletişimler hareketleniyor.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir. Küslükler, dargınlıklar olduysa, sakin, huzurlu, sevgi dolu bir barışma yaşayabilirsiniz.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 2.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yaşamınızda istediğiniz değişimleri yaratacağınız, planların hayata geçeceği, yol almanın keyfini yaşayacağınız, mutlu bir ay olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!