Yengeç Burcu Temmuz 2018 Yorumları

Yengeç Burcu Temmuz 2018

Temmuz 2018 yorumlarına hoşgeldiniz sevgili yengeçler 🙂

(Burç yorumlarınızı okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Temmuz gündemi oldukça kalabalık ! Epeyce yeni konu başlığı var bu ay.

Ay içerisinde yeniay zamanında ‘Güneş tutulması’, dolunay zamanında ‘Ay tutulması’ yaşayacağız.

Tutulmalar, sadece oldukları zamanı değil, önümüzdeki ayların çerçevesini belirleyen, aylar boyu etkisi süren önemli gökyüzü olaylarıdır. Dolayısıyla iki tutulmayı da ayrıca yazacağım. Çok önemli gelişmeler bunlar.

Ayrıca bir de Merkür retrosu görüyoruz bu ay. 26 Temmuz’da başlayacak.

Güzel bir gelişmenin de müjdesini vermiş olayım. 9 Mart’tan bu yana retroda olan Jüpiter, ileri hareketine dönüyor 10 Temmuz itibariyle !

Peki bu retronun bitimi ne anlama geliyor bizler için ?

Jüpiter halihazırda hangi evimizden geçiyorsa, o evin konuları, temaları üzerinden şanslar getirir bize.

Yeni fırsatlar oluşturur. Ancak Mart’tan bu yana ‘Hani Jüpiter bu evimden geçerken bana bu konularda şanslar getirecekti ?’ diyoruz. ‘Nerede bu şanslar, fırsatlar?’ diyoruz.

İşte bu retrodan yani Jüpiter’in geri harekette olmasından kaynaklanıyordu.

Çünkü retro, gezegenin hızının yavaşlamasıdır.

Şimdi düz hareketine kaldığı yerden devam ediyor, hızlanıyor ve güçleniyor Jüpiter !

Bunun da yaşamımıza gözle görülür, gayeett olumlu yansımaları olacaktır tabii. Jüpiter efendi hangi evinizde ise, o konularda net, belirgin şanslar gelecek, emin olun 🙂

Temmuz 2018 Astroloji Gündemi yazımı da işinize yarayacağından buraya bırakıyorum.

Çünkü Temmuz birçok yeni gündemi barındırıyor dedik. Bu ayı iyi anlamak gerekiyor.

Tutulmalarda kontrol gerekiyor mesela. Etkilerini, ne gibi olasılıklar yaratacağını önden bilmek gerekiyor.

Temmuz’da gezegenler arasında oluşacak bütün önemli açı kalıplarını da yazdım bu yazıda. Onları da ayı planlamada kullanabilirsiniz. Olumlu açıları girişimleriniz, önemli işleriniz için değerlendirirken, sert açılara karşı da tedbirli olursunuz öncesinden.

Şimdi yengeçlerin payına neler düşüyor Temmuz’dan, onlara bakalım.

Güneş, 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, yani 1.evinizde. Adımlar, atılımlar, girişimler, yeni sayfalar, yenilikler halindesiniz. Önemli şeyler başlatıyorsunuz kendiniz için. Işıldıyor, ön plana çıkıyorsunuz.

Yeni fikirler, uygulamalar var. Ayrıca yaşamınızda olumlu ve keyifli etkiler yaratacak büyük alışverişleriniz de olabilir bu ay. Elektronik alet, telefon, tablet almak gibi mesela.

23 Temmuz’da ise Güneş aslan burcuna geçiyor, bu kez 2.evinizde ilerlemeye başlıyor. Bu da size para getirecek. Yeni kaynaklar yaratmak için fikirlerinizi de çoğaltacak. Daha üretken, daha yaratıcı olacaksınız. Yeni planlar girecek devreye ve o planlar size önümüzdeki zamanlarda istediğiniz paraları kazandıracak.

Merkür 26 Temmuz’ a kadar aslan burcunda. Yani nerede, 2.evinizde. Paraya dair iletişimleri sembolize eden bir transit bu. Ödemeler, harcamalar, yeni gelir akışları, yeni iş temaları üzerinden çokça yazışacak, görüşecek, fikir alacak, bu konularla öne çıkacaksınız. Niyetleriniz var bir süredir, daha çok kazanmanız gerektiğini, buna layık olduğunuzu biliyor, artık yaşam standartlarınızı mevcut halinden daha yukarı çekmek istiyorsunuz.

26 Temmuz’da ise Merkür retroya başlıyor ! 2.evinizde retroyu deneyimleyeceksiniz bu kez. İşte bu retro sürecinde parasal her türlü harekette çok daha dikkatli olmanız gerekiyor. Ödemeyi doğru yapma, para üstünü doğru alma, online bankacılıkta dikkat ederek işlem yapma adına uyarayım ben sizi. Rakamları, hesap kitap işlerini Merkür retrosunda aceleye getirmeyin. Kontrollerinizi artırın. İş kurmak niyetinde iseniz, Merkür retrosunun bitimini bekleyin derim efendim.

Merkür retrosu için ayrıca bir yazı yayınlayacağım, bilginize 🙂

Venüs, 10 Temmuz’a kadar aslanda, yani bakın, o da 2.evinizde. Para bu ay, sizin gündeminiz. Her türlü para konuları zihninizde dönüp duruyor. Odağınızı maddi konfora çevirmiş durumdasınız. Bir şeyleri biraz akışa bırakarak, enerjileri bloke etmeden ilerleyin lütfen. Ama Venüs parada şans sağlayacak tabii size. Bu arada ‘Bolluk ve bereketi yaşamınıza çekmek için olumlamalar’ yazımdan da kendinizi kodlamak için yararlanabilirsiniz 🙂 Bereket enerjisinde olun lütfen, siz buna layıksınız.

Mars için ise önemli bir yeni gündem var. Bir müddettir kovada seyrinde olan Mars bu ay retro harekete başlıyor ve bu durum aylar boyu sürecek. Uzun zaman Kova-Oğlak ekseninde kalacak Mars retro konumundan kaynaklı.

Oldukça önemli bir astroloji gündemi bu. Etkilerinden mutlaka haberdar olmanızı öneririm.

Aşağıda ilgili linkler yer alıyor.

Mars kova transiti ve retrosunun genel etkileri burada.

Bu yazıda ise Mars retrosunun yengeç burcuna etkileri var.

Tutulmaları anlatacağım yazılarımı da en kısa sürede yayınlayacağım, merak etmeyiniz 🙂

Şahane bir temmuz olsun !

Gökyüzünün size yani doğum haritanıza özel etkilerini öğrenmek, astrolojik danışmanlık almak için bana anlatburcak@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çünkü esas olan haritamızdır. Gezegenlerimizin konumudur, aldığımız transitlerdir.

Gezegenlerimize aldığımız açılar doğrultusunda olaylar ve durumlar yaşarız.

Ayrıca siz değerli okuyucularım çok güzel mesajlar bırakıyorsunuz iletişim kutusuna. Güne teşekkür mesajlarınızla başladığım için minnettarım.

Sitemi, paylaşımlarımı sevdiniz, ben de sizleri 🙂 Bu etkileşim bilin ki çok mutlu ediyor beni.

Yazdıklarım sizlere iyi geliyorsa, ne mutlu bana !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!