7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeniay

7 Ağustos Salı günü Türkiye saati ile 03:51’de başak burcunun 14 derecesinde çok güzel bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Güneş ve Ay, başak burcunda kavuşuyor bu kez.

Yeniaylar Güneş’in ve Ay’ın bir araya geldiği bir tohum enerjisidir.

Yeniaylarda hayata yeni tohumlar atarız. Yeni şeyler başlar. Yeniliklerin habercisidir yeniaylar.

Özellikle de bu yeniay, güçlü yeniliklere işaret ediyor.

Çünkü yeniayın Uranüs’ten bir üçgen açısı var ! Hatta tam bir üçgen bu. Uranüs, güncelde boğa burcunun 14 derecesinde bulunuyor. Derece farkının dahi olmadığı, kuvvetli bir Uranüs üçgeni görüyoruz yeniayda. Üçgen açı, en uyumlu açı kalıbıdır.

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde, yenilikler vardır. Açılım diyebileceğimiz şanslı değişimler vardır. Bir şeyleri değiştiririz, yenileriz Uranüs ile. Daha iyi hale getiririz.

Sürprizli, beklenmedik fırsatları anlatır ayrıca Uranüs’ün olumlu açıları. Şaşırtan, sevindiren sürprizli gelişmeleri anlatır 🙂

Yaratıcılığı da simgeler Uranüs. Konulara her zamankinden farklı gözle bakmayı, daha yaratıcı düşünmeyi, sıradışı fikirleri, orijinal işleri simgeler.

Tam bir değişim etkisi alıyoruz yani yeniaydan. Güçlü bir yenilik ve değişim zamanındayız.

Pekiiii nerelerde olacaktır bu değişimler ?

Başak burcunun sembolize ettiği konularda ve doğum haritalarımızda başak burcunun denk düştüğü evin konularında.

Öncelikle başak burcunun temsil ettiği konular üzerinden olasılıkları anlatayım. Kimler hangi evi üzerinden etki alıyor, onu da aşağıda, burç yorumları kısmında göreceksiniz.

Nedir başak burcu ? İştir, çalışmaktır, emektir, hizmettir, hayat düzenidir. Detaylardır. Üretimdir. Hasattır. Yaptığımız işleri, ürettiklerimizi, hizmet sunduğumuz alanları ve yaşam düzenimizi anlatır başak.

İşimizi ilgilendiren konular, emek verdiğimiz alanlar, üretip sunduğumuz şeyler, hizmet kalitemiz, hizmet çeşitliliğimiz, rutin olarak yaptığımız şeyler, günlük görev ve sorumluluklarımız başak ile ilgilidir.

Böyle güzel bir başak yeniayı ile neler olabilir hayatımızda ? Nasıl gelişmeler yaşayabiliriz ?

Güneş ve Ay kavuşumu (yeniay) işi anlatan başakta, Uranüs ise parayı simgeleyen boğada.

Öncelikle işe ve paraya dair konularda fırsatlara açık olduğumuzu söyleyeyim sevgili okuyucularım.

Ama fırsatlar üretenlere, işinde yenilik için, daha iyisi, daha fazlası, daha güzeli için harekete geçenlere gelecektir. Başak burcundan bahsettiğimiz yerde, emek vardır. Detayları hesap etmek, incelikle üretmek, çözüm sunmak vardır.

İşimizde yeni ve çok daha güzel şeyler üretmeye başlayabileceğimiz bir yeniay geliyor.

Dijital alanlarda yeni faaliyetlerimiz başlayabilir. Uranüs internetle, teknolojiyle, dijital platformlarla, sosyal medyayla, online işlerle ilgili.

Yaşamımızı düzenleyecek şeylere adım atabiliriz bu yeniayda. Hayatımızın içinde memnun olmadığımız, tatmin olmadığımız, daha iyi olsun istediğimiz alanlarda harekete geçerek, güçlü değişimler yaratabiliriz. Bir süredir istediğimiz gibi gitmeyen konuları artık düzenlemek, temizlemek, yoluna koymak isteyebiliriz.

Evimizde, işimizde, yaşam alanlarımızda büyük temizlikler yapabiliriz. Eskimiş, görevini tamamlamış, artık pek de bir şeye hizmet etmeyen gereksiz eşyaları alanımızdan çıkarabiliriz. Yenilerini alabiliriz.

Yaşamımızda kalabalık hissettiğimiz noktalarda, sadeleşmeye gidebiliriz. Çok da hafif bir enerjiye geçmemizi sağlar bu.

Eşyalarımızda sadeleşebiliriz. İnsan ilişkilerimizde sadeleşebiliriz. Dijital temizlikler yapabiliriz.

Bedensel olarak arınmak isteyebiliriz. Kendimize çok daha sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturabiliriz. Spora başlayabiliriz. Günlük rutinler belirleyebiliriz kendimize. Günlerimizi çok daha verimli ve düzenli yaşamımızı sağlayacak, harika rutinler oluşturabiliriz.

Anın haritasında başka şahane görünümler de var 🙂 Onları da anlatayım şimdi.

Yeniay sırasında ufukta aslan burcu yükseliyor. Sanatsal konular, spor faaliyetleri de hareketlenecektir aslan etkisiyle. Çocuklarla, gençlerle ilgili konularda değişimler ve hareketlilik var ayrıca. Onlar için de yeni bir düzen geliyor.

Yeniay, haritanın 2.evinde. Paranın evinde. Daha çok kazanmak için yeni şeyler üretmeye başlıyoruz. Günlük tempomuz yükseliyor.

Yeniay sırasında Mars ve Pluto arasında da, Venüs ve Jüpiter arasında da harika üçgen açılar görüyoruz sevgili okuyucularım. Her zaman göremeyeceğimiz, o yüzden değerlendirmemiz gereken, şahane potansiyeller bunlar.

Yukarıda saydığım tüm konularda güçlü ve kararlı biçimde harekete geçebiliriz.

Çünkü Mars adım atmayı, başlatmayı, harekete geçmeyi simgeler. Pluto ise bir şeyleri yeniden yapılandırmakla, küllerinden doğmakla, güçlü şekilde ayağa kalkmakla, zayıflıkları güce dönüştürmekle ilgili bir gezegen.

Venüs Jüpiter üçgeni ise, insan ilişkilerimizde güzel gelişmelere işaret ediyor. Venüs ilişkileri anlatan terazide. Jüpiter ise sosyal hayatımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen kova burcunda.

İnsan ilişkilerimizden, arkadaş bağlarımızdan, dostlarımızdan yana şanslıyız. Destekler, yardımlar, fırsatlar, aracılık diyebileceğimiz irtibatlar doğabilir. Biraz sürprizli de olabilir bunlar Uranüs etkisiyle 🙂

Yeni bağlantılar doğabilir. Var olan ilişkilerimizde samimiyetimizi, paylaştıklarımızı artıracak şeyler olabilir.

Ayrıca keyiflerimiz, mutluluklarımız, hayatın güzelliklerinden aldığımızdır paydır Venüs 🙂 Alışverişlerimizdir, kendimize nasıl baktığımızdır. Şıklık, güzellik, giyim, saç, makyaj konuları Venüs ile ilgilidir. Buralarda da tatlı değişiklikler olabilir yeniay ile 🙂

Yine sanat, bir Venüs temasıdır. Sanatsal konularda başlangıçlarımız olabilir.

Oldukça güzel bir yeniay döngüsündeyiz sevgili okuyucularım.

O yüzden beklediğimiz, beklettiğimiz, herhangi bir sebeple ertelediğimiz yerlerde harekete geçelim, olur mu ?

Hayat hareket istiyor ! ‘Sen başla, ben yardım edeceğim’ diyor bu yeniay ile 🙂

Şimdi başak yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

6. evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok uyumlu, çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Yeni şeylere adım atmak, değişim yaratacak başlangıçlar yapmak için muhteşem bir yeniay.

6.ev konularında sürprizli güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz Uranüs destekli bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş tekliflerine açıksınız bu döngüde. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. İş değişiklikleri gündeme gelebilir. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyelleri değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli bir döneme girebilirsiniz !


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

5. evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Değişim yaratmak, yeni seçimler yapmak, kısıtlardan özgürleşmek, bir şeyleri yenilemek için harika bir zaman.

5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Bu evin temalarında sürprizli güzel gelişmeler, başlangıçlar, değişimler yaşayabilirsiniz bu yeniayın (öncesi/sonrası) yakınındaki günlerde.

Aşk, flörtler, ilişkiler, heyecanlar, keyifler, sanat, spor, etkinlikler, hobiler, ayrıca çocuklar, gençler, bebekler, hamilelik konuları bu evin temaları arasında.

Bebek sahibi olmak isteyenler için iyi bir yeniay.

Günlük hayatınızı renklendirecek bir aktiviteye başlayabilirsiniz ayrıca. Çocuklarınızla ilgili konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, özellikle iş konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

4. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniayda Uranüs’ün harika bir üçgen açısını görüyoruz. Değiştirmek, yenilemek, büyütmek, iyileştirmek, düzene koymak istediğimiz konular için değerlendirelim bu yeniayı. Neler yapabileceğimize bakalım, harekete geçelim. Başlatacağımız şeyler, birçok güzelliğin kapısını açabilir.

Kendimizi sınırladığımız, olan ile yetindiğimiz ama artık daha fazlasını istediğimiz şeyler varsa, bu yeniayın çok güzel potansiyelleri var, değerlendirelim sevgili okuyucularım 🙂

4.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Eviniz, yaşam alanınızın düzeni, eşyalarınız, temizlik ve düzenleme konuları, emlak, konut konuları, ayrıca aile içi konular bu evle ilgili.

Ev değiştirmek istiyorsanız, iyi bir zaman. Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, destekleyici bir zaman.

Aile içinde başak temalarında güzel gelişmeleriniz olabilir ayrıca. Nedir başak temaları ? İş, çalışma, günlük düzen, hizmet aldığımız alanlar, hizmet sunduğumuz alanlar ve sağlık.

Evinizde bir çalışan olmasını istiyorsanız, bu yeniay ile hayatınıza dahil olabilir.

Aile bireylerinin iş konusunda güzel değişimleri olabilir. Sağlık gündeminiz varsa, çözüm ve kurtuluş yönünde güzel etkiler alıyorsunuz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

3. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ten harika bir üçgen açısı var. Yeniay başlangıç demektir. Uranüs ise değişim. Yeniye adım atmak, mevcut olanı değiştirmek, yenilemek, kısıtlardan özgürleşmek, fark yaratmak, daha fazlasına varmak için harika bir zaman.

3.ev konuları üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

İşiniz satış, pazarlama, reklam gibi bir alanda ise ya da bunlar da işinizin bir parçası ise, internet üzerinden yaptığınız işler var, websiteniz, blogunuz, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, bu alanlarda planlarınız, hedefleriniz, niyetleriniz varsa, harekete geçmek için, yapmak istediklerinizi uygulamak için şahane bir yeniay bu. Yeni projelerin, yeni işlerin zamanı.

İletişim halinde olduğunuz insanlar, içinde olduğunuz çevreler, iletişimler, yakın arkadaşlarınız, sık görüştüğünüz kişiler yine 3.evle ilgili. Hayatınızda yeni iletişimlerin, yeni arkadaşlıkların doğabileceği bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Ayrıca muhitinizde, evinize yakın bir noktada düzenli olarak bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Çünkü 3.ev yakın yerleri, başak burcu rutinlerimizi, günlük yaşam düzenimizi anlatır.


Aslan ve Yükselen Aslan :

2. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Uranüs destekli bir yeniay 🙂 Bu yeniayda elimiz güçlü.

Uranüs’ün yeniaya, yani Güneş&Ay kavuşumuna şahane bir üçgen açısı var.

Bu yeniay bize ‘Değiş, değiştir, yenile, yenilen, değişim için harekete geç, erteleme, başlat !’ diyor 🙂

Siz 2.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Paranın evi burası.

Kişisel olarak kazandığımız para, işimiz, maddi standartlarımız, yaşamımızdaki keyifler, keyifler için ne ölçüde harcama yapabildiğimiz, lükslerimiz, maddi konforumuz, maddi güvencemiz bu evle ilgili.

Bu yeniay ile, şayet bu tür bir hazırlığınız/çabanız/gündeminiz varsa, bir işe başlayabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü zaten bu bir başak yeniayı ve başak çalışmak demek. İşimiz demek.

Kazançlarınız artabilir. Gelirinizi artıracak yönde iş değişikliği yaşayabilirsiniz. Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Açılımlar yaşayabilirsiniz.

Maddi güvenceniz için bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Hayatı parasal anlamda nasıl yaşadığınız, sahip olduğunuz maddi varlıklar.. Buralara bakın bu yeniayda. Değişim yaratacak şahane potansiyelleriniz var.


Başak ve Yükselen Başak :

1. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok güzel bir yeniay. Bu yeniayda harika açılar görüyoruz gökyüzünde 🙂

Sizler oldukça şanslısınız. Böyle güzel bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir. Yeniay da zaten yeni başlayacak olan şeyleri anlatır.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Şahane bir yenilenme etkisi. Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı.


Terazi ve Yükselen Terazi :

12. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Şahane bir yeniay 🙂 ! Yeniayın an haritasında pek çok güzel görünüm var.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, sağlık çabanız varsa, büyük bir şifalanma etkisi alacağınızı düşünebiliriz.

Bir şeyler düzeliyor, iyiye gidiyor, çözülüyor bu yeniay döngüsünde.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

11. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok güzel bir yeniay !

Yeniayın an haritasında güzel açılar görüyoruz.

11.ev konularında yeni şeyler başlayabilir. Bu başlayacak şeyler size çok iyi gelebilir. Çok iyi ilerleyebilir. Hayatınızı hareketlendirebilir. Bereket getirebilir. Keyif getirebilir.

Nedir 11.evin konuları ? Arkadaşlıklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, gruplar, sosyal hayat, takım çalışmaları, işimizde ekibimiz, departmanımız. Ayrıca dijital alanlar, dijital işler, online konular, teknoloji ile ilgili konular, elektrikli/elektronik aletler, internet, sosyal medya, dijital platformlar ve üyelikler.

Yeniay ile yeni bir ortama dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Mevcut ekibiniz içinde güzel işler, olumlu değişimler olabilir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Bir online faaliyet eklenebilir hayatınıza. Halihazırda zaten varsa, işinizi büyütecek bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yeni hamleleriniz, yaratıcı uygulamalarınız olabilir.

Bir elektrikli/elektronik aletinizi yenileyebilirsiniz. Yeni bir ürün satın alabilirsiniz.

Bir dijital platforma üye olabilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir. Hayatınızda açılımlara, değişimlere vesile olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

10. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Çok da güzel bir yeniay 🙂 ! Yeniay sırasında gökyüzünde güzel görünümler var 🙂

İşinizde sizi sevindirecek yönde güçlü değişimler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir. Terfi edebilirsiniz. Önemli işlerde yer alabilirsiniz. İşinizde bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir.
Bir açılım ve rahatlama etkisi alıyoruz bu yeniaydan. Düzene girecek olan şeyler olabilir.
Otorite ile ilgili konularda şanslısınız.

Çalışmak isteyenler için iş fırsatlarının doğabileceği bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

9. evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniay hayli güzel görünüyor.

Yeniay sırasında güzel görünümler oluşacak gökyüzünde 🙂

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili sürprizli, güzel şeyler olabilir.

Hukuksal konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir. Çok güzel bir yeniay !


Kova ve Yükselen Kova : 

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde sigorta, prim, tazminat gibi konularda çaba sarf ettiğiniz meseleler varsa, yasal boyutu olan süreçleriniz varsa, istediğiniz yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ferahlığı, kurtuluşu, değişimi, yenilenmeyi anlatan, harika bir yeniay bu.

Mal paylaşımları, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar için de açılımlara, güzel neticelere işaret eden bir yeniay diyebilirim.


Balık ve Yükselen Balık :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Güzel bir yeniay. Anın haritasında gökyüzü hayli şenlikli 🙂

7.ev ilişkileri anlatan bir alan. Evlilik, ikili ilişkiler, evlilik yönünde atılan söz, nişan gibi adımlar bu evle ilgili. İş ortaklıkları, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar yine 7.evin konusu.

Hayatınızda biri yoksa, bir ilişki başlayabilir. Adı konmamış bir bağın adı konabilir.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz ve süreçlerinizi başlatabilirsiniz.

İşinizde çoğalmak, büyümek istediğiniz alanlarda yeni anlaşmalara açık olacağınız bir dönem bu ayrıca.

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, harekete geçebileceğiniz bir zamandasınız. Yeniaya yaklaşırken atabilirsiniz bu adımı.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021, Kova Burcu Eylül 2021, Balık Burcu Eylül 2021

Yeniayın hepimize şahane değişimler getirmesini diliyorum !

Ama beklemeyelim. Eyleme geçelim ve güzel olasılıklardan alalım payımızı. Kilit nokta, hareket ! Hareketin bereket getireceği bir yeniay bu. Üzerimize düşeni yapalım 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!