Başak Burcu Eylül 2021

Başak Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Eylül ayı sizin ayınız. Güneş’in başakta olduğu döngü. Dolayısıyla sizin için parlak bir ay. Yeni şeylere adım atabileceğiniz bir ay.

Hadi ayın gezegen geçişlerine ve yeniay&dolunay döngülerine bakalım şimdi.

Eylül için nasıl olasılıklarınız var, konuşalım 🙂


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 1.evinizde.

Bu sizler çok güzel bir gelişme ! Güneş transitleri 1 ay sürer. Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği dönem, bizim için bir güçlenme, başlama, başlatma zamanıdır. Bir yükseliş dönemidir.

12.evin bir tık depresif diyebileceğimiz enerjisinin ardından üzerimizdeki tozları atma, canlanma zamanıdır. İşimizde, insan ilişkilerimizde, sosyal hayatımızda bir hareketlenme zamanıdır.

Pek çok konuda yeni niyetlerinizin doğabileceği, yeni şeylere başlayabileceğiniz, ertelediğiniz konularda harekete geçebileceğiniz, dış görünüşünüzde, giyim tarzınızda, seçimlerinizde yenilikler yapabileceğiniz, bedensel sağlığınız, enerjiniz ve yaşam düzeniniz için fayda getirecek başlangıçlar yapabileceğiniz, spora başlayabileceğiniz, beslenme düzeninizi değiştirebileceğiniz, kendinizle, kimliğinizle, duruşunuzla ilgili konularda yenilenmeler yaşayabileceğiniz, güçlü bir zaman.

Bir ayağa kalkma zamanı. Yeniden başlama zamanı. Hareket ve değişim zamanı bu sizin için.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi varlıklarımızı, sahip olduklarımızı, paramızı, kazançlarımızı anlatır bu ev. Güneş’in geçtiği yerde ise yeni şeyler olur. Bir güçlenme, başlangıç ve değişim enerjisidir Güneş trannsitleri.

İşinizde gelirinizle, kazancınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Sahip olduğunuz maddi kaynakları değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. Birikim yapmak, maddi güvence sağlayacak bir atılım yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi burcu evliliği, eşi, partneri sembolize eder. Eşinizin/hayat arkadaşınızın gelirleri konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Masraflarımız, paramızı nereye harcadığımız da yine bu evin konusu. Terazi burcu moda ile ilgili. Stilinize, giyiminize daha fazla özeneceğiniz, belki gardrobunuzu yenilemek için alışverişler yapabileceğiniz bir zaman.

Terazi burcu kapsamında rehber kişiler de var. Uzmanlar var. Danışmanlıklar var. Güneş’in terazi transitinde bir konuda bir eğitmen ile anlaşabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir harcamanız olabilir.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 2.evinizde.

Para evinizde bir Merkür. Terazi burcu ‘biz’ olmak demektir. Ortak olmak, yolu birlikte yürümek, iş birliği yapmak demektir. Ortaklı projelerde yer alabileceğiniz, ortaklı kazançlar elde edebileceğiniz, başkaları ile birlikte yapacağınız şeylerden gelir elde edebileceğiniz bir zaman.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

İşte bu retroda, bu ortaklıkların şekli, çerçevesi, iş yapma şekliniz, kazançları ne şekilde paylaştığınız, payınız, başkalarının payı gibi konularda ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Oturup konuşup yeniden kararlaştırmanız, netleştirmeniz gereken şeyler olabilir.

Bunun dışında genel olarak insan ilişkilerimiz içinde farkındalıklar yaşadığımız, pürüzleri düzelttiğimiz, hatalarımız olduysa telafi etmek yönünde harekete geçtiğimiz bir zamandır Merkür retroları.

Hangi bakış açınız, hangi tutumunuz, hangi davranışlarınız sizi insan ilişkileriniz içinde zorluyor ? Bunlar nelere dönüşebilir ? Nasıl olursa, her şey daha güzel olur ? Buralara bakma zamanı.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 2.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Parasal konularda şanslı bir dönem.

Özellikle insan ilişkileriniz, iletişim ağınız, çevreniz aracılığıyla gelebilecek işler, çalışmalar, ortaklı işler, ortaklı kazançlar olabilir bu bir terazi burcu transiti olduğu için.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Venüs için esasen akrep yerleşimi biraz zorlu bir yerleşim sevgili okuyucularım. Venüs akrepte rahat değil. Çünkü karşıt alanın, boğanın yöneticisi. Akrebin doğası ile Venüs’ün doğası birbirine pek benzemiyor.

3.ev yakınlarımızı, yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri gösterir. Bu kişilerle iletişimlerde Venüs etkisi alıyor olmanız esasen güzel. İyicil, şanslı bir gezegendir Venüs. İlişkileri, uyumu, güzellikleri anlatır. Ama akrep transiti olduğu için insan ilişkileriniz içinde çözmeniz gereken yerleri, nerelerde tıkandığınızı gösterebilir size. Sevdiğiniz, sevmediğiniz şeyler konusunda netleşebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı daha net vurgulamak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 1.evinizde.

Mars yaşamınızda başlangıçlar yaptığınız bir dönemde olduğunuzu, yeni şeylere adım attığınızı, bir şeyler için gereken cesareti kendinizde artık bulduğunuzu ve harekete geçtiğinizi söylüyor bize.

Aklınızda olanları, planlarınızı hayata geçirmek için oldukça iyi bir zaman.

Spora da başlayabilirsiniz Mars ile. Hayatınız hareketleniyor.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir canlanma geliyor. Daha çok kazanabileceğiniz, daha çok kazanmak için yeni şeyler deneyeceğiniz, yenilikler yapabileceğiniz, motivasyonu yüksek, bereketli bir dönem.

İlişkileriniz, bağlantılarınız, tanığınız kişiler aracılığıyla gelecek fırsatlar olabilir bu dönemde.

Terazi burcu danışmanlıklarla ilgili burç. İnsanları yönlendirdiğiniz, rehberlik ettiğiniz, eğitim verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, bu Mars geçişinde çerçevenizi büyütecek güzel şeyler olabilir.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

1. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok güzel bir yeniay. Bu yeniayda harika açılar görüyoruz gökyüzünde 🙂

Sizler oldukça şanslısınız. Böyle güzel bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir. Yeniay da zaten yeni başlayacak olan şeyleri anlatır.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Şahane bir yenilenme etkisi. Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

7. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, anlaşmalar, imzalı işler, iş birlikleri yine 7.evin konusu.

İlişkiler içinde bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz. Ben-sen dengesini kurmakta zorlanıyorsanız, karşı tarafı merkezinize fazlaca alıyorsanız, kendi benliğinizi eksilttiğiniz, kendi menfaatinizi eksilttiğiniz bağlantılar içinde iseniz, bu noktalarda yeni kararlarınız olabilir.

Kendi varlığınızı onurlandırmanız, kendi değerinizi fark etmeniz için vermiş olabilir hayat bazı kişileri, bazı durumları. Şimdi artık kendinizi seçiyorsunuz.

Bunlar dışında eşinizle/partnerinizle ilgili netlik kazanmasını istediğiniz konular varsa, dolunaya yakın günlerde sonuçlanabilir.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Kontrat yenileyeceğiniz konularınız olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Eylül diliyorum hepinize ! Desteklendiğiniz, şanslı bir zamandasınız. Fırsatları değerlendiriniz 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!