İkizler Burcu Kasım 2022

İkizler Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Kasım ayını anlatacağım bu yazımda. Bu yılın da sonuna doğru geliyoruz.

Kasım ayı içinde bir Ay tutulması var. Mars retrosu 30 Ekim’de başladı, devam ediyor. Jüpiter artık balık burcunda. Değişimler var.

Her aylık gündemde yaptığım gibi ayın gezegen transitlerini paylaşacağım. Yeniay ve dolunay tarihlerini vereceğim.

Öncelikle ayın takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Ayı genel hatlarıyla görmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 6.evinizde.

Güneş’in geldiği yerde bir hareketlenme olur. Hangi evden geçiyorsa Güneş, o evin konularında yeni gündemlerimiz olur. O konularımızda yeni gelişmeler olur.

6.evin temalarını sayayım size. İşler, görevler, sorumluluklar, çalışma hayatı, rutinler, günlük düzen, yaşam düzeni, düzenimizi oluşturan şeyler.

Güneş’in bu alana gelişi ile günlük işleriniz artabilir, gündelik temponuzu yükseltecek yeni şeyler olabilir. İşinizde yeni görevler eklenebilir düzeninize.

Kişisel yaşamınızda bazı şeyler bir koşturma yaratabilir. Belki kendiniz, belki aileniz için yapmanız gereken şeyler olabilir.

Akrep parasal konuları temsil eder. Bankacılık işlemleri de vardır akrep temaları arasında. 6.ev ise hesap kitap işleri, muhasebe işlemleri, finansal konular ile ilgilidir. Bu yönde işleriniz, yapacaklarınız da olabilir o yüzden.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 7.evinize geliyor.

Başkaları ile ne ölçüde uyumlanabildiğiniz, kimlerle ne kadar ‘biz’ olabildiğiniz, başkaları ile birlikte hareket edebildiğiniz noktalar, biz olmak noktasında sizi zorlayan şeyler daha fazla odağınıza yerleşecektir. Çünkü bu Güneş geçişinin ana konusu, ilişkiler olacaktır sizin için.

Durumlar içinde çeşitli sebeplerle ortama uymanız, var olan çerçeveye uymanız, bireysel olmak yerine başkalarına göre/başkaları ile birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir. Uyumlanmak, ilişkileri yolunda götürmek daha önemli bu dönemde sizin için.

Bunlar dışında evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusudur. Partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman o yüzden. Ayrıca çeşitli konularda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir özel ders, bir kurs, bir eğitim, bir danışmanlık gündeme gelebilir.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 6.evinizde.

Merkür iletişim gezegenidir. Günlük işlerimizle ilgilidir ayrıca.

6.ev ise işimizi, çalışma ortamımızı, günlük düzenimizi, iş ve iş dışında düzenimizi oluşturan şeyleri ve rutinlerimizi temsil eder.

İşinizde, günlük yaşamınızda düzenli olarak yapacağınız yeni şeyler başlayabilir bu transit ile.

İşinizde iletişimlerin artabileceği bir zaman.

Düzenlemelere, yeni planlamalara ve üretimlere çok müsait bir dönem. Değerlendirin derim.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 7.evinize geliyor bu değişim ile.

Buraya bakınca ne görüyorum ? Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte ayarlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız, çözeceğiniz şeyler olabilir burayı canlandıran bir Merkür ile.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları doğabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 6.evinizde.

İş hayatınız, veriminiz, bedensel enerjiniz, yaşam düzeniniz bu evle ilgili. Buralarda bir pozitif değişim, bir yenilenme halini anlatıyor bu Venüs.

Bedeninize daha iyi bakmak için yeni rutinler oluşturabilirsiniz.

İşinizde dağınık noktaları düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İkili ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz, sosyal çevre bağlantılarınız açısından çok güzel bir dönem. Sevdiklerinizle güzel paylaşımlarınız, keyifli zamanlarınız olacaktır.

Ayrıca hocalar, birebir ders aldığımız eğitmenler bu evle ilgili. Güzel insanlarla bir araya gelebilir, birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık alabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz bu önemli retroyu 1.evinizde deneyimliyor olacaksınız.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmamanızı öneririm. Bu süreçte hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durmalısınız.

Zaman zaman öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Duygusal anlamda geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın elden geldiğince. Sporla atın örneğin o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara da dikkat etmeniz bu retroda daha önemli. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da ne olabilir ? Bağışıklığınız düşebilir. Bu hepimiz için geçerli. Mars enerjimizi, bedensel gücümüzü, bağışıklığımızı simgeliyor çünkü. Halsiz hissedebilirsiniz, günlük işler içinde daha çabuk yorulabilirsiniz. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat etmeniz iyi olur.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 10.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

12.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulmalar ruhsal anlamda zorlayabiliyor bizi. Siz tutulmanın etkisini 12.evden alıyorsunuz. Bu alan zaten ruhsal alan. Duygularımızı, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimize sakladıklarımızı, içimizde yaşadıklarımızı anlatan alan.

Tutulmaya yakın günlerde bir şeyler keyfinizi kaçırabilir biraz. İlla ki can sıkıcı şeyler yaşayacaksınız diye bir şey yok, böyle düşünmeyin. Kendi içinizde bir şeylere fazla odaklanabilirsiniz. Motivasyonsuz ve isteksiz hissedebilirsiniz.

Parasal konularda yoluna koymanız gereken durumlar olabilir. Kazançlarınızla, maddi konforunuz ve yaşam standardınız ile ilgili konularda bazı durumları artık çözmek, iyileştirmek, güçlendirmek için ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz kendinize. Ruhunuza, duygularınıza yüklenmeden, kendinizi zorlamadan, önce olanı olduğu haliyle kabul ederek hayatınızda neleri değiştirmek için neler yapabilirsiniz, bakın buralara.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

7.evinizde bir yeniay doğuyor. İlişkiler alanında gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz, bir konuyu şifalandırabileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin pürüzlü bir gündemi varsa güzel bir açılım olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Keyifli, neşeli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!