Akrep Burcu Aralık 2021

Akrep Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

2021’in son ayına geldik artık. Bir yıl daha sonlanıyor. Yeni bir eşikten atlamak üzereyiz.

Çok da önemli gelişmelerle tamamlıyoruz bu yılı. Bir Güneş tutulması, bir Venüs retrosu, bir Satürn Uranüs karesi deneyimleyeceğiz bu ay. Oldukça önemli bir zamandayız. Değişimler ve yeniliklerle adım atıyoruz 2022’ye.

Bakalım sizin için nasıl ihtimaller var ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 2.evinizde.

Para alanınızda bir Güneş ! Maddi konularda bir güçlenme, büyüme ve yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha güzel yaşamak için, maddi anlamda elinizi güçlendirmek için yeni şeyler yapmak, hareketlenmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde. Önemli kararlarınız olabilir. Maddi çerçevenizi büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları da doğabilir. Bu  da bir olasılık. Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle şehir dışı, yurt dışı konuları olanlar, başka bir şehre yada ülkeye çalışmak için gidecek olanlar olabilir aranızda.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 3.evinize yerleşiyor bu kez.

Kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınızla, kuzenlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir. Taşınan komşularınız olabilir, yeni komşular gelebilir. Komşularınızla birlikte yaşam alanınız için alacağınız kararlar olabilir.

3.ev bu kişileri sembolize ediyor.

Burası aynı zamanda iletişim evi. Dialoglarınız, görüşmeleriniz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor. Arkadaş çevreniz içinde de güzel bir dönem 🙂 Uzun zamandır bir araya gelemediyseniz, birlikte bir şeyler yapabilirsiniz. Keyif alacağınız, eğlenceli zamanlarınız olabilir.

Oğlak burcu iş hayatımızla ilgilidir. İşiniz için üreteceğiniz yeni bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂 Zihinsel anlamda hareketli, üretken, verimli bir zaman.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Parasal konularda yeni planlarınız olabilir. Para üzerine daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem.

‘Nasıl daha iyi yaşarım ? Maddi anlamda konforumu nasıl yukarı taşırım ?’ Zihniniz böyle çalışacak daha çok.

Bu ev harcamalarımızla da ilgili. O yüzden bu dönem size yay temalarında masraflar, harcamalar, alışverişler de getirebilir. Nedir onlar ? Kitaplar, eğitimler, danışmanlıklar, kurslar, yabancı diller, yabancı kültürlerle ilgili alanlar, ayrıca dans, ayrıca sinema, dizi film izleyebileceğiniz platformlar.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını söylüyor bize.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konular da olası. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, güzelleşebilir, işinizi gözden geçirin.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 3.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 3.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız. Yani iletişim alanında.

Bu süreçte ikili ilişkilerde ve de sosyal bağlarınız içinde kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermenizi önereceğim. Yazışırken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olunuz. Kime ne söylediğinize dikkat ediniz. Niyetiniz kötü olmasa bile, başka başka anlamlara gelebilir söylediğiniz şeyler. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar da yaşanabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz ya da vaktiyle gücendiğiniz şeyleri oturup konuşabilirsiniz. Yüzleşmeler olabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğunuz bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı olacaktır bu retro sizin için. Mevcut hali gözden geçirip değişikliklere gitme zamanı.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 1.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Değerlendirilmesi gereken bir etki bu. Güncel gündem konularınız hız kazanıyor Mars ile.

Tam bir başlangıç dönemindesiniz. Hayatınızda düzeltmek istediğiniz, değiştirmek istediğiniz, ertelediğiniz, beklettiğiniz şeyler varsa, buyurunuz. Harekete geçiniz.

Artan cesaretiniz, enerjiniz ve motivasyonunuz ile oldukça güzel şeylere adım atabilirsiniz bu dönemde. Çok iyi şeyler yapabilirsiniz. Kendinizi ve potansiyellerinizi beklettiğiniz yerleri fark edin. Hayatınızda neler değişirse, daha iyi hissedersiniz, analiz edin. Neler yapabileceğinizi düşünerek kendinize bir güzergah çizin ve harekete geçin ! Yararlanın bu destekleyici etkilerden.

Diğer yandan Mars’ın gölgesinde hırs vardır. Acelecilik vardır. Rekabet isteği vardır. Kimse ile yarış enerjisine girmeyin. Kendi yolunuzu güzelleştirmek için yapın yapacaklarınızı. Ayrıca acelecilik etmeyin. Gücü kontrolsüz hale getirmeden, stratejik ilerleyin derim.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konulara bir canlanma geliyor. Mars daha fazlasını yaptırabilir size. Daha çok üreteceğiniz, daha stratejik olabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz, bereketli bir dönem.

Bu ev kazançlarımızı olduğu kadar, harcamalarımızı da simgeliyor. Yay ise eğitim demek. Eğitim masraflarının da gündeme gelebileceği bir dönem o yüzden. Eğitimler, kurslar, seminerler için yapacağınız ödemeler olabilir.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 4.evinizde. Uranüs boğada, 7.evinizde.

Aile içi konular, eviniz, yaşadığınız yerle ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bir yer değişikliği yapmanızı gerektirecek gündemler varsa hayatınızda, örneğin yeni bir iş gibi, kariyerde bir değişim gibi ya da başka bir yerde yaşama arzunuz varsa, artık bu etkiyle gerekenleri yapacak olabilirsiniz.

Şu anda yaşadığınız yerle bağınızı sonlandırmak istiyorsanız, bu değişimlerin vakti gelmiş olabilir.

7.ev eşi, partneri anlatır. Eşinizin hayatındaki bir gelişme de, neden olabilir böyle bir değişime.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

2.evinizde, parasal alanda gerçekleşecek olan bir tutulma !

Size parasal konularda yeni kapıların açılacağını söylüyor olabilir.

Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Zaten kazanmakta iseniz, gelirinizi, büyütecek yeni şeyler olabilir. Maddi güvenceniz için yeni atılımlarınız olabilir. Bir sigorta başlayabilir.

Parasal konularda açılımlara işaret eden bir etki bu sizin için.

Ama tutulma içerisinde bir Merkür Neptün karesi söz konusu. İyi düşünülmeden atılacak adımlar, hayal kırıklığı getirebilir. O yüzden yapacağınız hiçbir girişim için aceleci olmayın ve iyi araştırın konuları. Alım satım konularınız, yatırım planlarınız varsa, her adımı iyi ölçün, tartın mutlaka.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Yapmanız gereken bir ödeme varsa, birikmiş ve büyümüş olan bir borç varsa, konu ruhen sizi yıpratan bir hal aldıysa, bir yakınınızın devreye girmesiyle konu çözülebilir.

Beklediğiniz bir para, şu ana kadar tahsil edemediğiniz bir alacağınız da elinize geçebilir.

Vaktiyle borç verdiğiniz bir para dönebilir ayrıca. Bu da bir olasılık.

Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz. Parasal konular yoluna girebilir.

Ortaklı paralar, para ve mülk paylaşım konuları, yasal boyutu olan parasal meseleler varsa hayatınızda, buralarda da neticelere işaret ediyor dolunay.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay olsun ! Yeni yıla mutlu, güzel bir geçiş diliyorum herkes için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!