Güneş Aslan Burcuna Geçiyor ! Burçlara Etkileri

Güneş, 23 Temmuz 2018 saat 00:00 itibariyle aslan burcuna geçiyor.

Girdiği burçta 1 ay süreyle kalan Güneş’in yengeç transiti artık tamamlanıyor ve şimdi aslanların zamanı başlıyor!

Doğum gününüzü kutluyorum sevgili aslanlar 🙂 Bilin ki, yaşam coşkunuzla, neşenizle, kendinize özeniniz, asaletinizle yeryüzünü güzelleştiriyorsunuz 🙂

Güneş aslan transiti burçlara neler getirecek, yaşamlarımızda hangi konuları vurgulayacak, bizlere ne gibi gündemler oluşturacak, aşağıda anlattım efendim.  Tabii ne yapıyoruz ? Okurken yükselen burcumuza öncelik veriyoruz 🙂

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5.evinize Güneş geliyor.  Yani ? Aşk geliyor efendim, aşk ! 🙂 Kalbinizi kıpırdatacak, sizi yeniden heyecanlandıracak bir şeyler dahil oluyor yaşamınıza. Ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler,eğlenceli hatta adrenalin içeren aktiviteler, epey de bir sosyalleşmeler görünüyor, daha ne olsun 🙂 Yazın tadını, işte tam anlamıyla şimdi çıkarmaya başlıyorsunuz. Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler,  onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de olasılıkları güçlendiren şanslı etkiler hakim gökyüzüne.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Güneş bir süredir yengeçte, yani 3.evinizde transit halindeydi. Ancak şimdi 4.evinize geçiyor ve bu evin temalarını öne çıkarıyor hayatınızda. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, huzur şeklinde sayabiliriz bu temaları. Önümüzdeki 1 aylık aslan transitinde, bu konular üzerinden yeni gelişmeler var sizlere. Ev ve aile odaklısınız bu ay, en özetle bunu söylemek mümkün 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 3.evinize yerleşecek olan Güneş, yaşamınızdaki her tür iletişim yoğunluğunu artıracak. Kardeşlerinize va yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız olacak. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor. Bolca da kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 Oldukça güzel etkiler altındasınız, yaşam coşkunuz yükseliyor 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Güneş bir süredir sizdeydi, şimdi ise 2.evinize yani para alanınıza geçiyor. Paraya dair her tür konunuz aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Gündem en özetle ‘para’ bu ay sizler için. Ayrıca ev alma kararı ya da bu yönde adımlar olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan : Güneş size geliyor ! Yani ışıklar size dönüyor. Öne çıkıyorsunuz. Güneş oldukça aktif yapacak sizi. Yeni kararlar alacak, hayata geçirmek için her zamankinden daha motive ve enerjik olacaksınız. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunda konular varsa, işte şimdi onları duyurma, tanıtma, ortaya çıkarma zamanı. İmajınızda değişiklikler yapmak için de doğru zamanlardan geçiyorsunuz. Esasen Güneş ile birlikte her anlamda yenileniyorsunuz.

Başak ve Yükselen Başak : Güneş 12.evinizde hareket etmeye başlıyor. Bu da mistik konulara, spiritüelizme ilginizi artırıyor. Evrenle bütünleştiğinizi hissediyor, çokça işaret alıyorsunuz. Son derece güçlü bir ruhsal arınma da getirecek bu transit size. Meditasyon yapmak, dinginleşmek, okumak, öğrenmek, iç dünyanıza dönmek, geçmişe dair yüklerinizden arınmak için harika zamanlar. Bu yenilenme sürecinizde Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinizi kodlayabilirsiniz. Ayrıca plan yapma dönemi bu sizler için. Detayları gözden geçirme, bir sonraki ay Güneş başak burcunda geçtiğinde uygulamak, hayata geçirmek üzere planları netleştirme dönemi. İyi kullanmanız halinde, oldukça fayda getirecektir.

Terazi ve Yükselen Terazi : 11.evinize geçen Güneş, arkadaş ve dostlarınızla bağlarınızı güçlendirecek, arkadaş çevreleri üzerinden fırsatlarla karşılacaksınız. Ayrıca dernekler, kulüpler, vakıflar, sosyla sorumluluk konuları üzerinden şanslı olacağınız bir süreç bu. Hedeflerimizdir aynı zamanda 11.ev, ideallerimizdir. Dolayısıyla hayatta gerçekleştirmek istediğiniz planlarınız, hedefleriniz yönünde olumlu etkiler alacaksınız. Gelir akışında bir değişim de olası.

Akrep ve Yükselen Akrep : Güneş 10.evinize yerleşiyor. Bu ay gündeminiz işiniz, kariyeriniz, sıfatlarınız. Sıkça, hayatta bulunduğunuz konum üzerine düşünecek, kimi zaman olumlu gelişmeler elde edecek, kimi zaman kendinizi yetersiz hissedip karamsarlaşacaksınız. Hayatta vardığınız noktayı sorguluyor olacaksınız. Güneş böyle bir evde yer alıyor olacak sizler için ve bazen olumlu, bazen olumsuz açılar alacak. Dolayısıyla fırsatlar da var, iyi hissetmeyeceğiniz zamanlar da. Lütfen kendi üzerinize gitmeyin. Kariyer her şey demek değildir. Herkesin başarı tanımı da farklıdır. Kim ne yaparak mutlu olacaksa o işi yapmalıdır. Kim nasıl bir hayat tasarlıyorsa, onu mutlu edecek yönde adımlar atmalıdır. Kendi değerinizi sahip olduğunuz sıfatlar üzerinden belirlemeyin lütfen. Çünkü siz çok daha fazlasısınız. Başarı nedir, kim başarılıdır, neden başarı başarı deyip hırpalıyoruz kendimizi ? bir başka sitem olan burcakkayis.com da bunlara dair bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz efendim.

Yay ve Yükselen Yay : Güneş oldukça önemli bir alana, 9.evinize geçiyor. Hayat çerçevenize dair, geleceğinizi şekillendirecek her tür önemli konuyu içeren bir evde Güneş transit halinde olacağından, yaşamınızı şekillendirecek adımlar atacak, uzun vadede yaşamınızda olacak konularda kararlar alıp girişimlerde bulunacaksınız. Eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı işler ve planlar, ayrıca 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler var. Bu konularla, ayrıca ödemelerinizle meşgul olacaksınız. Bütçe planları, alacak-verecek dengesi, gelirleriniz, giderleriniz, gündem bu. Sizin için çerçeve bu. Dengeleri oturtacağınız, yeni karar ve gelişmelerle mali durumunuzda düzenlemeler yapacağınız bir evre sizi bekliyor.

Kova ve Yükselen Kova : 7.evinize gelen Güneş etkisiyle ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular öne çıkıyor. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler gündeme gelebilir. Bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık : 6.evinize Güneş geliyor. Neleri simgeler bu ev ? İş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz en çok bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

 

Bu arada, tekrar belirtmiş olayım, etkileri yaklaşık 6 ay boyunca devam edecek güneş tutulmasının yansımalarını en yoğun olarak Temmuz ve Ağustos’ta gözlemleyeceğiz. O yüzden linki yine aşağıya koyayım henüz tutulmayı ve burcuna etkisini okumamış okuyucularım için 🙂

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Tutulmanın burçlara etkilerine ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu ay, tutulmalar ayı bir süredir konuştuğumuz gibi.

Güneş tutulması gerçekleşti, sırada bir Ay tutulması var !

27 Temmuz’da kova burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor bu kez.

Tutulmanın genel çerçevesi burada.

Burçlara etkileri için ise aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada 10 Temmuz itibariyle şans gezegeni Jüpiter, düz hareketine döndü, şükürler olsun 🙂

Retro sürecinde yavaşladığı için etkisini gösterememişti, ancak şimdi hızlanıyor ve hangi evimizden geçmekte ise o alanlarda fırsatlar getirmeye hazırlanıyor 🙂

Jüpiter retrosunun bitişi, hangi burca hangi alanlarda şans getirecek, buradan öğrenebilirsiniz 🙂

 

Ayrıca Temmuz ayı devam ederken, geri kalanı hakkında bilgi sahibi olmanız adına Temmuz 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Ay içinde gezegenler arasında oluşacak tüm önemli açı kalıpları da yazımın içerisinde mevcut.

Ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Temmuz burç yorumlarınız ise aşağıda !

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada gökyüzünün önemli bir diğer gündemi Mars retrosu ! Bu etkiden de haberdar olmanız işinize yarayacaktır. Aylar boyu etkisi olacak yaşamlarımızda.

Mars retrosunun genel etkileri burada.

Aşağıda ise, Mars retrosunun her bir burç için ne anlama geldiği yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.coma mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!