Oğlak Burcu Eylül 2021

Oğlak Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Bir yazı daha geride bırakıyoruz artık. Sonbahara, yeni bir sezona adım atıyoruz.

Bu ay gökyüzünde neler oluyor ? Hangi gezegen nerede ? Ay içinde nasıl bir yeniay, nasıl bir dolunay var ve tüm bunların size nasıl etkileri olabilir ? Eylül için olasılıklarınız neler ?

Anlatmaya başlıyorum hemen.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 9.evinizde.

Temaları ferah olan, renkli, güzel bir alan burası. Güneş burada iken seyahatleriniz olabilir. Yapmak istediğiniz bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Bir yabancı dil kursu, sınavı gündeme gelebilir.

Akademik hedefleriniz varsa, yüksek lisans ya da doktora yapmak istiyorsanız, bu yönde süreçler içinde iseniz, konular ilerleyebilir. Mülakatlarınız olabilir. Güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başka ülkeler ve şehirlerle ilgili konularınız olabilir.

Vizyonumuz, ruhsal derinliğimiz, ufkumuz, bakış açılarımız, hayat görüşümüz bu evle ilgili sevgili okuyucularım. Ufkunuzu büyütecek, derinlikli bilgilerle, ilimlerle, felsefi kaynaklarla meşgul olabileceğiniz, daha çok kitap okuyacağınız, belki daha çok film izleyeceğiniz bir zaman bu. Sinema da bir 9.ev teması zaten.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

10.ev kariyer alanımızdır. Otorite ile ilişkimizdir. Yöneticilerle ilgili konular, bu ev kapsamındadır.

Terazi burcu ise diplomasiyi, politikayı, ilişkileri ve uyumu anlatıyor.

Güneş’in terazide olacağı bu 1 aylık süreçte, işinizde özellikle üstlerinizle ilişkilerinizde daha diplomatik olmanızı önereceğim. Yerine göre stratejik davranarak, iyiliğinizi ön planda tutarak belki her düşünceyi söylememek, bir talepte bulunacaksanız duruma göre şekil almak, faydanıza olabilir. İlişkilerinizi iyi tutun derim.

Bunun dışında terazi demek iş birlikleri demektir. Ortaklıklar demektir. İş hayatınızda yeni yeni anlaşmalarınız olabilir. Çeşitli konularda, çeşitli biçimlerde iş birliklerine gidebilirsiniz. Bireysel gücünüzün yetmediğini düşündüğünüz noktalarda, başka kişi ve firmalarla birlikte hareket etmek isteyebilirsiniz.

İlişkiler öne çıkıyor bu dönemde.

Ayrıca adalet demektir terazi. Hukuksal konular terazi ile ilgilidir. 10.ev ise devlet bağlantılı konuları kapsar. Bir hukuki süreciniz varsa, bu konuda gelişmeler yaşayabileceğiniz, sürecin hızlanabileceği ya da belki de sonuçlanabileceği bir zamandasınız.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 10.evinizde.

İşiniz, kariyeriniz, görevleriniz, sorumluluklarınız ve üstlerle ilgili konular ön planda.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

Bu retro sürecinde ilişkilerinize, yöneticilerinizle/patronlarınızla olan dialoglarınıza daha fazla özenmenizi, daha kontrollü olmanızı öneririm. Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kendimizi yeterince iyi ifade etmek için, daha fazla düşünerek hareket edelim Merkür retrolarında.

Bunun dışında beklemede olan devlet bağlantılı konularınız, yönetimle ilgili konularınız, işinizle ilgili konularınız varsa, bunların tekrar ele alınabileceği bir dönem. Bu kez konular şekil kazanabilir.

İşinizde eksiklerin, pürüzlerin üzerinden geçip olanı daha iyi hale getireceğiniz bir dönem bu ayrıca.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 10.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

İşinizde, devlet bağlantılı konularda, yetki sahibi kişilerle ilgili konularda bir Venüs desteğiniz var. Sevginin, uyumun, güzelliklerin, şansların gezegenidir Venüs.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızda olan bağınızda, içinde olduğunuz gruplarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bulunduğunuz ortamlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Seveceğiniz, iyi anlaşacağınız insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Birlik, uyum ve destek enerjisi bu !

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 9.evinizde.

Eğitim hayatı olanlar için aktif, hatta yoğun bir dönem. Bir şeyler uğraştırabilir sizi biraz. Detaylarla ilgilenmeniz gerekebilir. Okul kayıt konularınız, sınav, mülakat gibi gündemleriniz olabilir. Onlarla meşgul olabilirsiniz.

Yurt dışına çıkmanız, şehir dışına çıkmanız gerekebilir ya da seyahat etmek isteyebilirsiniz. Uzaklarla bağlantı kurmanız gerekebilir herhangi bir işiniz için.

Hukuksal konular da 9.evle ilgili. Hayatınızda hukuki bir konu varsa, süreçle ilgili hareketlilik yaşayabileceğiniz bir zamandasınız. Mars girişim, hareket, efor demektir. Bir şeyler kızdırabilir sizi. Stratejik olunuz.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

10.ev işimizdir. Terazi burcu ise iş birlikleri ile ilgili. İşinizde anlaşmalar yapmak, iş birlikleri yapmak, başkaları ile gücünüzü birleştirmek, kazanç getirecek başlangıçlar yapmak için destekleyici bir zaman.

İşinizde hukuksal konularınız varsa, bu konular da ön planda olabilir. Terazi burcu adaletin burcudur.

Danışmanlık ya da eğitmenlik yaptığınız, yol gösterici konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği, hareketli bir Mars geçişi olacaktır bu sizin için.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

9. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniay hayli güzel görünüyor.

Yeniay sırasında güzel görünümler oluşacak gökyüzünde 🙂

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili sürprizli, güzel şeyler olabilir.

Hukuksal konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir. Çok güzel bir yeniay !

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Yakınlarınızla, akrabalarınızla, yakın arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Gücendiğiniz, darıldığınız bazı şeyler olabilir. Ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. İletişimlerde bugünlerde biraz daha toleranslı ve anlayışlı olursanız, ilişkilerinizi rayında, yolunda tutmanız daha kolay olabilir sizin için.

Bazen gereksiz yere alınganlık yapabiliyoruz. Zaten balığın da böyle bir enerjisi var biraz 🙂 Çok takılmayın derim bir şeylere.

Bunun dışında kardeşlerinizle ilgili beklediğiniz konuların sonuçlanabileceği bir Ay döngüsündesiniz. Kardeşler de 3.evin anlattığı kişiler arasında.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’  üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir Eylül diliyorum hepinize ! Keyif, mutluluk ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!