Oğlak Burcu Kasım 2022

Oğlak Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Kasım ayını anlatacağım bu yazımda. 2022’yi kapatmaya hazırlanırken bakalım nasıl konularınız olabilir bu ay ? Yaşamınızda neler olabilir ?

Öncelikle ayın takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Ayı genel hatlarıyla görmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 11.evinizde.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz şeyler için yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

Ruhsal alana geliyor. Yay burcu derin bilgiyi, hayatın mekanizmasına/evrenin yasalarına dair, yaşama dair ufkumuzu büyüten, bizi ehlileştiren bilgiyi simgeler. Tasavvuf, ilimler, felsefe gibi alanlar yay temasıdır.

12.ev ise ruhumuzu, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi anlatan ev.

Ruhunuzu besleyecek, büyütecek, farkındalığınızı artıracak bilgiler akacaktır Güneş burada iken hayatınıza. Spiritüel alanlarda yeni deneyimleriniz, eğitimleriniz olabilir. Yay burcu eğitimin de burcu.

Ruhsal anlamda zengin bir dönem !

Bununla birlikte önemli bir uyarım da olacak. Bu döngüde önemli başlangıçlar yapmamanız önemli. 12.ev geçişleri, bekleme ve hazırlanma zamanıdır. Başlatılan işler çoğunlukla istenilen sonuçları vermez çünkü. Kendinizi biraz geri plana almak, dinlenmek, sessizleşmek hayatın bu süreçte sizden istediği şey. Mümkün olan noktalarda seçimleriniz bu yönde olsun derim, naçizane tavsiyem.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 11.evinizde.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır. Bilgi paylaşımları artar.

Sosyal hayatınızda ve ayrıca işinizde ekip içinde daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Akrep burcu ödemeleri, borçları, alacak verecek konularını simgeler. 11.ev ise arkadaşları. Merkür akrepte iken dostlarınızdan borç alabilirsiniz, onlar sizden destek isteyebilirler. Birbirinize maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Parasal konular da ön planda.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 12.evinize geliyor.

Gündelik yaşam içerisinde biraz geri planda olabileceğiniz fakat belki kendi isteğinizle bunu seçebileceğiniz bir döngü.

Ruhsal konularla meşgul olmak, spiritüel konulara eğilmek, spiritel alanlarda bilgilerinizi derinleştirmek için çok güzel bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 11.evinizde.

Sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızda olan bağınızda, içinde olduğunuz gruplarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bulunduğunuz ortamlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Seveceğiniz, iyi anlaşacağınız insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Birlik, uyum ve destek enerjisi bu.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu kez hangi konularda iyicil etkisini alıyorsunuz Venüs’ün ? Ruh haliniz, hisleriniz, duygularınız, maneviyatınız, psikolojiniz bu evle ilgili. Ruhsal anlamda çok güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Yay burcu eğitimi, derinlikli alanları, ilimleri sembolize ediyor. Ruhsal anlamda size büyük bir açılım sağlayacak, hayata bakışınızda dönüşüm yaratacak ilimlerle bir bağ doğabilir aranızda. Yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Uzmanlar, eğitmenler tanıyabilirsiniz. Eğitimleriniz ya da eğitim hazırlıklarınız olabilir.

Sinema, dans, yabancı diller, dünya kültürleri yay burcunun anlattığı şeyler. Buralardan bir şeyler yaşamınıza eklenecek ve size iyi gelecektir. Faydalara vesile olacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 6.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz bu ev ile ilgili.

Mars retroda iken işinizde daha yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı şeyler için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

Bir süre öncesinde yaptığınız işler, yeniden görev tanımınıza eklenebilir. Bir süre için üstleneceğiniz işler olabilir.

Bedensel sağlık, bağışıklık, bedensel enerji demektir ayrıca 6.ev.
Mars da enerjimizle ilgili bir gezegen. Bu retroda ne yapın ? Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

5.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmalarını oldukça güçlü bir dolunay etkisi olarak anlatabilirim.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili. Sanatsal alanda hazırladığınız işler varsa, bunların tamamlanabileceği, yaptığınız işleri tanıtabileceğiniz ön olanda olabileceğiniz, görünür olabileceğiniz bir zaman.

Bir hobinizden para kazanmak istiyorsanız hazır olduğunuzu, artık bu adımı atmak istediğinizi fark edebilirsiniz. Bunun kararını verebilirsiniz kendi içinizde.

Bir hobiniz için yapacağınız önemli bir alışverişiniz, büyük bir harcamanız olabilir.

Çocuklar da 5.evin konusudur. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Düzene koyacağınız şeyler olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu parasal konularla ilgili olduğundan, çocuklarınız için büyük harcamalar da gündeme gelebilir.

Çevrenizde bebek sahibi olmak isteyenler varsa, çocuk gündemi olan yakınlarınız ve tedavi süreçleri varsa, sonuç alabilirler ya da ne yapmaları gerektiğini, güzergahını belirleyebilirler.

Bu evin konuları arasında şans oyunları da var. Riskli yatırımlar var. Döviz, altın gibi yatırım araçları var. Boğada, parayı anlatan bir alanda bir Ay tutulması meydana geliyor. Risk içeren yatırımlardan, esasen parasal alanda her tür büyük hareketten uzak durmanızı öneririm tutulmaya yakın günlerde.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

12.evinizde bir yeniay doğuyor.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum, bir bedensel sağlık konusu, ruhsal/psikolojik bir konu..Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ferahlık getirecek uyanışlar, farkındalıklar olabilir yeniay ile. Sıkıntı yaratan duygu ve düşüncelerden arınabilirsiniz. Geride bırakabilirsiniz bazı konuları.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu getirebilir.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 3.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Keyifli, güzel bir ay diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!