Terazi Burcu Eylül 2021

Terazi Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Yeni bir mevsim, yeni bir sezon..Eylül ayına giriyoruz artık.

Bakalım sonbahara nasıl bir giriş yapıyorsunuz ? Hadi hemen transitler ile başlayalım. Sonra Ay döngülerine bakacağız.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 12.evinizde.

11.ev dönemi, sosyal bir dönemdi. Hareketli, bol dialoglu, bol bol haberleşmeli bir zamandı. 12.ev döngüleri ise biraz daha kendimizle geçirdiğimiz zamanlardır.

Çoğunlukla kendinizle kalmayı seçebilirsiniz Güneş burada iken. Kendinize vakit ayırmak, ruhunuzun ihtiyaçları ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Biraz geri planda olmak, sosyalleşmek yerine daha dingin ve sessiz haller içinde olmak isteyebilirsiniz.

12.ev sağlığımızla ilgili ayrıca. Başak burcu da sağlık teması ile ilgilidir. Fiziksel ya da ruhsal anlamda çözüme ihtiyaç duyan konular varsa, sağlık sorunlarınız varsa (büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın, büyük sorunlar kastetmiyorum) bu konuları ele almak ve bir şeyleri daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Bir şifalanma dönemi.

Ayaklar 12.ev ile ilgilidir. Çünkü 12.ev balık burcunun evidir, balık ayakları simgeler.

Ayak sağlığınızla ilgili konularla ilgilenebileceğiniz bir zaman bu ayrıca.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Güneş’in 1.ev transitleri, hayatımızda bir canlanma ve yenilenme etkisidir. Güneş 1.evimize gelince, yaşam bileşenlerimiz içinde yeni şeylere başlarız. Gücümüzü toplarız. Yeni kararlarımız, niyetlerimiz olur.

Ruh halimiz olumlu yönde değişir. Özgüvenimizi, kendimize olan inancımızı güçlendirecek şeyler olur. Yaptıklarımızla öne çıkarız.

Başarının, parlamanın zamanıdır Güneş’in 1.ev geçişleri. En güzel şekilde değerlendirin bu zamanı. Yapmak istediğiniz, adım atmak istediğiniz şeyler varsa, planlamalarınızı yapın ve aksiyon alın.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 1.evinizde.

Yoğun bir iletişim zamanı bu sizin için. Mesaj, mail kutunuz dolup taşar Merkür ile 🙂 Tabii herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alacaktır ama şunu net olarak söyleyebilirim, diğer zamanlardan daha fazla iletişim kuracağınız bir zaman bu.

İşinizde, sosyal hayatınızda, aile içinde, yakın çevreniz içinde haberleşmeleriniz, konuşmalarınız, yazışmalarınız artacaktır.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

Retroya dikkat diyeceğim. Doğrudan sizinle ilgili bir şey bu. Terazi burcunda bir retro.

Önemli kararlar almaktan, önemli işlere başlamaktan kaçınmanız gereken bir süreç. İmza atmak için de uygun değil. İmzalı işleri şayet mümkünse bekletiniz ya da retro öncesinde yapınız. Ama retroya çok yaklaşmadan ! Çünkü birkaç gün öncesinden, etkiler görünüyor olmaya başlıyor.

Bunlar dışında esasen büyük bir yenilenme etkisi olacaktır bu retro sizin için. Geriye dönüp yaptığınız şeylere bakacağınız, hatalı noktaları, pürüzleri fark edebileceğiniz, düzeltebileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz, bazı kararlarınızı tekrar masaya yatırabileceğiniz bir zaman.

Yarım kalan, sürüncemede kalmış olan işler tamamlanıyor.

Hayatın matematiğine dair önemli farkındalıklar geliyor ayrıca Merkür retrosu ile 🙂

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 1.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

İlişkiler, keyifler, eğlenceler, sanatsal konular, ayrıca alışverişler Venüs ile ilgili.

1.ev ise başlangıçlarımız demek, yeni adım attığımız şeyler demek. Nasıl bilindiğimiz, halimiz, tavrımız, giyim tarzımız, dış görünüşümüz demek.

Güzellikler, şıklıklar, keyifli şeyler olacaktır Venüs ile 🙂 Sanatsal konularda yeni niyetleriniz de olabilir. İlişkiler açısından da şanslı bir zaman.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Parasal alana gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi kaynaklarınızdan, birikimlerinizden, yatırımlardan yana güzel şeyler olabilir.

Şıklık için, güzellik için, sanat için, hayatın keyiflerini yaşamak için yapacağınız harcamalar olabilir.

Akrep başkalarının kaynaklarını anlatır. Kişisel kazançlarınız dışında, başkalarından gelen maddi kaynaklar açısından da iyi bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 12.evinizde.

Ruhsal alanda bir hareketlilik var. Spiritüel konularda yapmak istediğiniz şeyler olabilir. Başlayacağınız şeyler olabilir. Hayatınızı düzenlemek için, önce içeriyi düzenlemek, temizlemek, iç dünyanızda hafiflemek, sadeleşmek, dinginleşmek isteyebilirsiniz. Bu anlamda iyi bir zaman.

Öfkeler yüzeye çıkabilir. O öfkelerin kök nedenlerini fark edebilirsiniz. Bazı şeylerin üzerine düşününce, aslında bu kadar anlam yüklemeye hiç de gerek olmadığını fark edebilirsiniz 🙂

Ayrıca fiziksel ya da ruhsal, bir sağlık sorununu şifalandırmak, konuyu çözmek için harekete geçebileceğiniz bir zaman. Bağırsaklar, boşaltım sistemi başak burcu ile ilgilidir. Fiziksel olarak konunuz, bu organlarla ilgili olabilir. Ruhsal olarak ise obsesyonlar, takıntılı düşünceler başakla ilgilidir. Mars’ın 12.ev geçişi, sorunları çözme ve şifalandırma zamanı sizin için.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geliyor.

Hayatınızı hızlandırmaya, sizi yerinizden kaldırmaya geliyor Mars. Cesaretle, hevesle yeni yeni şeylere adım atabileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz, yeni bağlantılar kurabileceğiniz bir zaman başlıyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmeler terazi ile ilgilidir. Bir ilişkiniz varsa evlilik yönünde karar alabilirsiniz. Söz, nişan, nikah yapmak gibi önemli gelişmeler de olası, şayet böyle bir çerçeve içinde iseniz.

Hayatınıza biri dahil olabilir. Bir ilişki başlayabilir.

İşinizde bireysel olduğunuz noktalarda değişimler yapmak, birlik olmak, başkaları ile yol almak isteyebilirsiniz.

Danışmanlıklar alabilirsiniz ayrıca. Yeni hocalarınız, eğitmenleriniz olabilir. Bu konu ve kişiler de terazi burcu ile ilgilidir çünkü.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

12. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Şahane bir yeniay 🙂 ! Yeniayın an haritasında pek çok güzel görünüm var.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, sağlık çabanız varsa, büyük bir şifalanma etkisi alacağınızı düşünebiliriz.

Bir şeyler düzeliyor, iyiye gidiyor, çözülüyor bu yeniay döngüsünde.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

6. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Dolunay ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden çıkacak olan konular olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili netleşen şeyler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. Bu da bir olasılık.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olun. Dolunay duygularımızı yükselten bir etki çünkü. Dolunay vakitlerinde duygular, daha büyük yaşanıyor.

Günlük yaşam düzeniniz ve bedensel sağlığınızla ilgili konularda, bir şeyler düzene oturuyor ve geride kalıyor gibi 🙂 Hayırlısı olsun 🙂


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Güneş’i, Merkür’ü, Venüs’ü ve Mars’ı terazide gördüğümüz bir ay olacak Eylül. Her bir transiti iyi kullanın. Canlanmak, hızlanmak, hareketlenmek istiyorsanız, evrenin desteğini değerlendirin.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!