Boğa Burcu Eylül 2021

Boğa Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yılın son çeyreği başlıyor. Sonbahara giriyoruz artık.

Bakalım bu ay gökyüzünde neler oluyor ? Gezegenler nerelerden geçiyorlar ? Yeniay ve dolunay nerede gerçekleşiyor ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ?

Güneş transiti ile başlayalım her zaman olduğu gibi.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Renkli, eğlenceli bir ev burası. 5.ev sosyalleşmek, hayatın daha çok içinde olmak, daha çok gezmek, daha çok eğlenmek demek.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Hobilerle, yeni meşguliyetlerle hayatınızı renklendirmek isteyebilirsiniz.

Şehrin içinde gitmek istediğiniz yerlere gidebilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Çocukları olanlar için onlarla ilgili konular biraz daha ön planda olacaktır Güneş 5.evde iken.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. Sizin 6.evinize geliyor bu geçiş ile birlikte.

6.ev işimizle, çalışma düzenimizle, iş ortamımıza dair konularla ilgili bir ev.

Terazi burcu ise ilişkileri, ortaklıkları, iş birliklerini anlatıyor.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabileceğiniz, yeni ortaklıkların ve iş birliklerinin doğabileceği, başkaları ile birlikte yol alabileceğiniz bir zaman bu.

İş ortamınızda insan ilişkilerinizin ve sahip olduğunuz bağlantıların önemi öne çıkıyor ayrıca bu döngüde. İletişim ağınız ve insan ilişkileriniz aracılığı ile çözeceğiniz konular olabilir.

6.ev günlük yaşam düzenimizdir ayrıca. Terazi ise rehberlerimiz ve hocalarımızdır. Günlük hayatınızda bir şeyi, artık bir eğitmen ile yapmaya başlayabilirsiniz. Bu transitin böyle bir getirisi olabilir size.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 6.evinizde.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha vurgulu bu süreçte.

Terazi ikili ilişkileri anlatan bir burç. İş ortamında bir ilişki konusu da olabilir. Evlilik yönünde adım atanlar olabilir.

İşinizde artık bireysel olarak hareket etmek istemiyor olabilirsiniz. Kendi işinize sahipseniz, kişisel olarak ilerliyorsanız, en azından bazı noktalarda ‘biz’ olmak, takım olmak, başkaları ile yol almak isteyebilirsiniz. İşinizde yeni anlaşmalar doğabilir.

Bu ay Merkür ile ilgili önemli bir gelişme var !

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu, burada yani terazi burcunda başlayacak.

İş ortamınızda ilişkilerinizde uyumlu olmaya, gereken noktada toleranslı olmaya ya da gerekiyorsa bazen stratejik olmaya özen gösterin. İlişkilerinizi yolunda ve rayında tutun. Ufak tefek alınganlıklar, yanlış anlaşılmalar olabilir, bunlara dikkat edin.

Şu ana dek sessizce ilerlemiş bazı şeyler duyulabilir ayrıca. Bu tür etkileri de olabiliyor Merkür retrolarının.

Başka uyarılarım da olacak. 6.ev iş hayatımızı anlatan bir alan. Terazi burcu ise imzalı işleri, sözleşmeleri, kontratları simgeliyor.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

Merkür retrosunda bu konularda temkinli olunuz sevgili okuyucularım.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 6.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

İşiniz, günlük hayatınız, ilişkileriniz açısından güzel bir etki.

Çevrenizden, sahip olduğunuz bağlantılardan güzel şeyler gelebilir. Yapmak istediğiniz şeylerde, birileri yardımcı olabilir size.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

Evli iseniz eşinizle, evliliğinizle, hayatınızda biri varsa partnerinizle, ilişkinizle ilgili güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Borçlar, ödemeler, parasal konular varsa gündeminizde, bu konularda kolaylaşan, çözülen şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin bir parasal konusu çözüme ulaşabilir. Bir alacak verecek konusu tamamlanabilir.

Eşinizle/sevgilinizle bir yatırım için kredi çekmeye karar verebilirsiniz. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde vergi, muhasebe, sigorta konularınız varsa, birlikte ilerleyebileceğiniz bir uzman kişiyle tanışabilirsiniz. Hizmet alabilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Akrep burcu bu konularla ilgili çünkü. 7.ev ise bize yol gösteren kişileri anlatır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 5.evinizde.

Günlük hayatınıza sporun, sanatın, hayatınıza renk katacak etkinliklerin eklenebileceği, hareketli bir dönem.

Çocuk sahibi olanlar için, onlarla ilgili meşguliyetler öne çıkıyor.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 6.evinize geliyor.

Bol bol çalışmalı bir dönem bu 🙂 Koşturmalı, hareketli bir dönem. Üretmenin, güzel hizmetler sunmanın, çalışmanın, kazanmanın zamanı. 6.ev bunlarla ilgili.

Terazi burcu ise ilişkileri simgeleyen burç. İş ortamınızda insan ilişkileriniz içinde Mars etkisiyle zaman zaman anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. En oluruna bakarak, yumuşak bir tavırla, empatiyle, sakince çözmeyi seçin derim konularınızı. Zıtlaşmak yerine, uzlaşma niyetinde olun. Çözüm odaklı olun.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

5. evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Değişim yaratmak, yeni seçimler yapmak, kısıtlardan özgürleşmek, bir şeyleri yenilemek için harika bir zaman.

5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Bu evin temalarında sürprizli güzel gelişmeler, başlangıçlar, değişimler yaşayabilirsiniz bu yeniayın (öncesi/sonrası) yakınındaki günlerde.

Aşk, flörtler, ilişkiler, heyecanlar, keyifler, sanat, spor, etkinlikler, hobiler, ayrıca çocuklar, gençler, bebekler, hamilelik konuları bu evin temaları arasında.

Bebek sahibi olmak isteyenler için iyi bir yeniay.

Günlük hayatınızı renklendirecek bir aktiviteye başlayabilirsiniz ayrıca. Çocuklarınızla ilgili konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, özellikle iş konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

11. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Sosyal çevrenizde, içinde bulunduğunuz gruplarda, işinizde ekip içinde, departman içinde yeni gündemleriniz olabilir. Bir grup çalışması tamamlanabilir. Bir proje için bir ekip oluşturulabilir.

Sosyal hayatınızda arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Onların bazı durumları için devreye girebilirsiniz, yardımcı olabilirsiniz.

Dostlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar da olabilir dolunaya yakın günlerde. Dolunay, yüksek bir enerji çünkü. Duyguları yoğun yaşamamıza neden oluyor. O yüzden iletişimlere dikkat edin diyeceğim.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlıklı, eğlenceli, keyifli, bereketli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!