Mars Kova Transiti ve Retrosu – Yengeç Burcuna Etkileri

Mars Kova Transiti ve Retrosu – Yengeç Burcu

16 Mayıs 2018 Çarşamba günü 07:54 itibariyle Mars Kova burcuna geçiyor. Aylarca sürecek, bireysel ve toplumsal bazda hareketli zamanlar getirecek, oldukça önemli bu transitin genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Mars aylar boyu kova burcunda, yani 8.evinizde kalacak. Ancak bu süreçte retro hareket de yaparak bir süreliğine tekrar oğlakta, 7.evinizde bulunacak.

27 Haziran 2018’de retro harekete başladığı zaman, 8.ev temaları üzerinden geçmişe dair konuların tekrar önünüze gelmesi kuvvetle muhtemel. Bu temalarda yavaşlamalar da olabilir.

8.evin konuları : Ortaklaşa paralar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, vb. Ayrıca psikolojik problemler, ameliyatlar gibi sağlık konuları.

13 Haziran 2018’de Mars, Oğlak burcuna tekrar giriş yapacak. yani 7.evinize dönmüş olacak.

Bu kez evliliğiniz, ilişkiniz, ortaklaşa ticari işleriniz, anlaşmalarınız, sözleşmeleriniz, insan ilişkileriniz üzerinden bir şeyleri gözden geçiriyor olacaksınız. Doğru bakış açılarına, çıkarımlara varmak sürecin hediyesi olacak.

27 Ağustos 2018’de ise 28 derece oğlakta iken, ileri hareketine başlayacak Mars, yavaşlamış konulara hız getirecek.

Tüm burçlara özellikle söylüyorum, yorucu bir süreç olabilir bu. Mars efor istiyor. Çabamızı ortaya koymamızı bekliyor. Bu retro dediğim gibi bu anlama geliyor. Emek veren de eksiksiz ödüllendiriliyor tabii 🙂

İleri hareketine dönmüş, ilerlemeye başlamış Mars, 11 Eylül 2018’de tekrar kova burcuna gelecek ve 16 Kasım 2018’e kadar kova burcunda yer alacak.

Yani 11 Eylül-16 Kasım tarihleri arasında, 8.ev temaları üzerinden efor sarfedeceksiniz, ama artık eski takıldığınız, sizi yavaşlatan faktörler ortadan kalkmış olacak.

Retroyu geçmişten gelen konuları temizleme fırsatı, bir şeyleri rayına oturtma fırsatı olarak görün lütfen 🙂

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!