Akrep Burcu Eylül 2021

Akrep Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Eylül ayına giriyoruz artık. Yılın son çeyreği başlıyor.

Sonbahara merhaba diyoruz !

Bakalım bu ay nasıl etkiler alıyorsunuz ? Hayatınızda hangi konular öne çıkabilir ? Transitler neler getirebilir, Ay döngüleri neler getirebilir size bu ay ?

Hemen başlayalım.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 11.evinizde.

İşinizde günlük temponuzun hızlanabileceği, ekip içerisinde daha fazla görev üstlenebileceğiniz, departmanınızda/biriminizde/ekibinizde görev tanımlarının güncellenebileceği, yeni düzenlemelerin yapılabileceği, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için yeni hedeflerin, yeni projelerin gündeme gelebileceği, verimli bir dönem. Bol çalışmalı, bol  koşturmalı geçebilir 🙂

Çünkü başak burcu çalışmakla, hizmet sunmakla, işimizle ilgili bir burç. 11.ev ise grupları, takımları, ekipleri anlatıyor. 

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Terazi burcu ilişkileri anlatır, 12.ev ise üstü örtülü şeyleri. Sizin için özel biri varsa, bir ilişkiye başlayabilir, şimdilik duyulmamasını tercih edebilirsiniz.

İş ortaklıklarınız, iş birliği yaptığınız insanlar, hocalarınız, rehberliğini aldığınız, bilgisinden yararlandığınız insanlar varsa, onları daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Spiritüel derinliği olan, işi bu olan hocalar, danışmanlar, uzmanlar ile iletişimleriniz olabilir. Yardım almaya karar verebilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Psikolojik konularda terapi alabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinize dair farkındalığınızın güçleneceği, ilişkilerinize daha başka bir gözle bakacağınız, istediğiniz/istemediğiniz şeyler, size iyi hissettiren/hissettirmeyen şeyler konusunda daha net olacağınız bir zaman bu.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 12.evinizde.

Gizli saklı iletişimlerin, iş birliklerinin olabileceği bir dönem. Kendinizi temiz olmayan enerjilerden, kötü karma yaratabilecek davranışlardan uzak tutunuz.

Bazı ilişkiler, iş ortaklıkları, el sıkışmalar bilinmesin, üstü örtülü olsun isteyebilirsiniz. Ama aşağıda anlatacağım, bu tür şeyler olursa muhtemelen Merkür retrosunda duyulur. Bu olasılığı bilerek, doğru seçimler yapmaya çalışınız.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

İlişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, birlikte yapılan şeyler terazi burcu ile ilgili. Bu Merkür retrosu sessiz, sedasız ilerleyen, bilinmeyen ilişkilerin ortaya çıkabileceği bir retro. İş hayatınızda stratejik olarak gizli tutmayı seçtiğiniz iş birlikleri ve anlaşmalar olduysa, bunlar da duyulabilir.

Bunlar dışında, evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere, hayatınızda ön planda olan kişilerle iletişimlerde yer yer birbirinizi yanlış anlayabileceğiniz, ufak tefek tartışmaların, alınganlıkların olabileceği bir dönem bu. O yüzden ilişkilere daha fazla özenmemiz gerekiyor Merkür retrolarında. Ne demek istiyoruz, hangi kelime ile ne kastettik, hangi durumda nasıl hissettik, ‘daha açık iletişim’ kurmak gerekiyor.

Kendimizi doğru anlatıyor muyuz ? Karşı taraf darılmak da haklı mı ? Empati kuralım. Karşı tarafı da anlamaya çalışalım.

Ayrıca kendi isteklerimize, kendi seçimlerimize, kendi duygularımıza verdiğimiz değeri karşı tarafa veriyor muyuz ya da karşımızdaki insana özendiğimiz kadar kendimize özeniyor muyuz ?

Ben-sen dengesini gözden geçireceğiz bu retroda sevgili okuyucularım. Bir şeyleri düzelteceğiz.

Siz de bu anlamda güçlü bir farkındalık sürecinde olacaksınız.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 12.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Ruhsal konularda bir ferahlık zamanı. İç dünyanız Venüs ile çiçekleniyor 🙂 Size iyi gelecek şeyler eklenebilir bu dönemde hayatınıza.

Fiziksel ya da ruhsal anlamda bir şifa etkisi alıyorsunuz 12.ev geçişi olması sebebiyle.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Çok güzel bir yere iyicil bir gezegen geliyor 🙂 Aşk, sevgi, uyum demektir Venüs. Bağ kurmayı, insan ilişkilerimizi anlatır. İlişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, bağlantılarınız içinde samimiyetinizin artabileceği, keyifli bir zaman.

Dış görüşünüzü, saçlarınızı, giyiminizi, imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 11.evinizde.

Sosyal hayatınızda bir hareketlilik var. Belki yeni ortamlara giriyorsunuz, belki yeni gruplara dahil oluyorsunuz.

Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda. Mars etkisiyle zaman zaman anlaşmazlıklar da olabilir.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 12.evinize geliyor.

İlişkilerde agresyonlara biraz açık bir zaman sevgili okuyucularım. Terazi burcu ilişkileri, Mars ise agresyonu simgeliyor çünkü.

Astroloji korkmamız için değil, temkinli olmamız için var. Bu etkiyi bilerek iyi yönetmeye odaklanın insan ilişkilerinizi. Özenli olmak, tatlı dilli olmak, iyi niyetli olmak, pek çok şeyi halleder.

Bunun dışında uyarılarım da olacak. 12.ev hazırlık zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir ! 12.ev döngüsünde yeni şeylere adım atılmaz.

Fakat Mars gözü kara bir gezegen. Girişim isteyen bir gezegen. Hareket isteyen bir gezegen.

Ani kararlarla hızlı harekete geçebileceğiniz, beklemek istemeyeceğiniz, sabırsız davranabileceğiniz konular olabilir. Bunu yapmayınız mümkün olduğunca. Mars 12.evde iken başlatılan şeyler, istenen sonuçları vermeyebilir.

Ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda halsizlik, yorgunluk, enerjinin düşmesi gibi durumlar olabilir 12.ev etkisiyle. Mars ise zaten bağışıklığımızı anlatan gezegen. Kendinize daha iyi bakın Mars burada iken. İyi beslenin, iyi uyuyun, enerji alanınızı temiz tutun, size iyi gelecek şeylere yönelin.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

11. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok güzel bir yeniay !

Yeniayın an haritasında güzel açılar görüyoruz.

11.ev konularında yeni şeyler başlayabilir. Bu başlayacak şeyler size çok iyi gelebilir. Çok iyi ilerleyebilir. Hayatınızı hareketlendirebilir. Bereket getirebilir. Keyif getirebilir.

Nedir 11.evin konuları ? Arkadaşlıklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, gruplar, sosyal hayat, takım çalışmaları, işimizde ekibimiz, departmanımız. Ayrıca dijital alanlar, dijital işler, online konular, teknoloji ile ilgili konular, elektrikli/elektronik aletler, internet, sosyal medya, dijital platformlar ve üyelikler.

Yeniay ile yeni bir ortama dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Mevcut ekibiniz içinde güzel işler, olumlu değişimler olabilir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Bir online faaliyet eklenebilir hayatınıza. Halihazırda zaten varsa, işinizi büyütecek bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yeni hamleleriniz, yaratıcı uygulamalarınız olabilir.

Bir elektrikli/elektronik aletinizi yenileyebilirsiniz. Yeni bir ürün satın alabilirsiniz.

Bir dijital platforma üye olabilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir. Hayatınızda açılımlara, değişimlere vesile olabilir.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

5. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Aşk, ilişkiler, flörtler, ayrıca eğlenceli konular, keyifler, lüks tüketimler, sanat, hobiler, meşguliyetler bu evle ilgili.

Bir flört içinde belirsizlikte kaldığınız bir konu netleşebilir bu dolunay ile. Balık, Neptün yönetiminde bir burçtur. Belirsizliği, nasıl ilerleyeceğini öngöremediğimiz durumları anlatır. Bir flört, bir dialog içinde daha net düşüncelere varabilirsiniz dolunaya yakın günlerde, çeşitli durumların vesilesi ile.

Balık burcu sanat, ilham, yaratıcılık, ruhsal derinlik demektir ayrıca. Duyguları sanat ile ifade etmektir balık. Bir sanat dalında üretimleriniz, sunumlarınız, ortaya çıkaracağınız şeyler olabilir.

Çocuklar, bebekler, hamilelik konuları yine bu evle ilgili. Yakın çevre içinde bu konular da öne çıkabilir dolunayın civarındaki günlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’  üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, neşe ve bereket diliyorum !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!