Kova Burcu Eylül 2021

Kova Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Eylül ayı için olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda. Bu ay nasıl transitler var ? Ayın yeniayı ve dolunayı nasıl ihtimaller barındırıyor ? Eylül genel olarak nasıl bir ay olabilir sizin için ?

Hadi ayın detaylarına bakalım.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 8.evinizde.

İşinizde biraz kaotik gündemlerin olabileceği bir zaman bu. Başak burcu iş hayatımızla ilgili. 8.ev ise krizleri anlatıyor. Çözülmesi gereken durumlar olabilir iş hayatınızda Güneş burada iken. Parasal konularda gündemleriniz olabilir. Nakit ihtiyacı doğabilir. Alacak verecek dengesi şaşabilir biraz. O yüzden öncesinden tedbirli girerseniz bu döneme, sizin için daha iyi olabilir sevgili okuyucularım.

Ayrıca 8.ev sağlık sorunları ile de bağlantılı. Özellikle cerrahi müdahalelerle, ameliyatlarla ilgili bir alan burası. Başak burcu da sağlık temasını kapsıyor. Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bu tür bir konusu, ameliyat olması gereken bir sorunu varsa, Güneş’in başak döneminde bu ameliyat gerçekleşebilir.

Sağlığınızı kuvvetlendirmek, yaşamınızda tıkanıklık yaratan durumları çözmek, bir şeyleri aşmak, geride bırakmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem bu sizin için. Güneş’in geldiği yerde, değişim ve güçlenme olur.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenim görenler, akademinin içinde olanlar için hareketli bir dönem. Yeni başlangıçlar var. Üniversite dışında kurslar, özel eğitimler de gündeme gelebilir. Derinleşmek istediğiniz alanlar varsa, eğitim almaya karar verebilirsiniz.

Seyahatleriniz olabilir ayrıca bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir.

Terazi burcu eşi/partneri simgeler. Eşinizin/partnerinizin yurt dışı bağlantılı konuları olabilir. Eğitim konusunda kararları, planları, başlangıçları olabilir.

İlimler 9.evin konusudur. Astrolojinin de bu evle bağlantısı vardır. Terazi burcu bize yol gösteren kişilerle, danışmanlarla ilgili. Astrolojik danışmanlık alabileceğiniz bir Güneş transiti bu sizin için.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 9.evinizde.

Uzaklarla, başka şehirlerle, başka ülkelerle iletişimleriniz olabilir Merkür bu evde iken.

Yabancı diller ve yabancı kültürlerle ilgili konular hayatınızda biraz daha öne çıkabilir ayrıca bu dönemde.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin. İşler karışmasın 🙂

Yeni büyük girişimlerden uzak durmanızı önereceğim ayrıca. Retro öncesinde temeli olmayan, retroda doğan bir konu ise, aklınızda retroda gelen bir fikir ise, beklemede kalınız. Retro sonrasında harekete geçiniz. 20 Ekim sonrasını kastediyorum.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 9.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Okulunuz, eğitim hayatınız, seyahatleriniz, uzaklarla ilgili konularınız açısından şanslı bir dönem.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

Çalışıyorsanız, işinizde parlak bir zaman. Bağlantılarınızın desteğini alabileceğiniz bir zaman. Yöneticilerinizle ilgili konularda, olumlu gelişmeler olabilir.

Görev ve yetki alanınızda, olumlu yönde değişimler olabilir. İşinizden daha bir keyif alacağınız, Venüsyen bir dönem 🙂

İş dışında resmi konularda, devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde bir şeyler Venüs ile daha kolay akacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 8.evinizde.

İş hayatınızda borçlar, ödemeler biraz yorabilir sizi bu dönemde. Çünkü başak burcu işimizi anlatır, 8.ev ise borçları.

Borçlarınızı büyütmeyecek yönde seçimler yapmaya çalışınız. Bütçe yönetimi olacak biraz odağınız bu etkiyle birlikte.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Hayat çerçeveniz içinde bu konular varsa, hızlanacağınız bir Mars transiti olacaktır bu. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu konularda efor sarf edeceğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde sigorta, prim, tazminat gibi konularda çaba sarf ettiğiniz meseleler varsa, yasal boyutu olan süreçleriniz varsa, istediğiniz yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ferahlığı, kurtuluşu, değişimi, yenilenmeyi anlatan, harika bir yeniay bu.

Mal paylaşımları, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar için de açılımlara, güzel neticelere işaret eden bir yeniay diyebilirim.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

2. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Parasal konularda daha dikkatli olunuz dolunaya yakın günlerde. Yanılgılar, dolandırıcılıklar, kanmalar, aldanmalar balık burcunun anlattığı şeyler. Paranıza daha çok sahip çıkın bu dönemde. Gelen teklifler, öneriler, satıcılar, ürünler olursa, kolay ikna olmayın, iyi düşünün.

Bunun dışında dalgınlıklar, unutmalar, kayıplar yine balık burcunun Neptünyen enerjisi ile ilgili şeyler. Cüzdanınızı, paranızı bir yerlerde unutmayın. Çantanıza, paranıza sahip çıkın 🙂

Bir uyarım daha olacak. Balık, karşılık beklemeden vermeyi, yardım etme isteğini, iyiliği, merhameti anlatır. Hayatınızda sürekli olarak maddi kaynak sağladığınız ama karşılıksız kaldığınız, iyi niyetinizin suistimal edildiği durumlar varsa, bunlara da artık ‘Dur’ demeniz gerektiğini söyleyebilir dolunay, çeşitli deneyimler aracılığı ile.

Sınırlarınızı çizin. Net olun. Konu iyilik bile olsa, dengede olun. Ölçüden taşmamak gerekiyor sevgili okuyucularım. Hayatın içinde her konuda bu böyle, değil mi ?

İyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’  üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir Eylül diliyorum herkese ! Keyif, sağlık, mutluluk ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!