21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay

21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay

21 Eylül Salı günü Türkiye saati ile 02:54’te balık burcunun 28 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Ay’ın döngüleri içinde, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği döngüdür dolunaylar.

Güneş 28 derece başakta, Ay ise 28 derece balıkta iken bir dolunay gerçekleşiyor bu kez.

Dolunaylar tamamlanma, sonuçlanma, aydınlanma, uyanış, fark etme, netlik, bitiş, netice gibi anlamlara gelir bizim için.

Balık temaları üzerinden bu etkileri alacağımız bir döngüdeyiz bu kez.

Dolunaylarda duygular daha yüksek yaşanır sevgili okuyucularım. Daha yoğun hale gelir iç dünyamızda bir şeyler.

Balık burcu ilham, yaratıcılık, sanatsal ifade, duygular, sezgiler, ruhsal derinlik demektir.

Bu dolunay ile içe dönebiliriz. İç dünyamızda güçlü farkındalıklar yaşayabiliriz. Duygularımızı, neyi neden hissettiğinizi, hangi durumun bize iyi geldiğini, hangi hallerin içinde ise kendimiz gibi hissedemediğimizi, neye yaklaşmaya/nelerden uzaklaşmaya ihtiyacımız olduğunu çok daha iyi analiz edebiliriz. Kıymetli bir farkındalık zamanı bu.

Şifadır balık. Maneviyattır. İlahi olanla bağlantımızdır. Hayatla olan uyumumuzdur. İç huzurumuzdur. Ruh halimizdir. Akışta olmak, kabulde olmak balık burcu ile ilgilidir.

Bu dolunay, ruhsal anlamda şifalanmayı sembolize ediyor o yüzden. İçimizde bir şeyler değişiyor, şekil değiştiriyor, belki netleşiyor ve feraha çıkıyoruz.

Bir korkumuzdan arınabiliriz. Sıkıntılı bir durum geride kalabilir. Sorun olarak gördüğümüz bir şeyin aslında bir sorun olmadığını fark edebiliriz bu dolunayda.

Yanlış düşündüğümüz, yanılgı içinde olduğumuz konular varsa, netleşebiliriz. Rüyadan uyanabiliriz.

Dolunaya yakın günlerde sanatsal anlamda çok güzel üretimlerimiz olabilir.

Aşağıda dolunay anının haritasını görmektesiniz :

Pluto, Güneş ve Ay ile uyumlu açılarda. Bu dolunayda bir Pluto desteğimiz var. Dönüştürmek ve yapılandırmak istediğimiz konular için iyi bir zamandayız.

Ay, Neptün ile yakın duruyor. Bir Neptünyen etki de söz konusu.

Duygularımız, sezgilerimiz kuvvetli. İçsel anlamda bir derinleşme yaşıyoruz. Ruhumuza iyi gelecek değişimlerden geçiyoruz bu dolunay ile. Ruhumuzu besleyecek bir şeyler geliyor.


Şimdi de burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Güzel bir şifa etkisi bu dolunay sizin için.

Güncelde sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, fiziksel ya da ruhsal anlamda şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum varsa, bir tedavi gündeme gelebilir. Bir tedavinin sonuna gelinmiş olabilir. Bir durum şifalanabilir, geride kalabilir. İyileşen şeyler olabilir.

12.ev spiritüel konularla da ilgilidir.  İç dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde yeni pencereler, yeni kapılar açabilecek bir dolunay bu. İdrakınızı derinleştirecek, daha akışta, daha huzurlu yol almanızı sağlayacak ruhsal yol yöntemler, spiritüel araçlar eklenebilir hayatınıza. Bu konularda bir eğitim, bir proje, bir hazırlık varsa, bu konular tamamlanabilir. Ürettiklerinizi duyurabilir, tanıtabilirsiniz.

Küslükler, dargınlıklar geride kalabilir. Sert durumlar yumuşayabilir ayrıca bu dolunay ile. Balık affediciliktir, merhamettir, yumuşak başlılıktır. Tatlıya bağlanan konular olabilir dolunaya yakın günlerde.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde bir parçası olduğumuz grupları, ekipleri temsil eden alan.

Arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir dolunayda. Sıkıntılı durumlar aşılabilir. Bir barış, bir huzur enerjisi var.

Ekip işleri, projeler yine 11.evin konusu. Buralarda tamamlanan şeyler olabilir. Duyuracağınız işler, çalışmalar olabilir.

Hayır işleri balık burcu ile ilgilidir. Karşılık beklemeden iyilik yapmayı anlatır balık. Bir ekip olarak, bir arkadaş grubu olarak, bir sosyal sorumluluk çalışmanız da olabilir. Çünkü 11.ev sosyal sorumluluk temasını kapsar. Bağışlar, kampanyalar, toplum yararına yapılan şeyler bu evin konusudur. Böyle bir gündeminiz de olabilir bugünlerde.

Başka neleri anlatıyor 11.ev ? Dijital platformları, aplikasyonları, internet üzerinde kullandığımız uygulamaları, online konuları. Neptünyen bu balık dolunayı ise ruhsal şifaya işaret ediyor. Ruhunuza çok iyi gelecek, iç dünyanıza, huzurunuza katkı sağlayacak, sizi sakinleştirecek, belki uyku düzeninize faydası olacak, belki psikolojinize yararı dokunacak uygulamalar kullanmaya da başlayabilirsiniz bugünlerde. Bu yönde bir üyelik satın alabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İşinizle ilgili konularda belirsizlik yaşadığınız, beklemede olduğunuz durumlar netlik kazanabilir dolunay ile. Sonuçlanan şeyler olabilir.

İyileşen şeyler olabilir. Huzura, barışa, insan ilişkilerinizde uyuma ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde iseniz dolunay iyi gelebilir size.

İş hayatınızda hazırlığını yapmakta olduğunuz projeler, çalışmalar varsa, bunlar tamamlanabilir.

Yöneticilerle ilgili konular size iyi hissettirecek yönde sonuçlanabilir.

Devlet bağlantılı süreçleriniz varsa, buralarda rahatlamalar olabilir. Bir ferahlık ve güç kazanma hali şeklinde tanımlayabilirim aldığınız etkiyi.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, şayet varsa akademik çalışmalarınızda bir projenin sonuna gelebilirsiniz. Bir çalışma tamamlanabilir. Eğitim hayatınızla ilgili beklemede olduğunuz bir konu sonuçlanabilir. Sizi rahatlatacak yönde gelişebilir bazı şeyler.

Yardım alacağınız, destek göreceğiniz şeyler olabilir. Birilerinin katkısı olabilir gündeminizde olan konulara.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili konularınız olabilir. Barışmak istediğiniz birileri varsa, irtibata geçin derim. Güzel bir balık atmosferindeyiz. Balık sevgisi, merhameti en güçlü, en yüksek olan burçlardandır.

İlimler de 9.evin konusudur. Astroloji de bu evle bağlantılı. Bu tür alanlarda danışmanlık alabilirsiniz. Ruhunuzu şifalandıracak bilgilere ulaşabilirsiniz. Görüşlerinizi, bakış açılarınızı değiştirecek önemli farkındalıklar olabilir.

Dolunay sırasında Merkür ve Jüpiter arasında harika bir üçgen açı var. Eğitimle ilgili konularda şanslı olduğunuz bir zaman. Bunun dışında yolculuklar, seyahatler, uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle ilgili konularda şanslı etkiler alıyorsunuz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Yapmanız gereken bir ödeme varsa ve konu stres yaratan bir hal aldıysa sizin için, bir yardımla/destekle/bir yakınınızın devreye girmesiyle konu çözülebilir. Bir yerden beklediğiniz bir para, bir alacağınız elinize geçebilir.

Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir borç sonlanabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.
Ortaklı paralar, ortaklı mülkler, paylaşım konuları, yasal boyutu olan parasal meseleler varsa hayatınızda, sürüncemede kalmış olan durumların, belirsizliklerin sonlanabileceği bir dolunay zamanındasınız.

Ruhunuzda zorluk yaratan, huzurunuzu eksilten bir gündeminiz varsa, bir ferahlama yaşayabileceğiniz, olumlu gelişmelerle konudan özgürleşebileceğiniz bir zaman.


Başak ve Yükselen Başak : 

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Evlilik, ikili ilişkiler ve iş ortaklıkları başta olmak üzere genel anlamda insan ilişkileriniz, hocalarınız, size rehberlik eden kişiler, uzmanlar, danıştığınız kişiler, danışmanlıklar bu evin konusu. Bu kişi ve temalar üzerinden etki alıyorsunuz.

Bu kişilerle olan bağınız içinde sorunlar olduysa, son zamanlarda sıkıntılı günlerden geçtiyseniz, bir şeylerin iyileşebileceği, atılan adımlarla uyumun, huzurun yakalanabileceği bir zaman.

Sizin için bir şifa etkisi yaratacak bir danışmanlık alabilirsiniz ayrıca. Bir uzman size bir konuda yol gösterebilir. Bir durumu bu yolla düzeltme, daha iyi hale getirme imkanı bulabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İşimiz, çalışma hayatımız, iş ortamımızda düzenimizle ilgili konular, günlük sorumluluklarımız ve rutinlerimiz, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar ve kişiler, astlarımız, çalışanlarımız bu ev kapsamında.

Bu konularda ferahlayan, düzene giren durumlar olabilir. Sonlanan, netlik kazanan, tamamlanan şeyler olabilir. Yeni bir düzene geçilebilir. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek için yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Sağlık yine bir 6.ev temasıdır. Balık burcu ise şifalanmakla ilgili. Sağlığınızla ya da bir yakınınızın sağlığı ile ilgili bir gündeminiz varsa, konuyla ilgili çözüme ulaşabilirsiniz. Sizi çözüme taşıyacak kişi ve araçlarla karşılaşabilirsiniz. Bir şifa aracı, bir tedavi, bir terapi gündeminizde olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili.

Balık burcu ise ilhamı, duygusal derinliği, ruhsal yanımızı, duygularımızı sanat aracılığı ile ifade ettiğimiz alanları, yaratıcılığımızı simgeler.

Bu dolunay tam bir ilham dolunayı sizin için. Sanatsal alanda ürettikleriniz varsa, şahane şeyler yapabilirsiniz bugünlerde. Bir hobi edinmeniz de mümkün. Spiritüel yanı olan, güzel meşguliyetler eklenebilir hayatınıza.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Düzene koyacağınız şeyler olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler yine bu evle ilgili. Bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir dialogunuz varsa, bu iletişim içinde daha açık olabilirsiniz. Dolunay ile daha samimi, daha içten bir şeyler ortaya dökülebilir. Şifalanan, onarılacak olan bir şeyler de olabilir dialogunuz içinde.


Yay ve Yükselen Yay : 

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Evimizi, yuvamızı, ailemizi, anne-babamızı, aile içi konuları, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları simgeliyor bu ev.

Bu temalarda çözme, düzene koyma gayretinde olduğunuz konular varsa, bunlar neticeye varabilir. Hatta düşündüğünüzden daha kolay olabilir bir şeyler. Sizi yardımcı olacak kişiler olabilir.

Taşınmak isteyenler, bu dolunayı değerlendirebilirler. Balık burcu değişime direnmeden bırakmayı, akışta olmayı simgeler. Yer değiştirmeye ihtiyaç duyanlar, cesaretle alabilirler bu kararı.

Bunun dışında balık suları, sularla ilgili konuları anlatıyor. Evinizin tesisatı ile ilgili gündemleriniz, yenileme işleriniz de olabilir dolunay civarı günlerde.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Onlarla ilgili bir konu tamamlanabilir. Bir belirsizlik yaratan durum netleşebilir. Sağlıkla ilgili gündemleri varsa, bu konuda bir güzergah belirleyebilirler. Bir şifa etkisi diyebiliriz bu dolunay için.

Yakın çevreniz içinde sorun teşkil eden, bir şekilde ruhunuzu zorlayan, iyi hissettirmeyen durumlar varsa, buralarda bir ferahlık yaşayabilirsiniz dolunayın (öncesi-sonrası) yakınındaki günlerde.


Kova ve Yükselen Kova : 

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bu ev paranın, maddi konuların evidir. Kişisel kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, harcamalarımız bu evle ilgilidir.

Bir masraf, bir harcama gündeme gelebilir dolunay ile.  Bu harcamanın nedeni, bir şifa aracı, bir tedavi, bir terapi, ruhunuza iyi gelecek, spiritüel bir şey olabilir. Çünkü bunlar balık temalarıdır.

Bunlar dışında parasal konularda, gelir akışınızla ilgili konularda, bir alacak verecek konusunda beklemede iseniz, bu konuda netleşmeler, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir durum neticeye varabilir. İhtiyaç duyduğunuz bir bütçe, bir para konusu çözülebilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Önemli kararlarınız olabilir. Tamamlanan şeyler olabilir. Çözülecek ve sizi ferahlatacak şeyler olabilir bugünlerde.

Kafanızı karıştıran konularda, belki gerçeklerden uzaklaştığınız ve sağlıklı değerlendirmeler yapamadığınız durumlarda bir resetlenme etkisi bu dolunay sizin için. Temeli olmayan, hayalci davrandığınız noktalar varsa, buralarda uyanışlar yaşayabilirsiniz.

Yaşam bileşenleriniz içinde bir netlik, farkındalık, çözülme, sonuçlanma etkisi alıyorsunuz.

Bir şeyler netleşiyor. Tereddütlerinizden arınıyorsunuz. Kararsızlıklar geride kalıyor. Önemli bir dolunay döngüsü sizin için.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

Dolunayın hepimiz için, bütünün hayrı için bir şifa etkisi olmasını diliyorum. Balık tam da bunu sembolize eder. Bütünün iyiliğini anlatır bize.

Dilerim bu dolunay ihtiyaç duyan herkese bir huzur, bir barış, bir şifa, bir esenlik getirsin. İyi gelsin ruhumuza.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!