13-19 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

13-19 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Başak burcunda çok güzel bir yeniay yaşadık geçtiğimiz hafta. Ortalama olarak 15 günlük süreçte yararlanabileceğimiz, çok güzel bir etki bu. Ay bu hafta iyiden iyiye büyüyor. Başak yeniayının potansiyelleri ile güzel başlangıçlar, değişimler yaşayabileceğimiz, bir şeyleri yenileyebileceğimiz, korkulardan, kısıtlardan, yolumuzu kesen evhamlardan özgürleşebileceğimiz bir haftadayız.

Yeniay yazımı okumamış olanlar için linkini buraya bırakıyorum :

7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

Yeni haftanın detaylarına geçmeden önce, her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


13-19 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

Mars 15 Eylül Çarşamba günü 03:13’te terazi burcuna geçiyor.

İlişkileri, bağ kurmayı, bağlantıları, ortaklı işleri, imzalı işleri, kontratları, danışmanlıkları, danışmanları, hayatımızda bize yol gösteren ve birlikte hareket ettiğimiz kişileri, eğitmenleri, hocaları anlatan alan burası. Terazi burcu bu konu ve kişileri sembolize eder.

Mars burada yeni başlangıçlar, yeni hevesler, yenilikler getirecektir hayatımıza. Diğer yandan Mars’ın agresyonuyla zaman zaman anlaşmazlıklar da olacaktır.

Hem iyi değerlendirmek, hem iyi yönetmek gereken, yüksek bir enerji bu.

Eylül ayı burç yorumlarınızda bu yeni transit için olasılıklarınızı görebilirsiniz. Hafta içinde bir yazı da yayınlayacağım Mars için.


13-19 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

14 Eylül : Güneş Neptün karşıtlığı : Güneş 21° Başak, Neptün 21° Balık

İşimizde, ilişkilerimizde, girişimlerimizde, otorite figürleriyle dialoglarımızda, hedeflerimizde, seçimlerimizde dikkatli olalım özellikle haftanın ilk yarısında. Doğru analizler yapamadığımız durumlar, yanlış tahminler, yanlış değerlendirmeler, yanlış anlamalar olabiliyor Neptün’ün uyumsuz açılarında. Beklentimiz farklı oluyor, ortaya çıkan durum farklı oluyor. O yüzden hayal kırıklıkları yaşanabiliyor.

Bu hafta, dediğim gibi özellikle haftanın ilk yarısında hamlelerimizi iyi hesap edelim. Bir yerine üç kere düşünüp öyle harekete geçelim derim sevgili okuyucularım.

17 Eylül : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

Güncelde çaba sarf ettiğimiz konularda güç kazanacağımız, dönüşeceğimiz bir haftadayız.

Otorite ile, yönetimle ilgili konularda, devlet bağlantılı işlerde şans bizden yana ayrıca.

Başarılı sunumlar, toplantılar olabilir bu hafta. Yeni iş bağlantıları doğabilir. Çünkü Güneş iş hayatımızı anlatan başakta. Pluto ise kariyeri, başarıyı ve yönetimle ilgili konuları simgeleyen oğlakta.

17 Eylül : Venüs Satürn karesi : Venüs 7° Akrep, Satürn 7° Kova

İlişkilerde mesafeler, soğukluklar, uzaklaşmalar, beklenen ilgiyi görememek gibi durumlar olabilir, özellikle haftanın ikinci yarısında. Durumlara gerçekçi yaklaşmak, beklenti halinde olmamak, temeli sağlam olmayan bağları çok güçlü zannetmemek, olası hayal kırıklıklarını küçültür.

Büyük beklentiler halinde olmayalım. Biraz küslük, dargınlık enerjisi bu.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

13 Eylül 2021 Pazartesi

Ay yay burcunda bugün.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Kiron üçgen açıda. Güne erken başlarsak, güzel bir sabah olabilir bu. Bize iyi gelecek bildirimler, haberler görebiliriz. Sevdiklerimizle ilgili konularda iyi hissedebiliriz. Kendi içimizde de enerjisi güzel bir vakit.

Günün ikinci yarısı, iletişimler, görüşmeler, mülakatlar, toplantılar konusunda destekleyici. Çünkü güzel bir Ay Merkür altmışlığı var. Toplantılarımız verimli geçebilir. Başarılı sunumlar olabilir.

Keyifli dialoglar olabilir akışımız içinde. Ay yayda olduğu için özellikle uzaklarla bağlantılar olacaktır. Başka şehir ve ülkelerde olan sevdiklerimizden güzel haberler alabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay, Güneş ile kare açıya doğru ilerliyor. İkili ilişkiler içinde uyumsuzluklar, tartışmalar, anlaşmazlıklar olabilir bu akşam. Böyle bir işareti var gökyüzünün. Bunu bilerek davranalım.


14 Eylül 2021 Salı

Ay bugün 14:33’e kadar yay burcunda yine.

Gündüz saatlerine Ay Mars karesinin etkisi hakim. Biraz gerginliklere, agresyona açık bir vakit bu. İşimizde, kişisel konularımızda, sosyal ilişkilerimizde kontrollü olalım. Bunun dışında sakarlıklara, kesici aletlere dikkat edelim. Acelecilik yapmayalım günlük işlerimizde.

Ay 13:57-14:33 arasında boşlukta. Yay burcunda iken alacağı açılar tamamlanmış durumda. 14:33’te oğlak burcuna geçiyor.

Çalışmanın, işin, görev ve sorumlulukların, yapılacak işlerin ön planda olacağı 2,5 günlük bir süreç başlıyor.

Akşam saatlerini güzelleştiren bir Ay Venüs altmışlığı var 🙂 İlişkilerimizde, sevdiklerimizle güzel bir akşam. Keyfimizi yükseltecek başka bir şeyler de olabilir 🙂 Alışverişler için, kişisel bakım konuları için de uygundur Venüsyen zamanlar.


15 Eylül 2021 Çarşamba

Ay oğlak burcunda.

Bol çalışmalı bir gün olabilir bu 🙂 Tamamlamamız gereken işlerimiz olabilir. Raporlamalar, denetim&kontrol konuları, hesap kitap işleri, yönetimle toplantılar olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde harika bir Ay Uranüs üçgeni görüyoruz. Günün ilk yarısında da alıyoruz bu etkiyi. Ay bu açıya doğru ilerliyor konumda olacak çünkü sabah saatlerinde.

Şu ana kadar yapamadığımız bazı şeyleri yapabiliriz. Bize kısıt yaratan durumları aşabiliriz. Başarı hissini tadacağımız bir gün.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Merkür kare açıda. İletişimler açısından uyumsuz bir görünüm bu. Hakkaniyetsiz şeyler, keyif kaçırabilecek, saygısı eksik sözler, öfke yaratacak durumlar olabilir.  Gerekmedikçe iletişim kurmamak, iletişimleri azaltmak, böyle zamanlar için faydamıza olabilir.


16 Eylül 2021 Perşembe

Ay bugün 18:22’ye kadar oğlak burcunda. Ama uzunca bir boşluk dilimi var.

Sabahın erken saatlerinde Ay Güneş altmışlığı, peşinden Ay Pluto kavuşumu geliyor. Otorite ile, yöneticilerle ilgili konular olabilir.

Bir dönüşüm, bir değişim, bir güçlenme diyebileceğimiz şeyler olabilir güncel yaşam çerçevemiz ve yaptıklarımız içinde.

08:39-18:22 arasında boşlukta. Yani oğlak burcunda açısız ilerliyor. Dolayısıyla göreceli olarak durgun bir gün olabilir. Yapılacak işleri bekletebiliriz. Odaklanamayabiliriz. Dinlenmeye ihtiyaç duyabiliriz.

Şayet mümkünse, koşulların elverdiği noktalarda kendimize izin verelim. Her gün aynı enerjide, aynı verimde olamayız. Bugün de olduğu kadar olsun.

Ay 18:22’de kova burcuna geçiyor.

Akşam saatleri oldukça hareketli görünüyor. Ay Mars üçgeni var. Canlı, dinamik, cesur, heves dolu, yeni başlangıçlar yapmak isteyeceğimiz, enerjisi yüksek bir vakit. Yeni başlangıçlar planlayabiliriz kendimiz için. Karar aldığımız konularda harekete geçebiliriz. İlişkiler içinde istediğimiz yönde gelişmeler olabilir. Çünkü Mars, ilişkileri simgeleyen terazi burcundan yapıyor bu açıyı.


17 Eylül 2021 Cuma

Ay kova burcunda ilerliyor.

Ay sabah saatlerinde Satürn ile kavuşup Venüs ile kare açı yaparak, Venüs Satürn karesini çalıştırıyor. İlişkiler içinde mesafeli durumlar olabilir. Sevmek, sevilmek, sevgiyi ifade etmek gibi konularda biraz soğuk bir enerji bu.

Günün ikinci yarısında Ay Kiron altmışlığı etkin. İyileşen, düzelen, daha iyiye varan bir şeyler olabilir bu etki altında.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Elektrikli aletler, elektronikler, dijital konular açısından uyumsuz bir açı. Beklenmedik durumlar olabilir. Elektrik kesintisi de olabilir. Duygusal olarak belki şaşırabileceğimiz, beklemediğimiz yönde bir şeyler de olabilir bu akşam. Kendi içimizde huzursuz hissedebiliriz. Güncel bazı durumları değiştirmek için büyük bir arzu duyabiliriz. Artık konudan özgürleşmek isteyebiliriz. Biraz isyankar bir enerji diyebilirim 🙂


18 Eylül 2021 Cumartesi

Ay neredeyse günün tamamında kova burcunda yol alıyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür altmışlığını görüyoruz. Dialoglar keyifle akıyor. İlişkilerde uyum var. Gezmek, keyif aldığımız şeyleri yapmak istiyoruz. Bol iletişimli, güzel bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Şahane bir vakit. Şans, bolluk, bereket, fırsat, iyilik, güzellik, kolaylık demektir Jüpiter. Oldukça güzel bir görünüm. Güzel bir Cumartesi bu 🙂

Bu kavuşum 12:14’te kesinleşiyor ve sonrasında Ay boşluğa giriyor.

12:14-23:22 arasında Ay boşlukta.

Kova burcunda açısız ilerliyor. Kovada iken alacağı bir açı bulunmuyor artık önünde. Eğer çalışmıyorsak, kendimize, keyiflerimize ayıralım günü. Tam bir dinlenme zamanı. Ay boşlukta iken durmak, mola vermek isteriz.

23:22’de Ay balık burcuna geçiyor. Sakin, dingin, akışta olmanın huzurunu tadacağımız, yumuşacık bir yere geliyor 🙂


19 Eylül 2021 Pazar

Ay balık burcunda.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Venüs altmışlığını görüyoruz.  Sabah saatlerinde de Ay, bu açıya ilerliyor olacak. Açı, yaklaşan açı konumunda olacak. O yüzden günün ilk yarısında da bu uyumlu, güzel açının etkisini alıyoruz.

Sevgidir, uyumdur, keyiftir Venüs. İnsan ilişkilerimizden yana güzel bir gün. Keyif aldığımız, sevdiğimiz şeyleri, bize huzur veren, bizi mutlu eden şeyleri yapabiliriz ayrıca. Harika bir Pazar !


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!