Yay Burcu Aralık 2021

Yay Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Yılın son ayına geldik. 2021 de geride kalıyor. Bir yandan hüzünleniyor insan zamanın böyle hızlı aktığına. Ama bir yandan da içimizde yeni zamanların, yeni bir yılın enerjisi ve umudu var.

Bakalım nasıl gelişmelerle tamamlıyoruz yılı ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 1.evinizde.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Güneş sizi parlatacak burada iken. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Çekidüzen vermek, şekil vermek, iyileştirmek, düzenlemek, güçlendirmek istediğiniz konular için destekleyici bir zaman. Beklediğiniz, ertelediğiniz planlar için aksiyon alabilirsiniz. Hayatınız hareketleniyor.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor bu kez.

Para evi hareketleniyor. İşinizde daha çok kazanacağınız, önemli alışverişler yapacağınız, paradan yana şanslı bir dönem olabilir bu.

İşinize fokuslanmak, maddi kaynaklarınızı büyütmek, daha yüksek yaşam standartlarına sahip olmak, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak isteyeceksiniz. Zihniniz parasal tarafta olacak.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

Yoğun bir iletişim trafiği getiriyor size. Diğer zamanlardan daha fazla iletişim kuracağınız, mesajlaşacağınız, haberleşeceğiniz bir dönem bu. Bildirimler, duyurular, haberler gelebilir. Beklediğiniz konular sonuçlanabilir. Evrak işleriniz olabilir.

Merkür de, yay burcu da eğitimi simgeler. Bir eğitim alabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Uzaklarla, başka şehir ve ülkelerle irtibatlar da olur muhtemelen, bu bir yay geçişi olduğu için.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır.

İşinizde yeni iletişimler, yeni anlaşmalar olabilir. Kazançlarınızı büyütecek yeni fırsatlar doğabilir. Gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri de bulabilirsiniz.

Bir emeklilik, bir sigorta, ileriye dönük bir maddi güvence konusu başlayabilir. Resmi işlemleriniz olabilir bu doğrultuda. Ayrıca alım satım konularında gündemleri olanlar buralarda yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 2.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 2.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Geçmişten gelen konular para harcatabilir size bu dönemde. Bir süredir aklınızda olan şeyleri yapmaya, satın almaya başlayabilirsiniz.

Keyiflerde, hazlarda, keyfi tüketimlerde ölçülü olmak gereken bir dönem.

Maddi koşullarınıza odaklanabilirsiniz ayrıca. İşinizin, gelirinizin sağladığı konforu güçlendirmek için yeni hedefleriniz olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 12.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Spiritüel alanlarda yeni adımlarınız olabilir. Hayatınızı iyileştirecek, duygu dünyanızda değişimler yaratacak spiritüel öğretiler eklenebilir hayatınıza. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha yakından bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyi hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler başlayabilir Mars ile.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 1.evinize geliyor.

Tam bir yenilik dönemi. Yeni yeni başlangıçlarınız olabilir. Ruhunuzdaki tozları atmak, hareketlenmek, canlanmak isteyeceğiniz, parlak bir dönem.

Bir süredir yapmak istediğiniz seyahatleri yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Kültür turlarına katılabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz. Yay temaları üzerinden böyle güzel olasılıklarınız var.

Hayatınızla ilgili her konuda olabilecek başlangıçlar anlamına geliyor bu transit sizin için.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 3.evinizde. Uranüs boğada, 6.evinizde.

Eğitim, yayıncılık, danışmanlık, e-ticaret gibi faaliyetleriniz varsa, işiniz bunları kapsayan bir işse, dijital alanda aktif iseniz, bu kare açı ile bir şeyler dönüşebilir. Konular olması gereken hale evrilebilir. Bir süredir aynı gitmiş olan, yenilik yapmaya cesaret edemediğiniz noktalarda harekete geçirebilir hayat sizi. Bazı şeyler mecburen değişebilir. Daha güzel bir çerçeveye açılabilmek için, mevcut durum içinde değişimler yaşanabilir.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

1.evinizde, çok önemli bir yerde gerçekleşiyor bu tutulma. Siz tutulmanın ev sahibisiniz.

1.ev başlangıçları simgeleyen bir alan. Yeni şeylere başlamayı sembolize ediyor.

Güneş tutulmaları da büyük bir başlangıç etkisidir. Dolayısıyla yepyeni bir dönem başlatıyor bu tutulma sizin için.

İş, kazanç, ilişkiler, sosyal hayat, eğitim, pek çok konuda yenilikleriniz olabilir. Yeni adımlarınız olacaktır. Beklediğiniz bir şeyler de gerçekleşebilir. Beklediğiniz haberler gelebilir ve harekete geçebilirsiniz.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler aksı aktive oluyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Dolunaya yakın günlerde farkındalığımızı güçlendiren deneyimler içinde buluruz kendimizi. İlişkilerinizle ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin beklediği bir konu da sonuçlanabilir.

Bir ortaklı çalışma tamamlanabilir.

7.ev anlaşmalar ile, iş ve iş dışında her konuda olabilecek kontratlarla da ilgili bir alan. Bitirmek istediğiniz bir kontrat varsa bunu da gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetle ilgili şeylerin, aplikasyonların, ücretli dijital platformların ikizler burcu ile bağlantısı var. Bu tür bir şey de hayatınızdan çıkabilir. Artık bir şeyi kullanmayı bırakabilirsiniz ya da bir kontratı, bir aboneliği yenileme zamanı olabilir bu dolunay sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yeni yıla güzelliklerle adım atalım inşallah. Mutlu, neşeli, parıl parıl bir ay diliyorum !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!