6-12 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

6-12 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Oldukça güzel bir haftaya giriyoruz ! Fırsatlara, şanslı değişimlere açık, yeni bir düzene adım atabileceğimiz, sorunlardan özgürleşebileceğimiz bir hafta.

Tıkanmış olan bir şeyler açılıyor gibi sanki.

Gökyüzünde şahane görünümler var. Hepsini anlatacağım. En iyi şekilde değerlendirelim inşallah.

Öncelikle yeniay yazımın linkini bırakıyorum buraya ↓

Başak burcunun 14 derecesinde, Uranüs’ten çok uyumlu bir açı alan, verimli, bereketli bir yeniay meydana geliyor bu hafta 7 Eylül günü.

Yeni bir düzene, olumlu değişimlere işaret eden bir yeniay bu.

Hepimiz için ortak olan genel etkileri ve burçlar bazında olasılıkları görmek için yeniay yazımı tıklayabilirsiniz ↓

7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

Haftanın diğer detaylarına geçmeden önce, her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


6-12 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

7 Eylül günü başak burcunda harika bir yeniay doğuyor yukarıda söylediğim gibi.

Yazım burada, tıklayabilirsiniz : 7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

10 Eylül günü Venüs akrep burcuna geçiyor. Yeni bir Venüs transiti başlıyor. Eylül ayı burç yorumlarınızda, Venüs’ün akrep dönemi için olasılıklarınızı, alabileceğiniz etkileri görebilirsiniz. Hafta içinde ayrı bir yazı da yayınlayacağım bu transit için.


6-12 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

6 Eylül : Venüs Pluto karesi : Venüs 24° Terazi, Pluto 24° Oğlak

İlişkiler içinde keyifler kaçabilir biraz. İnsan ilişkilerimiz içinde neleri değiştirmemiz gerektiğini fark etmemizi sağlayacak şeyler olabilir. Bir şeyler huzursuz hissettirebilir ve bir değişime gidebiliriz.

6 Eylül : Mars Pluto üçgeni : Mars 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

O kadar güçlü bir üçgen açı ki bu sevgili okuyucularım, çok çok iyi bir açı. Mars ve Pluto, baba ve oğul gibiler. Pluto, Mars’ın üst oktavı.

Mars halihazırda işimizi, ürettiklerimizi, yaşam düzenimizi anlatan başak burcunda. Pluto ise gücün, kariyerin evinde, oğlak burcunda.

İşimizde yenilemek istediğimiz şeyler için güçlü şekilde harekete geçebileceğimiz, kuvvetlendirmek istediğimiz yaşam bileşenlerimiz için değişimlere gideceğimiz bir haftadayız.

Güçlü bir dönüşüm ve yapılanma hali var.

Devlet bağlantılı konularda güzel gelişmeler yaşayabiliriz ayrıca.

6 Eylül : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 25° Terazi, Jüpiter 25° Kova

Nefis bir üçgen 🙂 Gökyüzünün iki iyicili arasında oluşacak olan harika bir açı. İşimizde kolaylıklar, ilişkilerimizde güzellikler, fırsatlar, şanslar, bereketler bize doğru geliyor. Açın kollarınızı ! 🙂 Fırsatları görün ve değerlendirin.

8 Eylül : Merkür Kiron karşıtlığı : Merkür 11° Terazi, Kiron 11° Koç

İşte buraya dikkat. Kırıcı, incitici sözler sarf edilebilir dialoglar içinde. Kendimizi, nerede ne hissettiğimizi anlatmak istiyorsak, sadece bunu yapalım. Kırıcı olmaya gerek yok. Yaralandıysak yarayı gösterelim sadece. Biz de karşı tarafı yaralarsak, bir döngü doğar. O da bir karmadır ve o karma yine bize döner. Bundan kaçınalım. Karşımızdaki kişinin yaptığını yapmamak, aynı şekilde karşılık vermemek bir erdemdir, ki zaten kişi söz konusu şeyi farkında olmadan yapmış da olabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

6 Eylül 2021 Pazartesi

02:05’te Ay başak burcuna geçiyor. Başak transiti başlıyor Ay’ın. Burada bir yeniay gerçekleşecek. Bugün yeniayın öncesindeyiz.

Yeniay öncesi olan faz, Ay’ın kapanış fazıdır. Balzamik faz olarak isimlendirilen bu döngü, bir şeyleri bitirmek, kapatmak, sonlandırmak, bize iyi gelmeyen şeyleri hayatımızdan çıkarmak için çok uygundur.

Bugün kesinleşecek olan üç büyük açı var : Venüs Pluto karesi, Mars Pluto üçgeni ve Venüs Jüpiter üçgeni. Her birinin olası etkilerini yukarıda görebilirsiniz.


7 Eylül 2021 Salı

Yeniay günündeyiz. Yeniay yazımı buraya da bırakıyorum, tıklayınız ↓

7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

Planlarımız ve niyetlerimiz için harekete geçebileceğimiz bir zamandayız. Önemli girişimler için özellikle yeniaydan 3,5 gün sonra başlayan hilal fazını kullanabiliriz Ay’ın.

Günün ikinci yarısında Ay Neptün karşıtlığını görüyoruz. Yanlış değerlendirmeler, hatalı analizler yapabileceğimiz bir vakit bu. Bir şeyleri yanlış anlayıp boş yere alınganlık yapabiliriz. Hesap kitap işlerinde de hatalar olabilir. Bu etkiyi bilerek daha bir açalım gözümüzü, kulağımızı.

Akşam saatlerinde Ay, Mars ile kavuşuyor. Bir canlanma etkisi bu. Hareket isteği. Yeni girişimler için de destekleyici. Diğer yandan akşamın atmosferini agresif tarafa taşıyan bir görünüm. Kendi içimizde bir şeylere sinirlenebiliriz ya da tartışmalar olabilir.

Öfkeyi yerinde ve dozunda ifade etmek çok önemlidir. Sağlıklı bir şeydir bu. Ama işte ölçü önemli. Saldırgan bir hale düşmeyelim. Kalp kırmayalım.

22:23 sonrası Ay boşlukta.


8 Eylül 2021 Çarşamba

06:20’ye kadar Ay başakta ve boşlukta. Yani başak burcunda açısız ilerliyor. 06:20’de terazi burcuna geçiyor artık.

Merkür Kiron karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Sözlerle yara açabiliriz. Kimseyi incitmemeye özen gösterelim. Kırıldığımız ya da kızdığımız yerleri söylerken, acıtmak zorunda değiliz. Buna gerek yok. Kendimizi ifade etmek istediğimiz şeyler varsa, üslubunca yapalım bunu.

Günün ikinci yarısında Ay Satürn üçgeni ile dengeye geliyoruz. Duygusal olarak toparlanmamızı sağlayacak şeyler olabilir. Kendimizi iyi edecek şeyler yapabiliriz. İnsan ilişkilerimizde güzel şeyler olabilir. Arkadaşlıklar, dostluklar içinde sorunlar olduysa, onarıcı yönde adımlar atılabilir.

Yaptığımız işlerde, kişisel konularımızda deneyim sahibi, konum sahibi, olgun kimselerden destekler, öneriler alabiliriz. Özellikle akşam üstü saatleri bu anlamda güzel görünüyor.


9 Eylül 2021 Perşembe

Ay yine terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Merkür kavuşumunu görüyoruz. Terazide bir kavuşum. Yani ilişkileri, koçlukları, eğitmenleri, bilgisi ile yol aldığımız kişileri anlatan alanda. Bu kişilerle güzel iletişimlerimiz olabilir. Bildirimler, haberler gelebilir. Önemli konuşmalar olabilir. Konuşmak istediklerimiz için fırsat bulabiliriz. İletişimden yana destekleyici bir vakit.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto karesinin etkileri hakim ruh halimize. Bazı durumlar öfkelendirebilir bizi. Bazı kişilerden uzaklaşabiliriz.


10 Eylül 2021 Cuma

Ay 09:04’e kadar terazi burcunda. Sabah saatlerinde Ay Venüs kavuşumunun iyicil etkisi bizimle. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde, sevdiklerimizle dialoglarımızda güzel şeyler olabilir. Dargınlıklar varsa, tatlıya bağlanabilir.

09:04’te akrep burcuna geçiyor Ay. Duygusal anlamda biraz zorlar bizi Ay’ın akrep günleri. Çünkü akrep, duyguları yoğun yaşayan bir burç. Akrebin sevgisi de çok güçlüdür, öfkesi de.

İlişkiler içinde kızgınlık duyduğumuz noktalarda intikam isteğimiz, ödeşme isteğimiz artabilir Ay burada iken. Ama bunlar güzel şeyler değiller, biliyorsunuz 🙂 Enerji alanımızı temiz tutalım. Kötülük düşünmek, kimseye hiçbir şey kazandırmaz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Biraz sıkışmışlık hissi bu. Ne yapacağını, nasıl yapacağını bilememe, yetersiz hissetme, güçsüz hissetme duygusu. Karamsarlaşabiliriz. Kendimize, olan her halin geçici olduğunu hatırlatalım.


11 Eylül 2021 Cumartesi

Ay akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Uranüs karşı karşıya. Bazı şeyler huzursuz hissettirebilir bizi. Su kesintisi, elektrik kesintisi gibi şeyler olabilir. Bir şeyler bozulabilir, kırılabilir. Şaşırtan bir etkidir Uranüs’ün uyumsuz açıları. Hesapta olmayan şeyleri anlatır. Biraz böyle bir sabah. Mümkünse önemli bir işinizi denk getirmeyin derim.

Günün ikinci yarısında Ay Güneş altmışlığı ile çok daha güzel bir atmosferde olacağız. Hem kendi içimizde, hem ilişkiler içinde iyi hissedebileceğimiz bir vakit. Gün içinde güzel şeyler olabilir.

Akşam saatleri de oldukça güzel görünüyor. Ay, Neptün ile üçgen açıda. Sezgiselliğimiz yüksek. Belki işaretler alıyoruz, sorularımıza cevap buluyoruz. Ruhsal çalışmalar için çok uygun bir zaman. Huzurlu, sakin, telaşsız bir akşam vakti 🙂


12 Eylül 2021 Pazar

Ay bugün 11:34’e kadar akrep burcunda olmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter kare açıda. Uyumsuz bir açı bu. Ama eş zamanlı olarak Ay Pluto altmışlığı, Ay Mars altmışlığı gibi uyumlu açılar da görüyoruz.

Güzel bir sabah. Hareket etmek, spor yapmak isteyebiliriz. Dışarısı için program yapabiliriz.

08:32-11:34 arasında Ay boşlukta. Akrepte iken alacağı bir açı kalmamış durumda. 11:34’te yay burcuna geçiyor.

Uzaklardaki sevdiklerimizle iletişimlerin doğabileceği, eğitim konularının, seyahatlerin, yolculukların gündeme gelebileceği, 2,5 günlük bir Ay geçişi başlıyor. Bunlar yay temalarıdır çünkü. Ay hangi burçtan geçiyorsa, o burcun temaları aktif hale gelir.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

Bu güzel haftayı en iyi şekilde değerlendirelim. Güçlü başlangıçlar için aksiyon alalım. Beklettiğimiz konuları ele alalım ve yapabileceklerimizi, daha fazla beklemeden yapalım derim.

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!