Yay Burcu Eylül 2021

Yay Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Eylül ayını anlatmaya geldim. Sonbahar geliyor. Yeni sezon başlıyor.

Bakalım yılın son çeyreğine nasıl olasılıklarla birlikte adım atıyorsunuz ?

Ayın transitlerini ve Ay döngülerini konuşalım.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 10.evinizde.

İş yoğunluğu yaşayabileceğiniz, işinizde yönetimle ilgili konuların ön plana çıkabileceği, işinizde otorite figürlerinin yeni kararlarının, seçimlerinin, düzenlemelerinin olabileceği bir dönem.

İş ortamınızda, çalışma saatlerinizde, iş yapma şeklinizde, görev tanımızda değişiklikler olabilir Güneş buradan geçerken.

Kendi işiniz ise hızlanmak, yeni şeyler üretmek, işiniz içinde bir şeyleri daha düzenli ve istikrarlı hale getirmek, veriminizi yükseltmek isteyebilirsiniz.

Yaşamınızda resmi, yasal konular varsa, bunlar ilerleyebilir Güneş burada iken. Başvurularınız, dilekçeleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Hayatınızın sosyal anlamda renkleneceği bir döngü başlıyor. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, kendinize yeni alanlar yaratabileceğiniz, yeni ortamlara katılabileceğiniz, aktif ve hareketli bir zaman.

Terazi burcu ikili ilişkileri ve evliliği de anlatır. Arkadaş grubunuzda bu yönde gelişmeler de olabilir Güneş terazide iken 🙂 Bir arkadaşınızın nikahına, düğününe katılabilirsiniz. Bir ilişki başlayabilir. Konu size ait de olabilir. Güncel yaşamımıza göre etki alıyoruz tabii transitlerden.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla güzel zamanlar yaşayabileceğiniz bir zaman. İşinizde ekip çalışmaları hızlanabilir. Yeni düzenlemeler olabilir. Takım faaliyetlerinden yana güçlü bir dönem.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 11.evinizde.

Sosyal bağlantılarınız hareketleniyor. İletişimler, dialoglar içindesiniz. Kalabalıklaşıyorsunuz.

İşinizde yeni iş birlikleri doğabilir ayrıca. Bir ilgi alanınızda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Çünkü terazi burcu bireysel hareket etmek yerine, başkaları ile birlikte ilerlemeyi anlatır.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

Kişisel hayatınızda, okulunuzda, işinizde arkadaşlarınızla, dostlarınızla dialoglarınızda daha hassas, daha özenli olursanız, retronun işaret ettiği yanlış anlamalar, alınganlıklar, küslükler gibi durumlar yaşanmaz. Negatif ihtimallerden korunmuş olursunuz.

Ama diğer yandan, insan ilişkileriniz içinde güncelde sorunlar varsa bunları konuşmak, içinizde tuttuklarınızı ifade etmek için çok iyi bir dönem. Tabii bunu nezaketle, saygıyla yapmak güzel olur.

Bunlar dışında işinizde yarım kalmış, süresi çeşitli sebeplerle uzamış, sürüncemede kalmış konular varsa, bunları ele alabileceğiniz, sonuca vardırabileceğiniz, tamamlayabileceğiniz bir zaman.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 11.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Sosyal anlamda renkli bir dönem 🙂 Sevdiklerinizle bir araya gelebilir, güzel vakitler geçirebilirsiniz. Birlikte eğlenceli şeyler yapabilirsiniz.

Destekleyeceğiniz, destekleneceğiniz bir zaman. Sevgi bağlarınız güçleniyor.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor. Bu kez desteğini ruhsal konularda sunuyor size.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evidir 12.ev.

Öyleyse parçaları birleştirelim 🙂 12.evden geçen Venüs ile ruhsal anlamda şifalanıyorsunuz. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

En önemlisi de bu zaten. Kendi içimizde dengede olmak, huzurlu olmak.

Güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 10.evinizde.

İşinizde yoğun bir dönem olacağa benziyor bu. Mars 29 Temmuz’dan bu yana burada. Ağustos ayında da yorucu durumların içinden, yoğun tempolardan geçmiş olabilirsiniz.

Başak burcu işimizi, hizmet ettiğimiz alanları, günlük sorumluluklarımızı anlatır. 10.ev ise otoriteyi sembolize eden bir alan. Mars burada iken otoritenin beklentileri, talepleri artabilir biraz. Sizden daha fazlası istenebilir. Görev tanımınıza yeni görevler eklenebilir.

Sakin, uyumlu bir enerji ile, verilen en görevleri en güzel şekilde yapmaya çalışın ve bu temponun geçici olduğunu bilin.

Devlet bağlantılı konularınız olabilir ayrıca. Devlet dairelerinde yapacağınız şeyler olabilir.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 11.evinize geliyor.

10.ev dönemine göre daha rahat, daha keyifli bir dönem bu. Mars’ın başakta olduğu dönem, sizin için daha çok işin, görevlerin, otoritenin taleplerinin, yapılması gerekenlerin zamanıydı. Şimdi ise sosyalleşme zamanı. Kalabalıklar içinde olma zamanı.

Yeni ortamlar, yeni insanlar, yeni bağlantılar geliyor gibi sanki 🙂 Sosyal anlamda başlangıçlarınız var.

İşinizde yeni projeler doğabilir ayrıca. Özellikle iş birliği diyebileceğimiz işler, başkaları ile birlikte yapacağınız çalışmalar gündeme gelebilir, bu bir terazi burcu transiti olduğu için.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

10. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok da güzel bir yeniay 🙂 ! Yeniay sırasında gökyüzünde güzel görünümler var 🙂

İşinizde sizi sevindirecek yönde güçlü değişimler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir. Terfi edebilirsiniz. Önemli işlerde yer alabilirsiniz. İşinizde bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir.

Bir açılım ve rahatlama etkisi alıyoruz bu yeniaydan. Düzene girecek olan şeyler olabilir.

Otorite ile ilgili konularda şanslısınız.

Çalışmak isteyenler için iş fırsatlarının doğabileceği bir dönem.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

4. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Evimiz, ailemiz, yaşam alanımız, ayrıca memleketimiz, aile köklerimiz, aile büyüklerimiz bu evle ilgili.

Evinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler varsa, emlak konularında karara bağlamak istediğiniz şeyler varsa, bunları yapabilirsiniz. Evinizle, yuvanızla ilgili gündemleriniz olabilir.

Emlak kiralama, alım satım süreçleriniz varsa, sonuca bağlanabilir.

Aile bireylerinin sağlık gündemleri, muayene, kontrol konuları olabilir ayrıca. Çünkü başak-balık aksı, sağlık hattıdır zodyakta. Büyük şeyler düşünmeyin. Korkmanıza gerek yok. Tahlil yaptırmak,  muayene olmak gibi konuları olabilir aile bireylerinizin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’  üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir Eylül diliyorum hepinize ! Keyif, mutluluk ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!