31 Ocak-6 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

31 Ocak-6 Şubat 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Geride bıraktığımız hafta sonunda Venüs retrosu sonlandı. Cumartesi günü durağan konumda gördük Venüs’ü. Pazar günü itibariyle ise ileri yönlü hareketine başladı. Artık Dünya’dan baktığımızda Venüs’ü normal seyrinde görüyoruz.

Zor bir Venüs retrosuydu. İlişkiler içinde bir şeyler keyfimizi eksiltti. Uyum sorunu yaşadık. Mesafe koymamız gerekti bazı dialoglarda. Birilerinden uzaklaştık. Kimi zaman da art niyetli durumlar gözlemledik.

Artık bitti bu Venüs retro süreci. Çok şükür diyelim 🙂

4 Şubat itibariyle Merkür retrosu da tamamlanıyor. İşler daha bir yoluna girecek gibi duruyor bu retro da bitince. Hayat hızlanabilir. Durgunluklar, beklemeler sonlanabilir. Daha iyi hissedebiliriz kendimizi. Bir şeyler daha keyifli olabilir. Birkaç gün daha sıkalım dişimizi 🙂

Bu hafta bir yeniay gerçekleşecek sevgili okuyucularım. 1 Şubat Salı günü 08:45’te, kova burcunun 12 derecesinde meydana gelecek.

Bu yeniayın biraz gergin bir enerjisi var. Çünkü Satürn ve Uranüs ile temaslar içinde bir yeniay. Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile kare açı yapıyor. Kare açı, uyumsuz bir açıdır.

Bir isyan hali var yeniayda.

Bir bardağın taşması gibi, bir sabrın sonu gibi tarif edebilirim bu enerjiyi.

Bir süredir sabrettiğimiz, mevcut haline sesimizi çıkarmadığımız, tolerans gösterdiğimiz konulara artık bir tepki verebiliriz. Bu tepki biraz sert olabilir, işin içinde Satürn ve Uranüs olduğu için.

O yüzden günlük iletişimlerimizde, yakınlarımızla, arkadaşlarımızla dialoglarımızda, iş ortamında, sosyal ortamlarda daha kontrollü olalım. Ağzımızdan çıkanı duyalım.

Ama haklı olduğumuz ve artık sınır çekmemiz gereken bir durum varsa, bunları da ifade edebiliriz tabii. Bazen gerekiyor. Ama işte bu noktada üslubu korumak önemli. Seviyeyi korumak önemli.

Yeniayın yüksek enerjisini, elden geldiğince dizginleyelim derim.

Haftanın içinde başka neler var ? Onlara da bakacağız şimdi.

Yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


31 Ocak-6 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

4 Şubat günü Merkür retrosu sonlanıyor. Merkür durağan konuma geçiyor. Hızı, Dünya’ya eşitlendiği için Dünya’dan bakınca duruyormuş gibi görüyoruz Merkür’ü.

5 Şubat günü 07:43 itibariyle ise artık ileri yönde hareket etmeye başlıyor. Bu retro da geride kalıyor.

Retro sürecinde yaşadığımız iletişim problemleri ve günlük işlerimizde yaşadığımız aksilikler geride kalmaya başlıyor.


31 Ocak-6 Şubat haftasının gezegen açıları :

4 Şubat : Mars Jüpiter altmışlığı : Mars 8° Oğlak, Jüpiter 8° Balık

Haftanın uyumlu açılarından biri. Bu hafta genelinde yaşayacağız bu güzel altmışlığı. Sadece 4 Şubat günü için düşünmeyiniz.

Mars hareketi, başlangıçlar için harekete geçmeyi, yeni şeyler başlatmayı, girişimleri, atılımları anlatan bir gezegen.

Jüpiter ise fırsatları, kolaylıkları, şansları simgeleyen büyük iyicil. Bu hafta hedeflerimiz için hareketlenebiliriz. Yeni başlangıçlara niyet edebilir, gerekenleri yapabiliriz. İlk adımı atabiliriz.

Özellikle Jüpiter temalarında olabilir bunlar. Jüpiter’in eğitim, akademi, kurslar, yolculuklar, uzaklarla ilgili konular, yabancı diller, finansal konular gibi temaları var.

Mars ise işimizi, kariyerimizi sembolize eden oğlak burcunda. O yüzden işimiz, ürettiklerimiz, düzenimiz konusunda da canlanıyoruz, hareketleniyoruz.  Yeni şeyler yapmak üzere zihnimizi, alanımızı düzenlemeye başlıyoruz. İçinde olduğumuz koşulları iyileştirmek için yapabileceklerimizi yapmaya başlıyoruz.

4 Şubat : Güneş Satürn kavuşumu : Güneş 15° Kova, Satürn 15° Kova

Satürn ciddiyet, düzen, disiplin, mantık, rasyonel düşünce, analitik düşünce, gerçekçilik demektir. Konuları mantıkla, akılcı yaklaşımlarla ele alabileceğimiz, işimizi, yaşam düzenimizi, yaşam koşullarımızı, hayatımızda memnun olmadığımız konuları son derece rasyonel biçimde ve gerçekçi bir tutumla ele alabileceğimiz, istediğimiz değişimler için gereken sorumluluğu üstlenebileceğimiz bir zamandayız.

Bazı şeyler artık yetmiyorsa, var olan hali tatmin yaratmıyorsa, bunlara daha iyi bir şekil vermek, güçlendirmek, güzelleştirmek için yeni kararlarla yapılacaklara odaklanıyoruz bu hafta.

6 Şubat : Mars Kiron karesi : Mars 9° Oğlak, Kiron 9° Koç

Sakarlıkların, çarpmaların, düşmelerin yaşanmaması adına dikkat edelim bu hafta. Özellikle hafta sonu.

Ayrıca duygusal anlamda da incinmelere açık bir zaman. Kime nasıl cümleler kurduğumuza dikkat edelim. Hassasiyetlere özenle yaklaşalım. Kimseyi gücendirmemek adına daha dikkatli olalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

31 Ocak 2022 Pazartesi

Sabah erken saatlerde Ay önce Merkür, hemen ardından Pluto ile kavuşuyor. Enerjisi biraz gergin bir sabah. Bir şeylere kızdıysak birkaç gündür, yine bu düşüncelerle, bu duygularla uyanabiliriz. Keyifsiz bir ruh halinde olabiliriz.

Ay 07:43-12:42 arasında boşlukta. 12:42’de kova burcuna yerleşiyor. Burada bir yeniay gerçekleşecek 1 Şubat Salı günü.

Yeniay öncesindeyiz. Ay kapanış fazında. O yüzden enerjimiz biraz düşük olabilir. Motivasyonumuz güçsüz olabilir. Diğer yandan Ay’ın balzamik faz dediğimiz bu kapanış fazları, bir şeyleri bırakma, sonlandırma, yeniden doğuş öncesi bir arınma zamanıdır. Fayda getirmeyen alışkanlıkları, somut ya da soyut, iyiliğimize hizmet etmeyen konuları/durumları bırakmak için iyi bir gün. Zararlı alışkanlıkları bırakmak isteyenler için çok iyi bir gün.


1 Şubat 2022 Salı

Bu sabah 08:45’te yeniay gerçekleşiyor. Yazımın giriş bölümünde anlattığım gibi, kova burcunun 12 derecesinde meydana geliyor bu yeniay.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz.

Günün ikinci yarısında ise Ay Satürn kavuşumu geliyor. Biraz zorlu, gergin, kısıtlayıcı durumların bazı şeyleri zorlaştırabileceği, koşulların isteklerimiz için çok uygun olmayabileceği bir zamandayız. Bazı beklemeler, gecikmeler olabilir. Bunlar artık bizi çok yormuş olabilir. Sabır gösterdiğimiz konularda bardak taşabilir ve tepki gösterebiliriz. İsyankar bir atmosfer var. Kontrollü olmaya gayret edelim.

14:01 sonrasında günün geri kalanında Ay  boşlukta. Yani bir açısı yok. Kovada iken başka bir açı almayacak. Ay boşlukta olduğu için biraz isteksizlik olabilir, kontrasyonu düşük olabilir günün geri kalan kısmının.


2 Şubat 2022 Çarşamba

Ay 13:59’a kadar kova burcunda ve boşlukta. Boşluk etkisiyle günlük işlerde odağımız dağılabilir biraz. Bu vakitler çok verimli geçmeyebilir. Beklemeler de gerekebilir çeşitli sebeplerle.

Ay 13:59’da balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile hareketlenebiliriz. Enerjimizi yükseltecek şeyler olabilir. Girişim gücümüzü, cesaretimizi ve özgüvenimizi kuvvetlendirecek şeyler olabilir. Enerjik, canlı, güzel bir akşam. Ay balıkta, dingin bir yerde ama Mars dinamik bir atmosfer yaratıyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumu ile çok şanslıyız ayrıca. Yapmak istediğimiz konuşmalar için, genel olarak yapmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz bu vakti.


3 Şubat 2022 Perşembe

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay’ın çok güzel açılarını görüyoruz. Ay Uranüs altmışlığı ve Ay Venüs altmışlığı gibi uyumlu, pozitif açılar var. Akışkan bir sabah. Keyifli bir sabah. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler içinde, arkadaşlıklarda, işimizle ilgili konularda ferah, güzel bir atmosferdeyiz.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşacak. Özel bir görünüm bu. Yaradan ile, evrenle, hayatla bağımız, manevi yanımız, ruhsal yanımız, derinliğimiz, duygularımız, iç dünyamız demektir balık. Neptün ise balığın yönetici gezegenidir. Huzurlu, sakin, manevi enerjisi güçlü, mis gibi bir akşamdayız. Spiritüel/meditatif çalışmalar için de uygun, enerjisi örtüşen bir akşam.


4 Şubat 2022 Cuma

Ay bugün 17:56’ya kadar yine balık burcunda.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Merkür altmışlığı var. İletişimler, yazışmalar, toplantılar, mülakatlar için güzel bir sabah. Anlaşmalar, fayda getirecek irtibatlar da doğabilir.

12:40-17:56 arasında Ay boşlukta. Bu vakit aralığında önemli başlangıçlar yapmaktan kaçınalım. Özellikle imzalı işlerden. Ay boşluktayken büyük atılımlar yapmamak gerekiyor. Konu, istediğimiz gibi ilerlemeyebiliyor çünkü.

17:56’da koç burcuna geçiyor Ay. Koç ile canlı, girişken, özgüveni yüksek bir moda geçiyoruz 🙂


5 Şubat 2022 Cumartesi

Ay koç burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Mars karesini görüyoruz. Gergin bir sabah. Münakaşalara girmeyecek, kendimizi negatif enerjilerden uzak tutacak şekilde davranalım.

Sakarlıklara dikkat edelim ayrıca. Hızlı hareket etmeyelim. Aceleci olmayalım.

Günün ilk yarısında Ay Kiron kavuşumu da var çünkü. Fiziksel anlamda incinmeler, çarpmalar, düşmeler olabilir. İletişimlerde de birbirimizi kırmayacak biçimde kuralım cümlelerimizi. Mars ve Kiron temaslı böyle bir atmosferde, kalpler kırılabilir çünkü.

Günün ikinci yarısında Ay Venüs karesi geliyor ayrıca. Bugün ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar içinde biraz keyifsiz durumlar var gibi sanki. Bu enerjileri bilerek, hoşgörüyle, anlayışla hareket edelim.

Akşam saatlerinde atmosfer olumlu yönde değişiyor. Önce Ay Satürn altmışlığı, ardından Ay Güneş altmışlığı geliyor. Ruhsal anlamda dengeye geliyoruz. İletişimlerimiz içinde destek buluyoruz. Daha olgun bakış açılarıyla kendimiz için daha güzel seçimler yapıyoruz. İlişkilerde toparlıyoruz bir şeyleri.


6 Şubat 2022 Pazar

Ay günün tamamında koç burcunda yine.

Akşam saatlerinde Ay Pluto karesini görüyoruz. Bir agresyon enerjisi var. Hakkaniyetsiz, kaba, nezaketsiz durumlar olabilir. Tartışmalardan uzak kalmaya çalışalım. Kendimizle vakit geçirelim bu akşam mesela. Kendimize zaman ayıralım.

Ay 20:20 sonrasında boşlukta. Koç burcunda iken alacağı tüm açıları almış durumda. Yolun geri kalanını açısız ilerliyor.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum :

Merkür Retrosu 14 Ocak-4 Şubat 2022

2022 burç yorumlarınız aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!