Koç Burcu Kasım 2022

Koç Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Kasım ayı olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda.

Öncelikle ayı genel hatlarıyla, gündem başlıklarıyla görmek isterseniz bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 8.evinizde.

8.ev zamanlarında parasal konular önde oluyor çoğunlukla. Ödemeleri yapabilmek, gelir gider dengesini kurabilmek, alacakları tahsil etmek, borçları ödemek gibi gündemler oluyor.

Bu transit sürecinde parasal konularla meşgul olabilirsiniz. Bir alım satım, bir mal paylaşımı gündeme gelebilir. Böyle bir konunuz varsa, yeni gelişmeler olabilir.

Geçtiğimiz aydan bu yana beklemede kalmış konular ilerleyebilir. Bir alım satım, bir paylaşım gerçekleşebilir.

Bir tazminat, kazanılmış bir hak, devlet bağlantılı bir parasal konu, yasal bir hak elinize geçebilir. Devletten bir ödeme alabilirsiniz. Emekli maaşınızı beklemekte iseniz maaşınız bağlanabilir.

Yeni parasal kaynakların olabileceği, başlayabileceği bir zaman.

22 Kasım’da Güneş yay burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Güneş’in buraya gelişi ile birlikte 9.ev konuları gündeminize yerleşiyor.

Eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, proje teslim gibi ödevlerle yoğun, hareketli bir dönem yaşayabilirler. Yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları gibi hazırlıklarınız varsa, bu konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konularınız varsa, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Süreçler hızlanabilir. Konular ilerleyebilir.

Uzak yerlerden sevdikleriniz gelebilir. Sizin de seyahatleriniz olabilir.

Şehirler arası taşımacılık, transfer gibi lojistik konuları, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetleri, gümrük konuları, ithalat ihracat konuları olanlar için hareketli bir zaman.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 8.evinizde.

Parasal alandan geçiyor olacak akrep döneminde. Kredi kartlarınız, ödemeleriniz, borç alma verme gibi konularınız, başkalarından gelen maddi kaynaklarınız var bu evde.

Merkür’ün geçtiği yerde konuşmalar olur. Fikirler, planlar olur. Yakın çevreniz içinde para alışverişlerinin, parasal konuların olabileceği bir zaman.

Kazançlarınız dışında başkasından gelecek bir para, bir konunuzu çözebilir. Bir ödemenizi kolaylaştırabilir.

Maddi konular ön planda olacaktır diyeyim özetle.

17 Kasım’da Merkür yay burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışacaktır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 8.evinizde.

Parasal fırsatlara, maddi açıdan bir rahatlamaya, bir kolaylığa, bir çözüme işaret ediyor olabilir bu Venüs transiti sizin için. Çünkü Venüs geçişleri şansları, pozitif gelişmeleri temsil ediyor.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

8.eve nazaran temaları daha neşeli, daha canlı, daha parlak olan bir ev burası. Ufkumuzu, bilgi birikimimizi, vizyonumuzu besleyen derinlikli alanlar, eğitim, akademi konuları, ilimler, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler bu evin konusu.

Venüs bu temalarda güzellikler getirir bu dönemde size.

Seyahatler güzel geçer. Yolculuklar rahat geçer. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun ve evin konularında keyif alacağımız şeyler olur.

Sinema, yabancı diziler/filmler yine 9.evle ilgili. Kültürel anlamda sizi derinleştirecek çok güzel şeyler izleyebilirsiniz Venüs yayda iken. Dans da bir yay ve 9.ev temasıdır. Dansa ilginizin artacağı bir Venüs geçişi bu ayrıca 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Sizler bu retroyu 3.evinizde deneyimleyeceksiniz. Neleri anlatır bu ev ?

İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, iletişim araçları, iletişim platformları. Eğitimler, kurslar, bilginin aktarıldığı/paylaşıldığı platformlar, hocalar, danışmanlık faaliyetleri.

Evimize yakın yerler, muhitimizde olan şeyler, yakın akrabalar, kardeşler, kardeşlerle ilgili konular, yakın çevremiz, sıkça görüştüğümüz kişiler.

Website, blog, sosyal medya kanalları/sayfaları, internet üzerinden yapılan işler. Online ticaret. Online platformlar.

Bu temalarda, bu konularda, bu kişilerle ilgili konularınızda yavaşlamalar, zaman zaman agresyonlu durumlar, bekleme gerektiren durumlar, pürüzler doğabilir retroda. Biraz sabır isteyen bir retro.

Retrolarda ilgili gezegenin gölgesini yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Mars’ın retrosunda agresyon var, hız var, acelecilik var, kontrolsüz bir enerji var.

Retroda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde ölçüde ve dengede kalmak için özenli olmanızı önereceğim. Tartışmalar olabilir, agresif davranışlar olabilir, fevri hareketler olabilir.

Biraz uzak kalmak bir çözüm belki. Uzlaşmak, anlaşmak için ısrar etmemek bir çözüm belki. Konuların üzerinde bu dönemde gitmemek iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında genel olarak iletişimlerde kontrolünüzü koruyun diyeceğim. İkizler ve 3.ev iletişim demektir. Bu anlamda dikkat.

Trafik, ehliyet, araç konuları yine ikizler temasıdır. Trafikte, yolda aceleci olmamak bu dönemde daha önemli. Buna da dikkat. Biraz yönetilmesi gereken bir süreç.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

2.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler.

Bu ev parasal konularla ilgili bir ev sevgili okuyucularım. Zodyakta 2. ve 8.ev evler, yani 2-8 aksı para hattıdır.

2.ev kişisel kazançlarımızla, bireysel anlamda sahip olduğumuz maddi varlıklarla, harcamalarımızla, gelirlerimizle ilgili.

Ay tutulması parasal konularda bir gündem getirebilir size ya da o an gündeminizde olan para konusu ne ise o konu ile ilgili bir tamamlanma, bir sonuçlanma, bir bitiş olabilir.

Büyük bir harcama gündeme gelebilir. Masraf yaratacak bir konu doğabilir tutulma civarı günlerde.

Önemli bir alışverişinizi yapabilirsiniz. Bir birikim, bir yatırım, bir sigorta konusu şekillenebilir.

Maddi olanaklarınızı büyütecek bir şeylerin başlangıcını yapabilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir parasal konularda.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, uzaklarla ilgili konular bu evin temaları arasında. Bu konular üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

Eğitim hayatınızda yeni gelişmeler olabilir. Bir ilgi alanınızda, derinlikli bir alanda bir öğrenme süreci başlayabilir hayatınızda.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Güzel bir yolculuğunuz olabilir.

Uzakta yaşayan yakınlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Onların hayatında olumlu değişimler olabilir. Yanınıza gelebilirler. Şehir değiştirebilirler.

Başka ülkeye yerleşecek yakınlarınız olabilir. Böyle bir konu ve hazırlık varsa bu değişimin, bu yer değişikliğinin vakti gelmiş olabilir. Gerçekleşebilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!