Yengeç Burcu Eylül 2021

Yengeç Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Yılın son çeyreğine giriyoruz. Sonbahar kapıda 🙂 Yaz geride kalıyor artık yavaş yavaş.

Eylül için ayın transitlerine ve Ay döngülerine bakalım şimdi. Bu ay gökyüzünde hangi gezegen nerede, kaçıncı evinizde ? Nasıl olasılıkları anlatıyorlar sizin için ?

Hepsini konuşalım.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Gündelik yaşamınız içinde artacak bir iletişim haline, haberleşmelere, bilgi paylaşımlarına işaret ediyor bu transit sizin için. Görüşmeleriniz, mülakatlarınız olabilir. İşinizde toplantılarınız artabilir. Çünkü bu bir başak transiti ve başak burcu işi, hizmeti, çalışma hayatımızı sembolize eder.

Bunlar dışında nasıl olasılıklarınız var bu Güneş geçişi için ? 3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, başak burcu ise sağlık temasını kapsıyor. Yakınlarınızın doktor, muayene, hastane işleri olabilir. Belki aşı olabilirler.

Yaptığınız işlerde, iletişime dayalı faaliyetlerde, internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa bu alanlarda, hizmet kalitenizi yükseltecek, hizmetlerinizi çeşitlendirecek, daha işlevsel hale getirecek yeni şeyler yapabilirsiniz Güneş desteği ile.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Terazi burcu evliliği, eşi simgeler. 4.ev ise yuvamızdır, yaşam alanımızdır, yuva kurmakla ilgili bir evdir.

Evlilik hazırlığında olanlar olabilir. Ailelerin tanışması, söz, nişan, nikah, düğün gibi hazırlıklarınız ve gündemleriniz olabilir güncelde.

Evinizle, evinizin düzeni ile daha fazla meşgul olabileceğiniz bir dönem.

Terazi burcu imzalı işlerle, kontratlarla, sözleşmelerle de ilgili. Evinizin kontratını yenileyebilirsiniz,  taşınma konularınız olabilir. Evinizi kiraya verebilirsiniz. Ev, emlak konuları hareketli.

Eşinizle ilgili yenilikler, yeni gelişmeler olabilir ayrıca bu Güneş transitinde. Eşiniz iş konusunda güzel gelişmeler yaşayabilir. Aile büyükleriniz ile ilgili güzel şeyler olabilir. Bu transitin ana teması ev ve aile sizin için.


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 4.evinizde.

Ev, evlilik, yuva, yaşam alanı ve aile içi konularda yeni fikirler, yeni kararlar, yeni gündemler anlamına geliyor sizin için Merkür’ün buradan geçiyor olması.

Evimizin düzeni, güvenliği, şıklığı, konforu, huzuru, aile içi iletişimler, aile bireyleriyle ilgili konular 4.evin konusu.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu burada, terazi burcunda yaşanacak.

Saydığım bu 4.ev temalarında geçmişten gelen konuların çözülebileceği, sürüncemede kalmış olan konuların neticeye varabileceği, yarım kalmış şeylerin tamamlanabileceği bir dönem.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için iyi bir zaman.

Anlaşmazlıklar yaşanabilir ama sizi kızdırmış ya da üzmüş şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 4.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Evinizle, eşinizle, ailenizle ilgili konularda Venüs’ün iyicil etkisi sizinle. Bir şeyler istediğiniz gibi ilerleyebilir, istediğiniz yönde sonuçlanabilir. İlişkilerde bir toparlanma var ayrıca.

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Aşk, ikili ilişkiler, hazlar, keyifler, yaşam coşkusu, heyecanlar, eğlenceler demektir bu ev. Venüs’ün buradan geçiyor olması size bu konularda güzel şeyler getirebilir.

Mecburiyetlerin, ihtiyaçların, görevlerin ardından biraz daha hayatın eğlenceli taraflarına, keyiflerine odaklanmak isteyeceğiniz bir zaman.

Sizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz ayrıca. Zaruri ihtiyaçlardan ziyade, biraz daha keyfi tüketimler olabilir. Bir uyarım da olsun. Akrep burcu borçlarla, kredilerler, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir burç. Harcamalarınızda ölçüyü korumanız faydanıza olur. Bütçenize dikkat edin.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimleri hareketli. Yakın yerlere gidiş gelişler artıyor. Günlük hayatınızda artan bir yoğunluk, artan bir haberleşme hali var.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, komşularla ilgili yeni konular, başlangıçlar olabilir ayrıca.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 4.evinize geliyor.

Enerjinizi, odağınızı daha çok evinize, ailenize taşıyor bu döngü. Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarfettiğimizi, nelerle meşgul olduğumuzu anlatır.

4.ev ise evimiz, evimizle ilgili planlarımız, niyetlerimiz, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konuları, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz demektir.

Marsiyen enerjiyle başlangıçlar yaparız. Planlarımız için aksiyon alırız. Ertelemeyi bırakırız. Harekete geçeriz. Evinizde değişimler yapmak, yaşam alanınızla ilgili planlarınızı hayata geçirmek, aile bireylerinizle ilgili yapılması gerekenler varsa, onları ele almak, hızlanmak için iyi bir dönem.

Diğer yandan Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz bu transit içinde zaman zaman. Birbirinize karşı sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanız, çok daha güzel olur tabii ki.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

3. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ten harika bir üçgen açısı var. Yeniay başlangıç demektir. Uranüs ise değişim. Yeniye adım atmak, mevcut olanı değiştirmek, yenilemek, kısıtlardan özgürleşmek, fark yaratmak, daha fazlasına varmak için harika bir zaman.

3.ev konuları üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

İşiniz satış, pazarlama, reklam gibi bir alanda ise ya da bunlar da işinizin bir parçası ise, internet üzerinden yaptığınız işler var, websiteniz, blogunuz, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, bu alanlarda planlarınız, hedefleriniz, niyetleriniz varsa, harekete geçmek için, yapmak istediklerinizi uygulamak için şahane bir yeniay bu. Yeni projelerin, yeni işlerin zamanı.

İletişim halinde olduğunuz insanlar, içinde olduğunuz çevreler, iletişimler, yakın arkadaşlarınız, sık görüştüğünüz kişiler yine 3.evle ilgili. Hayatınızda yeni iletişimlerin, yeni arkadaşlıkların doğabileceği bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Ayrıca muhitinizde, evinize yakın bir noktada düzenli olarak bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Çünkü 3.ev yakın yerleri, başak burcu rutinlerimizi, günlük yaşam düzenimizi anlatır.

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

9. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

9.ev konularında bir şeylerin tamamlanabileceğini söylüyor sizin için.

Nedir 9.evin konuları ? Uzaklar, seyahatler, yolculuklar, başka şehirler ve ülkelerle ilgili konular, eğitim, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hocalarla ilgili konular, hukuksal konular, uluslararası işler, ithalat, ihracat, gümrük konuları. Ayrıca dinler, ideolojiler, ilimler, derinlikli alanlar.

Bir seyahat, bir yer değişikliği konusu tamamlanabilir. Eğitim hayatınızda sonuç beklediğiniz konular neticelenebilir.  Üniversite başvuru, kayıt gündemleriniz olabilir.

İlim diyebileceğimiz bir alanda bir eğitim alma kararınız olabilir.

Yabancı dillerle ilgili gündeminiz, kurs kayıtlarınız, sınavlarınız olabilir.

Hukuksal bir süreciniz varsa, konu ilerleyebilir ya da sonuçlanabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum herkese !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!