6-12 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

6-12 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Geçtiğimiz hafta yay burcunda bir Güneş tutulması deneyimledik.

6 aylık yeni bir dönemin kapısı açılmış oldu tutulma ile.

Genel etkilerden ve burçlar bazında olasılıklarından haberdar olmak için tutulma yazımı tıklayabilirsiniz. Linki burada ↓

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

Bu hafta yine pek çok gezegen açısı görüyoruz ama özellikle Mars’ın açıları dikkat çekiyor. Yine tüm haftayı detaylıca anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


6-12 Aralık haftasının gezegen açıları :

6 Aralık : Mars Pluto altmışlığı : Mars 25° Akrep, Pluto 25° Oğlak

Mars ve Pluto arasında uyumlu bir açı görüyor olmamız çok güzel. Çünkü Pluto, Mars’ın babası gibidir. Üst oktavıdır. Doğaları, temaları ortak ve benzer olan iki gezegen. Dolayısıyla birbirlerine uyumlu bir konumda yer alacak olmaları bizler için güçlü olasılıkların işaretçisi.

Mars yeni şeyler başlatmakla, heveslerimizle, hedeflerimiz için harekete geçmekle ilgili bir gezegen. Pluto ise dönüşüm anlamına geliyor. Demek ki bu hafta bir şeyleri dönüştürmek ve güçlendirmek için atacağımız yeni adımlarımız olabilir. Bir dönüşüm başlatabiliriz hayatımız, kendimiz için.

7 Aralık : Merkür Neptün karesi : Merkür 20° Yay, Neptün 20° Balık

Bu hafta alacağımız kararlarda, enine boyuna düşünelim konuların detaylarını. Göremediğimiz başka olasılıklar olabilir mi, görmeye çalışalım. Etraflıca düşünmeye çalışalım. Çünkü Neptün böyle uyumsuz açılarında yanılgılar ve hatalı analizler getirebiliyor.

Para hesaplarında rakamlara, aldığımız/verdiğimiz paraya dikkat edelim ayrıca. Dalgınlıklar olabilir, gözümüzü daha çok açalım.

8 Aralık : Mars Jüpiter karesi : Mars 26° Akrep, Jüpiter 26° Kova

Jüpiter uyumsuz açılarıyla bize ne söylemeye çalışır ? Temas ettiği gezegenin temsil ettiği konularda abartıya kaçabilecek durumlara dikkat çeker.

Marsiyen konularda ölçüye dikkat edelim öyleyse.

Mars’ın tabiatında hırs vardır, rekabetçi bir enerji vardır. Hırçınlık ve acelecilik vardır. Sabırsızca, düşünülmeden yapılacak şeyler, sorun yaratabilir. Bir şeylerin hemen olmasını isteyebiliriz. Hızlı harekete geçebiliriz. Bunu yapmayalım. Gerekiyorsa beklemesini bilelim. Tepkilerimizin dozu kaçabilir ayrıca. Davranışlarımıza dikkat edelim.

Yapmak istediğimiz şeylerde başkaları ile yarış enerjisine girmeyelim. Kendi yolumuza bakalım.

11 Aralık : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 26° Yay, Jüpiter 26° Kova

Haftanın güzel açılarından biri. Yapacağımız görüşmeler, teklifler, sunumlar, mülakatlar, iletişimler için hayli destekleyici. İrtibat kurmak istediğimiz kişilere ulaşabiliriz. Ricalarımıza olumlu dönüşler, yardımlar gelebilir.

Eğitim, bilgi paylaşımları, danışmanlıklar, bilgi aktardığımız platformlar ve çalışmalar ile ilgili konularda, ayrıca yolculuklarda, gezilerde, seyahatlerde Jüpiter’in şansı bizimle. Özellikle haftanın ikinci yarısını kastediyorum.

11 Aralık : Venüs Pluto kavuşumu : Venüs 25° Oğlak, Pluto 25° Oğlak

İlişkilerimizde birbirimiz için bir şeyleri dönüştürebileceğimizi ve birbirimizi güçlendirebileceğimizi, birbirimize önemli destekler verebileceğimizi, çözüm olabileceğimizi, manevi değeri olan şeyler sunabileceğimizi söyleyen bir açı.

12 Aralık : Güneş Neptün karesi : Güneş 20° Yay, Neptün 20° Balık

Eril figürlerle ilgili, yöneticilerle ilgili konularda yanlış düşündüğümüz, yanlış anladığımız şeyler olabilir. Gerçeğinden farklı düşünebiliriz bir şeyleri. Sözleri, davranışları doğru okumaya çalışalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

6 Aralık 2021 Pazartesi

Ay bugün oğlak burcunda.

Günün ilk yarısında etkin olan Ay Uranüs üçgeni ile irili ufaklı, güzel değişimler yapabiliriz. Yenilemek istediğimiz şeyleri ele alabiliriz. İşimizde ve parasal konularda şanslı bir sabah ayrıca.

Günün ikinci yarısı için de güzel şeyler söyleyeceğim 🙂 Çok uyumlu açıları var Ay’ın.

Akşam saatlerinde bir Ay Neptün altmışlığı görüyoruz. Huzurlu, sakin bir zaman. Konuların tatlıya bağlanabileceği bir vakit. Gündüz saatlerinden başlayarak alıyoruz bu etkiyi. İşlerimizi kolaylaştıracak yardımlar gelebilir. Desteklendiğimizi hissedeceğimiz güzel şeyler görebiliriz sevdiklerimizden.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor ! Özel bir görünüm. Aşkın, sevginin gezegenidir Venüs. Uyum demektir, keyif demektir. Sanatı, yaratımı, yaratıcılığı simgeler ayrıca. İlişkilerden yana, ama sadece ikili ilişkiler değil, tüm sevgi bağlarımızdan yana güzel bir vakit. İçinizi dökmek, konuşmak, hislerinizi paylaşmak isterseniz, değerlendirin mesela. Sanatsal konularda da verimli görünüyor.


7 Aralık 2021 Salı

Ay bugün 14:48’e kadar oğlak burcunda yine.

Sabah saatlerinde Ay Pluto kavuşumunu görüyoruz. Hemen ardından Ay Mars altmışlığı geliyor. Yani Mars Pluto altmışlığını çalıştırıyor bu sabah erken saatlerde Ay. Dönüşüm yaratmak için, yeni kararlar için harekete geçebiliriz. Söz konusu şeyler, majör konular olmak zorunda değil.  Küçücük bir değişim bile bazen pek çok başka kapıyı açar ve başka şeylere vesile olur. Memnun olmadığımız şeyleri değiştirmek için adımlarımız olsun. Yeni niyetlerimiz olsun.

07:41- 14:48 arasında Ay boşlukta. 14:48’de kova burcuna geçiyor.

Arkadaş çevremiz, iş arkadaşlarımız, bir takım olarak hareket ettiğimiz kişiler ve işler, grup çalışmaları öne çıkıyor kova etkisiyle. Sosyal anlamda bir hareketlilik başlıyor.

Gündüz saatlerinde Ay kuzey Ay düğümü üçgeni ile arkadaşlıklar, ilişkiler, iletişimler ve günlük işler açısından şanslıyız.


8 Aralık 2021 Çarşamba

Ay gün boyunca kova burcunda.

Günün ilk yarısında Ay önce Satürn ile kavuşuyor. Ardından Uranüs ile kare açı yapıyor. Böylece Satürn Uranüs karesini tetiklemiş oluyor. Günlük işlerde aksamalar olabilir çeşitli sebeplerle. Beklemek gereken durumlar olabilir. Bir iç sıkıntısı anlamına gelir ayrıca böyle görünümler. Ruh halimizi dengeye getirecek şeyler yapalım.

Günün ikinci yarısında Ay Güneş altmışlığı ile çok daha keyifli akıyor bir şeyler. Beklemeler sonlanabilir. İşler yoluna girebilir. Yapmamız gerekenleri çok daha rahat şekilde yapabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Merkür uyumunu görüyoruz. Bir altmışlık açı söz konusu. İletişimler açısından destekleyici bir vakit.


 9 Aralık 2021 Perşembe

Ay bugün 17:53’e kadar kova burcunda olmaya devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter kavuşumu ve Ay Mars karesi etkin. Bu temaslar ile Mars Jüpiter karesini çalıştırıyor Ay. Bir şeylere kızabiliriz. Tepkilerimizde ölçülü olalım.

Aceleci ve telaşlı haller sorun yaratabilir ayrıca. Sakince yapalım günlük işlerimizi.

12:59-17:53 arasında Ay boşlukta. 17:53’te balık burcuna geçiyor.

Balığın dingin bir enerjisi vardır. Olanı olduğu haliyle kabul eder balık. İç huzurumuzun yükseleceği, güzel bir akşamdayız.


10 Aralık 2021 Cuma

Ay balık burcunda ilerliyor bugün.

Gündüz saatlerinde Ay ve Uranüs arasında bir altmışlık görüyoruz. Uyumlu, güzel bir açı bu. Bir rahatlık ve ferahlık yaratacak, bizi sevindirecek, bize iyi gelecek şeyler olabilir.

Günün ilk yarısından başlıyor bu güzel atmosfer. Ay, bu açıya yaklaşıyor olacak çünkü. Yaklaşırken de etki alıyoruz.


11 Aralık 2021 Cumartesi

Ay balık burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay, Venüs ve Pluto ile uyumlu açıda. İlişkiler içinde destekler bulabiliriz. Konuşmak istediğimiz konuları konuşabiliriz ayrıca yakınlarımızla.

Gündüz saatleri Ay Merkür karesi ile bir tık keyifsiz görünüyor. Günlük işlerde bir şeyler çok istediğimiz gibi olmayabilir. İletişimlerde zorlanabiliriz.

Akşam saatleri için keyifli şeyler söyleyeceğim. Çünkü bir Ay Mars uyumu var. Güçlü bir üçgen açı doğuyor aralarında. Güzel şeyler yapmak üzere harekete geçebiliriz. Özellikle fayda gördüğümüz kişilere jestlerle, hoş sürprizlerle karşılık vermek için, sevdiklerimize yardımcı olmak için yapacağımız şeyler olabilir.

Ay 22:39’dan itibaren boşlukta olacak. Herhangi bir açısı olmayacak. Çünkü balıkta iken alacağı bütün açılar, tamamlanmış bulunuyor.


12 Aralık 2021 Pazar

Ay 00:45’e kadar balık burcunda ve boşlukta. 00:45’te koç burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay Kiron altmışlığı ile güzel bir zamandayız. Birbirimize faydamızın dokunacağı, güzel paylaşımlarımız olabilir sevdiklerimizle.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü saatlerinde Ay Satürn altmışlığının şanslı, destekleyen atmosferindeyiz. Hocalarla, eğitmenlerle görüşmelerimiz olabilir, istediğimiz gibi geçebilir. Ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişim kurup konularımıza çözüm bulabiliriz.

Kalıcı/uzun vadeli olacak başlangıçlarımız da olabilir. Güzel bir Pazar 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-21 Aralık 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021

Aralık ayı burç yorumlarınız da aşağıda  yer alıyor :

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!