Başak Burcu Aralık 2021

Başak Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

2021’in son ayına geldik artık. Bir yıl daha bitiyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlamakta zorlanıyor insan. Bir yanıyla hüzünlü bir şey bu, bir yanıyla yeni bir yıla girmenin umudu, heyecanı var. Yılbaşı atmosferinin renkli, süslü, ışıklı, keyifli enerjisi var 🙂

Hayırlarla, mutluluklarla uğurlayalım inşallah yılı.

Ayın her bir gündemini, tüm gezegen transitlerini ve Ay döngülerini konuşacağız ama en başından çok önemli 3 gündem başlığını söyleyeyim.

1. Yay burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması

2. Satürn Uranüs karesi

3. Venüs retrosu

Bu ay bu gelişmeler öne çıkıyor. Önemli bir ay Aralık.

Size neler getirebilir, hadi şimdi bakalım !


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 4.evinizde. Ev ve aile alanında.

Ev içinde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Taşınma planı olanlar harekete geçebilirler.

Yurt dışı bağlantılar, şehirler arası yer değişiklikleri gündeme gelebilir aile içinde.

Aile bireylerinizin seyahatleri olabilir. Yolculuklar, uzaklarla bağlantılar olacaktır, bunun bir yay dönemi olması sebebiyle.

Yay burcu eğitimi de simgeliyor Aile bireylerinin eğitimle, okul hayatıyla ilgili konuları da olabilir bu transit döneminde.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 5.evinize yerleşiyor bu kez.

Sanatın ev burası. Sanatsal yaratımı anlatıyor.

5.ev yaratıcılıktır, fikirler üretmektir. Takdir ve alkıştır. Beğenidir. Göz önünde olmaktır.

Oğlak burcu işimizi simgeler. Dolayısıyla işinizde yaratıcı, başarılı, dikkat çekecek çalışmalarınız, farklı projeleriniz, sunumlarınız, duyurularınız olabilir bu dönemde. Tanıtımını yapacağınız şeyler olabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bebek sahibi olmak istiyorsanız, destekleyici bir zaman. Yakınlarınızdan da bu yönde müjdeler gelebilir.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda geliyor. 4.evinizde.

Aile bireylerinin yay temalarında gündemleri olabilir. Çünkü bu ev ailemizi simgeliyor. Akademik konular, eğitim, üniversite, sınavlar, yabancı diller, kurslar, ayrıca yurt dışı bağlantılı konular yay temaları arasında önde geliyor.

4.evin temsil ettiği konularda da yeni gelişmeleriniz olacaktır. Evimizi anlatır 4.ev.

Evinizi daha şık, daha konforlu, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize bakacağınız, güzel değişimlerle yaşam alanınızı renklendirebileceğiniz bir zaman.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif başlatabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor çünkü. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sürecinizi, güzergahınızı planlayabilirsiniz.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 5.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 5.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Bu alan aşkı, flörtleri, ilişkileri anlattığı için eski aşklarla, flörtlerle tekrar iletişimler doğabilir.

Sanat ve hobilerimiz, yaratıcı işlerimiz yine bu evin konusu. Geçmişte ilgilendiğiniz alanlara, hobilerinize dönebilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de olasılıklarınızı üreterek uyarılarımı paylaşayım :

Spekülatif yatırımlardan uzak durmanızı öneririm. Borsa, döviz, altın gibi yatırım araçları da 5.ev yönetiminde. Venüs’ün retro sürecinde atılan adımlar istediğiniz sonuçları getirmeyebilir.

Bir uyarım daha olacak. 5.ev lüks tüketimleri, fonksiyonel özelliklerinden ziyade marka değeri sebebiyle pahalı olan ürünleri, gösterişli, görkemli şeyleri anlatır. Giyim, kozmetik, vb alışverişlerinizde bütçenize dikkat etmeniz faydanıza olur.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 3.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Evinize yakın bir muhitte gidip geleceğiniz bir aktivite başlayabilir hayatınızda Mars burada iken. Bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir. Bu bir spor salonu da olabilir. Mars hareketi ve sporu simgeliyor çünkü.

Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Kardeşleriniz kendileri için önemli, güzel başlangıçlar yapabilirler.

İletişimleriniz artıyor. Yakın çevre içinde bilgi paylaşımları, sohbetler, görüşmeler artıyor. İletişime dayalı faaliyetleriniz, satış, pazarlama, ticaret, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, iş hacminizin artabileceği, aktif bir dönem.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 4.evinize geliyor.

Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi anlatır. Enerjinizi daha çok evinize, ailenize odaklıyor bu döngü.

Evimiz, evimizle ilgili planlarımız, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konuları, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz, aile bireylerimiz 4.evin temaları arasında.

Mars ile buralarda neler olur ?

Yeni başlangıçlar olur. Planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu adımı atabilirler.

Evinizde değişimler yapmak, yapılması gerekenleri ele almak için aktif, güzel bir dönem.

Bununla birlikte Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz bu transit içinde zaman zaman. Bu Marsiyen enerjinin farkındalığıyla, bu etkiyi bilerek birbirinize karşı sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm. Konuları büyütmeden, anlaşmak, uzlaşmak niyetiyle, huzurunuza odaklanarak geçirin süreci.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 6.evinizde. Uranüs boğada, 9.evinizde.

İşiniz, çalışma hayatınızla ilgili konular, rutinleriniz, günlük yaşamınız, ayrıca hizmet aldığınız konular, hizmet sunduğunuz konular, genel anlamda yaşam düzeniniz 6.evle ilgili.

Bu konularda değişmesi gereken, daha iyisinin gerçekleşmesi için sonlanması gereken, sonlanmak değilse bile dönüşmesi gereken, yeniden yapılandırılması gereken durumlar için önemli bir zamandasınız. Konular şekil alabilir. Mevcutta var olan durumlar şekil değiştirebilir. Ama her ne olacaksa, hayırlısı olacaktır. Gönlünüze göre olsun.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

4.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Ev değişikliği, çevre değişikliği, yeni bir muhite, yeni bir mahalleye taşınma, ev alma, ev satma gibi konular gündeme gelebilir tutulma ile. Halihazırda bu yönde planlarınız, niyetleriniz varsa, konular tutulmaya yakın günlerde hızlanabilir.

Şehir değiştirmek, başka bir ülkeye yerleşmek gibi hazırlıklar içinde olanlar için bunların gerçekleşebileceği bir zaman.

Eğitim için yer değişiklikleri de gündeme gelebilir. Çünkü yay burcu eğitimi, akademiyi simgeler.

Aile içinde yeni başlangıçlar da olabilir.

Yuva kurmakla ilgili bir ev burası. Evlilik hazırlığında olanlar, evlenebilirler.

Ev, aile, yuva, yaşadığınız yer, uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler..Bu tutulmanın sizin için böyle bir çerçevesi var. Hayatınızda bu konularda gündemleriniz varsa, bilin ki tutulma ile işler hızlanabilir.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İşinizle ilgili konularda belirsizlik yaşadığınız, beklemede olduğunuz durumlar netlik kazanabilir dolunay ile. Sonuçlanan şeyler olabilir.

İş hayatınızda hazırlığını yapmakta olduğunuz projeler, çalışmalar varsa, bunlar tamamlanabilir.

Yöneticilerle ilgili konular size iyi hissettirecek yönde sonuçlanabilir.

Devlet bağlantılı süreçleriniz varsa, buralarda rahatlamalar olabilir. Tamamlanan konular olabilir.

Güzel bir dolunay. İşinizde, yöneticilerle ilgili konularda ve resmi konularda güzel sonuçlar, istediğiniz yönde bildirimler getirebilir size.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Şahane bir ay diliyorum 🙂 Yeni yıla güzel bir geçiş olsun. Yılbaşı atmosferinin tadını çıkaracağınız, mutlu, neşeli bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!