1-7 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

1-7 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Akrep burcunda Uranüsyen bir yeniay deneyimleyeceğimiz, Merkür ve Venüs’ün burç değiştireceği, hareketli bir haftaya giriyoruz.

Uranüsyen bir yeniay diyorum. Çünkü yeniay sırasında, Güneş&Ay kavuşumu akrep burcunun 12 derecesinde yer alıyor. Uranüs ise tam karşısında, aynı derecede duruyor. Yani boğa burcunun 12 derecesinde.

Bir şeylerin hızlıca ve beklenmedik biçimde başlayabileceğini söylüyor yeniay. Hızlı karar almamızı ve beklemeden adım atmamızı gerektirebilecek durumlara işaret ediyor. Akrep boğa aksı söz konusu olduğundan, özellikle parasal konular dikkat çekiyor. Hesapta olmayan masraflar, düşünüldüğünden daha büyük olabilecek ödemeler olası.

Bununla birlikte beklemede kalmış olan parasal konuların, alım satım konularının da hızlanabileceği bir zaman. Bu anlamda bir özgürleşme zamanı.

Yeniay için olasılıklarınızı Kasım ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz.

Linkler aşağıda yer alıyor.

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Merkür akrep burcuna, Venüs oğlak burcuna geçiyor bu hafta. Yeni transitler başlıyor.

Merkür, Venüs ve Mars gibi Güneş’e yakın gezegenlerin transitleri, dış gezegenlere kıyasla daha kısa sürelidir ve bu transitlerin yansımalarını hızlı şekilde görürüz günlük hayatımızda.

Günlük, gündelik çerçevemizde, gündem konularımızda değişimler geliyor o yüzden Merkür ve Venüs ile.

Yine haftanın her bir gününü ele alacağım. Tüm detayları anlatmaya başlayacağım şimdi.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


1-7 Kasım haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 5 Kasım Cuma günü 13:43’te oğlak burcuna geçiyor. Yay transiti bitiyor artık.

Oğlak burcunun temsil ettiği konularda Venüs’ün iyicil etkisiyle güzel şeyler yaşayabileceğimiz bir zamana giriyoruz. Nedir oğlak burcu temaları ? İşimiz, kariyerimiz, otorite ile ilgili konularımız, kurallar, yönetmelikler, devlet bağlantılı işler, resmi işlemler, kayıt, başvuru, evrak konuları. Bu konularda destekleyici bir döneme adım atıyoruz.

Venüs’ün oğlak burcu geçişinden nasıl etkiler alabileceğinizi görmek için Kasım ayı yorumlarınıza bakabilirsiniz. Linkler yukarıda yer alıyor. Hafta içinde Venüs için ayrı bir yazı da yayınlayacağım.

Merkür 6 Kasım Cumartesi günü 01:34’te akrep burcuna geçiyor. Merkür’ün bulunduğu burç, zihinsel odağımızı, düşüncelerimizin yoğunlaştığı yeri gösterir. Ayrıca Merkür günlük işlerimizle ilgili bir gezegen.

Akrep burcu ise parasal konuları, alacak verecek meselelerini, bankacılık işlemlerini, alım satım konularını, başkalarından gelen maddi kaynakları, burs, kredi, prim, sigorta, vergi, borçlar, borçların yapılandırılması gibi konuları, tazminat hakkını, mal paylaşımlarını, yasal hakkımız olan paraları, resmi boyutu olan parasal süreçleri simgeler.

Bu konularda gündemleri olanlar için işlerin hızlanabileceği bir dönem başlıyor.

Merkür’ün akrep transitinden alabileceğiniz olası etkileri, aynı şekilde Kasım ayı yorumlarınızda görebilirsiniz. Linkleri yazımın giriş kısmında vermiş bulunuyorum. Yine hafta içinde bu transit için de ayrı bir yazı yayınlayacağım.


1-7 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

1 Kasım : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 22 Terazi, Jüpiter 22 Kova

Harika bir üçgen ! Merküryen konularda Jüpiter’in şansı, bereketi, kolaylığı bizimle 🙂

Merkür en temelde iletişimlerimizi ve günlük işlerimizi simgeler. Bunun dışında eğitimle ilgili konular, danışmanlıklar, kurslar, seminerler, kısa yolculuklar, arabalarla, taşıtlarla ilgili konular, imzalı işler, ticari faaliyetler Merkür’ün temsil ettiği konulardır.

Özellikle haftanın ilk yarısında bu destekleyici açının etkisi devrede.

2 Kasım : Merkür Pluto karesi : Merkür 24 Terazi, Pluto 24 Oğlak

Burada bir manipülasyon, bir haksızlık, erdemsiz bir davranış, adaletsiz bir tutum görünüyor gözüme. İnsanı insan yapan, değerlerinin olmasıdır. O yüzden bu yanlışlara düşmeyelim. Ruhsal kalitemiz ne kadar güçlüyse, o kadar güzel bir hayat yaşarız. Kendimize kötü karmalar yaratmayalım.

Günlük hayatın içinde bir şeylere sinirlenebiliriz ayrıca. Bencil, düşüncesiz, kaba, nezaketsiz davranışlar gözlemleyebiliriz. Herkesin aynı bilinçte ve aynı kalitede olmadığını aklımızda tutalım ve uzaklaşalım. Kirli enerjilerle temas etmeyelim.

6 Kasım : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 0 Akrep, Venüs 0 Oğlak

Haftanın güzel açılarından biri 🙂 İkili ilişkilerimiz, aile içi ilişkilerimiz, sosyal bağlantılarımız, arkadaş çevremizle dialoglarımız açısından, paylaşımlarımız açısından harika bir görünüm.

Sıcacık, sevgi dolu dialoglarımız olabilir, çok tatlı yardımlaşmalar olabilir. Sorunlar yaşandıysa, durumlar tatlıya bağlanabilir. Değerlendiriniz bu güzel Venüsyen desteği 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

1 Kasım 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca başak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Neptün karşı karşıya. Dalgınlıklar, unutkanlıklar olabilir. Evden çıkarken gerekli olan her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

İşinizde hesap kitap işlemlerinizde her zamankinden daha dikkatli olunuz.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto üçgeni etkin. Uyumlu, güçlü, güzel bir açı. Üçgenin bir ayağı işimizi anlatan başak burcunda, diğer ayağı ise kariyerimizi, başarılarımızı simgeleyen oğlak burcunda. İşimizde yapmak istediklerimiz ve yapmamız gerekenler konusunda şanslı bir zamandayız. Verimli toplantılarımız olabilir, başarılı sunumlarımız olabilir. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir. Gündüz saatleri hayli akışkan görünüyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Venüs arasında uyumsuz bir kare açı var. Kendi içimizde bir şeylere takılabiliriz. Keyifsiz hissedebiliriz. Yalnız hissedebiliriz. İkili ilişkiler ya da sosyal ilişkiler içinde bir şeyler düşündüğümüz gibi olmayabilir. Sunduğumuz güzelliklerin karşılığını almadığımızı düşündürecek şeyler olabilir. Biraz böyle bir akşam.

20:00 sonrası Ay boşlukta. Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor ama burada iken bir açısı yok artık önünde.

Bu arada Merkür Jüpiter üçgeni kesinleşiyor bugün. Yukarıda, haftanın açıları başlığında bizler için nasıl anlamlara geldiğini görebilirsiniz.


2 Kasım 2021 Salı

Ay 02:10’a kadar başak burcunda ve boşlukta. 02:10’da terazi burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Satürn üçgeni ile destekleniyoruz, tavsiyeler alıyoruz, ilişkilerimiz içinde güzel paylaşımlarımız var.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Kiron karşıtlığının etkisindeyiz. Kimseyi kırmamaya özen gösterelim. Ne yaptığımıza, neyi nasıl ifade ettiğimize dikkat edelim.


3 Kasım 2021 Çarşamba

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Jüpiter üçgeninin şanslı, parlak, iyicil etkisindeyiz. Hatta günün ilk yarısından başlıyor bu güzel etki. Ay, Jüpiter ile bu uyumlu açıya ilerliyor olacak çünkü sabah saatlerinde de.

İlişkilerimiz, işimiz, kazançlarımız, parasal konular, ayrıca eğitimle ilgili konular, yolculuklar açısından hayli güzel bir görünüm. Jüpiter temaları üzerinden böyle olasılıklarımız var.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile ilişkilerden yana şanslıyız. Ayrıca keyif aldığımız şeylere zaman ayırabileceğimiz, yapmak istediğimiz güzel şeyleri yapabileceğimiz bir vakitteyiz.


4 Kasım 2021 Perşembe

Ay bugün 03:52’ye kadar terazi burcunda yine. 01:32-03:52 arasında boşlukta, yani terazide iken alacağı bir açı kalmamış durumda önünde artık. 03:52’de akrep burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Mars kavuşumunu görüyoruz. Yolda, trafikte acele etmeyelim. Bastığımız yere dikkat edelim. Dialoglarda dikkatli olalım. Küçük şeylere büyük tepkiler verebiliriz, bunu yapmayalım. Önemsemeyelim bir şeyleri, üzerinde durmayalım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Uyumsuz bir açı. Günlük işlerde aksiliklere, beklemelere açık bir zaman bu. Eksik olan bazı şeyler günlük akış içinde kısıt yaratabilir. Bunun dışında yaşça olgun kişilerle ve hocalarla iletişimlere dikkat diyeyim. Satürn bu kişileri sembolize ediyor çünkü.


5 Kasım 2021 Cuma

Ay akrep burcunda ilerliyor. Bugün yeniay günü. 00:14’te akrep burcunun 12 derecesinde Uranüsyen bir yeniay gerçekleşiyor.

Yazımın giriş bölümünde yeniay hakkında bilgiler verdim. Ayrıca Kasım ayı yorumlarınız içinde yeniay için olasılıklarınızı görebilirsiniz. Hafta içinde ayrı bir yazı da yayınlayacağım yeniay için.

Sabah ve öğle saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile sevgi enerjisi, hoşgörüsü yüksek bir enerjideyiz.

Gündüz saatlerinde Ay Jüpiter karesi ile parasal konular hareketlenebilir. Harcamalarda, alışverişlerde ölçülü olmaya çalışalım.

Akşam üstü saatlerinde Ay Pluto altmışlığı devrede. Yapmak istediğimiz şeyler için destekleyici bir zaman.

19:09 sonrası Ay boşlukta. Akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor ama burada iken alacağı bir açısı bulunmuyor artık önünde.


6 Kasım 2021 Cumartesi

Ay 03:52’ye kadar akrep burcunda ve boşlukta. 03:52’de yay burcuna geçiyor.

Başka bir şehirde, başka bir ülkede yaşayan yakınlarımızla iletişimlerimiz olabilir bugün. Ayrıca yabancı ülkelerin kültürel bileşenleri ile ilgili konular günümüzün içinde yer alabilir. Bir başka ülkenin bir peyniri mesela ya da yabancı bir dizi mesela. Bu arada dizi, film, sinema da yay temasıdır.

Eğitim almayı düşündüğünüz konularda araştırma yapabileceğiniz, işinde uzman kişilerle irtibat kurabileceğiniz bir gün. Eğitim de yay temasıdır.

Günün ikinci yarısında Ay, Satürn ve Kiron ile uyumlu açılar içinde. Bunlar çok güzel görünümler !

Yay temalarında (eğitim, uzaklarla ilgili konular, felsefe, ilimler, yabancı kültürler, yolculuklar, seyahatler) açısından harika bir gün. Satürn hocaları simgeler. Hocalarımızdan güzel yardımlar gelebilir bugün. Çok güzel dialoglarımız olabilir. Parlak bir Cumartesi 🙂


7 Kasım 2021 Pazar

Ay yine yay burcunda ilerliyor bugün de.

Günün ilk yarısında Ay Neptün karesini görüyoruz. Bazı şeylerde yanıldığımızı, işin düşündüğümüzden farklı olduğunu görebiliriz. ‘Ben şöyle zannetmiştim’ diyebileceğimiz şeyler olabilir. Ama kocaman şeyler düşünmeyin. Büyük şeyler kastetmiyorum. Günlük hayatın içinde pek çok noktada yanılabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter altmışlığı ile oldukça şanslıyız. Her işimiz için kullanabiliriz bu vakti. Bereketli, keyifli, destekleyici, güzel bir zaman.

16:43 sonrası Ay boşlukta. Yay burcunda iken bir açı almayacak artık, bütün açılar tamamlanmış durumda. Açısız ilerliyor.

Ay boşlukta olduğu için, durgun bir vakit olabilir bu. Tam bir Pazar modu 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021 (Kova ve balık burcu da geliyor).

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!