Terazi Burcu Aralık 2021

Terazi Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Yılın son ayına girmek üzereyiz. Yepyeni bir yılı karşılamak üzereyiz.

2021’i hayli dikkat çekici etkilerle tamamlıyoruz. Aralık ayını ‘önemli bir eşik’ olarak tanımlamak mümkün.

Güneş tutulması, Venüs retrosu, Satürn Uranüs karesi ayın önemli gelişmeleri arasında.

Bir Güneş tutulması ile yeni olana adım atarak geride bırakıyoruz bir şeyleri. Güneş tutulması yenilikler ve başlangıçlar anlamına geliyor. Yılı, yeni bir sayfa açarak kapatıyoruz.

Bakalım gökyüzü sizin için nasıl ihtimalleri fısıldıyor ? Sizin nasıl olasılıklarınız var ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 3.evinizde.

Yakın çevreniz diyebileceğimiz kişilerle güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İletişimler, sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle iletişimlerin, irtibatların doğabileceği bir dönem ayrıca. Çünkü yay burcu uzakları simgeler. 3.ev ise iletişimi.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca Güneş burada iken. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.

Uluslararası platformlar, medya, sosyal medya, basın, yayıncılık faaliyetleri yay burcu ile ilgili. 3.ev ise bilgiyi yaymakla, içerik üretmekle ilgili bir alan. Dolayısıyla bir platformda yazıp çizmeye, bilgilerinizi paylaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem bu.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 4.evinize yerleşiyor bu kez.

Evi ve aileyi anlatır 4.ev.

Bu süreçte, oğlak temaları olarak sayabileceğimiz konuları, eviniz ve aileniz üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Oğlak burcu, otorite olan, herhangi bir konunuzda yetki sahibi olan kişileri simgeler. Ev sahibinizle, kontratınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Kontratınızı yenileyebilirsiniz.

Ev almak isteyenler bunu gerçekleşebilirler. Tapu konusu olanlar, devlet dairelerinde bu işlemlerle meşgul olabilirler.

Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz. Tamirat, eşya yenileme gibi şeyler de olası.

Oğlak burcu işi ve kariyeri anlatır. Ayrıca resmi/yasal konuları simgeler. Aile bireylerinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler olabilir Güneş burada iken. İş teklifi alanlar, işini kuracak olanlar olabilir.

Aile içinde resmi süreçleri, devlet bağlantılı başvuruları, vb olanlar varsa konular hızlanabilir Güneş ile.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

3.evin temsil ettiği kişiler üzerinden yay temalarının hareketlenebileceği bir dönem bu. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar 3.ev kişileri arasında.

Yay burcu ise eğitim demek, yüksek öğrenim demek, uzaklar demek, yolculuklar demek, yurt dışı bağlantılı konular demek. Bu konularda iletişimleriniz olacaktır. Alacağınız haberler olacaktır. Merkür ve 3.ev bilgi toplamayı simgeler ayrıca. Bu konularda planlarınız varsa, internet üzerinden bol bol araştırma yapabileceğiniz, çevrenize danışıp tavsiyeler alabileceğiniz bir zaman.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Aile bireylerinizin resmi işleri, devlet dairelerinde işlemleri, emeklilik, maaş bağlanması gibi konuları olabilir Merkür burada iken.

Evinizle ilgili yapmanız gereken bir şeyler de gündeme gelebilir.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 4.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 4.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Emlak, arsa alım satım konuları bu evle ilgili. Bu yönde planlarınız varsa, beklemenizi öneririm. Retroda verdiğiniz kararlar ve gerçekleştirdiğiniz şeyler, memnuniyet getirmeyebilir çünkü. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanmanız ve beklemeniz faydanıza olur.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.

Aile bireylerinizle zaman zaman tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir Venüs burada retro iken. Bazı durumlar, uyumsuz olduğunuz noktalar daha büyük görünebilir gözünüze.

Aile içi iletişimlerinizde nerelerde eksik hissediyorsunuz ? Anne babanızla bağınızda nelerin olması sizi daha güçlü şekilde besler ? Bunları daha net fark edeceğiniz, belki de ifade edeceğiniz bir zaman.

Diğer yandan sizin için, iyiliğiniz için yaptıkları, şu ana kadar belki yeterince fark etmediğiniz, tam olarak kıymetini bilemediğiniz şeylere farklı bir gözle bakacağınız bir retro bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 2.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Parasal alan hareketli. Başka zamanlara kıyasla daha çok kazanabilirsiniz. Gelirinizi artıracak yönde atılımlarınız olabilir.

Maddi çerçevenize şekil vermek, maddi güvencenizi güçlendirmek için planlarınız olabilir. Borçlarınız varsa küçültebilirsiniz. Bütünüyle bitirebilirsiniz.

Önemli alışverişleriniz olabilir. Büyük alım satım konularınız olabilir. Mal paylaşımları varsa güncel çerçevenizde, bunlar gerçekleşebilir. Maddi konulara taşıyor odağınızı Mars.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde koşturmalar olabilir. Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. Gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız çünkü Mars’ı. Ayrıca yukarıda saydığım kişileri Mars temsil ediyor.

Yay burcu eğitimi ve akademiyi simgeler. Akademik planlarınız, hedefleriniz, başvuru hazırlıklarınız varsa buralar hareketleniyor. İletişimleriniz ve günlük hareketliliğiniz, yapmanız gerekenler ile artıyor.

Bunlar dışında yakın çevre içinde yurt dışı bağlantısı olan, başka şehirlerle bağlantısı olan konular, yolculuklar, uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 5.evinizde. Uranüs boğada, 8.evinizde.

Çocukları olanlar onlar için önemli harcamalar yapabilirler. Bir ihtiyaçları, önemli bir bütçe gerektirebilir. Özellikle elektronik aletler satın alabilirsiniz. Satürn kovada olduğu için, kova teknolojiyi simgelediği için söylüyorum bunu. Uranüs zaten kova burcunun yönetici gezegeni. O da teknolojiyi sembolize ediyor. Telefonları bozulabilir örneğin, yenisini almanız gerekebilir. Bu tür hesapta olmayan, ani durumlar olabilir.

Çocuklarınız yetişkin yaşta iseler, onların herhangi bir konuda bir düzen değişikliği olabilir.

Bu ev aşkın da evi. Bu kare açı flörtler ve ilişkiler içinde önemli farkındalıkların yaşanabileceğine işaret ediyor bu ay için. Etkiyi sadece 24 Aralık günüyle sınırlı düşünmeyin. Ağır hareket eden gezegenler bunlar. İlerleyişleri yavaş olduğundan, aralarındaki açı hızlıca bozulmuyor ve etkiler haftalara yayılıyor. Ama daha ziyade, açı yaklaşırken güçlüdür bu söz konusu etkiler.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

Bu tutulma 3.evinizde gerçekleşiyor. 3.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 aylık süreçte, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar etkilidirler. Zamana yayılır etkiler. O yüzden Güneş tutulmalarını, yeni dönem başlangıcı olarak düşünebilirsiniz. Yeni başlayacak olan şeylere ve değişimlere işaret ederler.

3.evin temaları arasında en temelde kardeşler var. Yakın akrabalar, yakın arkadaş çevreleri, komşular, günlük hayatınızda sıkça bir arada olduğunuz, iletişim halinde olduğunuz kişiler var. Bu kişilerle ilgili değişimler ve yeni gelişmeler olası. Kardeşlerinizin hayatında yeni açılan sayfalar olabilir.

Sizin için önemli olacak yeni bir komşu dahil olabilir hayatınıza.

Evinize yakın bir noktada hayatınız için önemli olacak, seveceğiniz, mutlu olacağınız bir şey başlayabilir. Oraya düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, website, blog, sosyal medya, e-ticaret gibi konular da 3.ev temasıdır. Tutulma, buralarda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi söylüyor. İnternetle ilgili alanlarda yeni iş planları gündeme gelebilir. Yeni bir yolculuk başlayabilir sizin için. Bilgi birikiminizi aktaracağınız, içerik üreteceğiniz bir sayfa, bir kanal, bir website açabilirsiniz.

Bu yönde faaliyetleriniz varsa, bu işleriniz alacağınız yeni kararlarla ve yapacağınız yeni şeylerle büyüyebilir.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, eğer varsa akademik çalışmalarınızda bir projenizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili beklemede olduğunuz bir konu sonuçlanabilir. Sizi mutlu edecek şekilde sonuçlanabilir bazı şeyler.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili konularınız olabilir.

İlimler de 9.evin konusudur. Astroloji de bu evle bağlantılı. Bu tür alanlarda danışmanlık alabilirsiniz. Bu danışmanlık bir derinlik kazandırabilir size. Bilgiyle şifalanma zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yeni yıla en güzel yeniliklerle adım atacağımız, huzurlu, bereketli, keyifli bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!