Kova Burcu Aralık 2021

Kova Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

2021’i yolcu ediyoruz artık. Bir yılı daha tamamlamak üzereyiz. Şansın, fırsatların, güzelliklerin gezegeni, büyük iyicil Jüpiter’e ev sahipliği yaptığınız bir yıldı bu. Umarım şahane şeyler olmuştur 🙂 Hayatınızda güzel değişimler yaşamışsınızdır umarım.

Bakalım nasıl bir ay ile kapatıyorsunuz seneyi ? Aralık için olasılıklarınız neler ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 11.evinizde.

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü bu. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından hareketli bir zaman. Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım olmanın, ekip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Birbirinize destek vererek güzel şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde tüm ekibi ya da bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir.

Sosyal sorumluluk teması, toplum yararına yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar yine bu evle ilgili. Güneş buradan geçerken bir kampanyaya katılabilirsiniz. Desteğinizi sunabilirsiniz. Gönüllü bir faaliyet içinde yer alabilirsiniz.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 12.evinize yerleşiyor bu kez.

Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanız önemli ! 12.ev döngüsünde başlatılan şeylerin devamı çok gelmeyebiliyor. İstenilen şekilde gelmeyebiliyor. O yüzden büyük atılımlar için bu 1 aylık oğlak sürecinde beklemede kalınız.

Bu evi bir inziva, bir içe dönüş, bir geri çekilme hali gibi düşünebiliriz. Daha çok kendinizle kalmak isteyebilirsiniz Güneş burada iken. Hevesleriniz, motivasyonunuz, hayata olan iştahınız biraz sönümlenebilir. Bir şeylerin muhasebesini yapabilirsiniz. Hayatınızda memnun olmadığınız alanları gözden geçirebilirsiniz. Bir içsel iyileşme ve yeniden doğuşa hazırlanma zamanı bu sizin için.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda geliyor. 11.evinizde.

Bol sosyalleşmeli, bol bol görüşmeli, sohbetli, muhabbetli bir dönem sizin için.

Arkadaşlarınızla birlikte çok keyifli şeyler yapabilirsiniz. Dostluklar içinde paylaştığınız şeyler artabilir.

Bu ev hedeflerimizle, planlarımızla da ilgili. Vizyonunuzu besleyecek, uzun vadede fayda getirecek yeni alanlara girebilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz bu yay transitinde.

İlgi duyduğunuz alanlarda eğitimlere başlayabilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz. İlimler yay temasıdır. Astroloji de bir ilim. Örneğin bir astroloji eğitimi başlayabilir.

Dans da yay burcunun konularından 🙂 Bir dans kursu da olası 🙂

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda harekete geçmemeniz, beklemeniz gereken bir dönem. Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler.

Ayrıca temkinli olmanız, kendinizi korumanız adına uyarılarımı da paylaşayım. Hiçbir şeyi etraflıca incelemeden imzalamayın, anlaşma yapmayın, kolayca kabul etmeyin Merkür burada iken. Arkanızdan çevrilebilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız. Bu anlamda daha büyük bir dikkat gerektiriyor bu dönem.

Diğer yandan bir ruhsal şifa, bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. Bu yanıyla da hayli güzel.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 12.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 12.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Venüs ilişkileri anlatır. 12.ev ise gizliliği. Gizli saklı yürüyen iletişimlerin ortaya çıkabileceği, görünür olabileceği bir zaman bu. Konu doğrudan sizinle ilgili olabileceği gibi, yakın çevreniz içinde de olabilir. Üstü örtülü ilerleyen ilişkiler duyulabilir.

Kadın figürlerle ilgili bazı önyargılı düşüncelerinizin ya da iyimser varsayımlarınızın değişebileceği bir retro. Bazı kişileri daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Aslında böyle biriymiş’ diyebilirsiniz. Olumlu yönde ya da olumsuz yönde, her iki türlü çalışabilecek bir etki.

Bu ev aynı zamanda ruhumuzu, iç dünyamızı, psikolojimizi anlatıyor. Kendimize sakladıklarımızla ilgili bir ev.

Retro size nerelerde iyileşmeniz gerektiğini fark ettirebilir getireceği deneyimlerle.

İçsel enerjinizin, sezgilerinizin, evrenle bağınızın kuvvetleneceği bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 10.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Hayatınızda bir şeyleri yeniden yapılandırabileceğiniz bir dönem. İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, enerjiniz buraya akacaktır ağırlıklı olarak. İş konusunda yeni girişimlerin zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Yasal boyutu olan parasal konularda yapacağınız işlemleriniz olabilir. Borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Yasal bildirimler gelebilir.

Bir sigorta başlatmak gibi bir planınız varsa, bunu yapabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız konusunda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 11.evinize geliyor.

Yaşamınızda bir canlanma, bir renklenme etkisi bu. Kendinizi yeni sosyal ortamlarda, yeni grupların, arkadaşların, takım faaliyetlerinin, etkinliklerin içinde bulabilirsiniz.

Özellikle yay temalarında olabilir bunlar. Nedir yay temaları ? Yabancı diller, dünya kültürleri, dünya dansları, ilimler, ufkunuzu besleyecek alanlar.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 1.evinizde. Uranüs boğada, 4.evinizde.

Yaşam alanınızı, yaşadığınız evi ya da mahalleyi/semti değiştirme planınız varsa, bunun için adım atabileceğiniz bir zamandasınız.

Ailenizle ilgili, evinizle ilgili bu zamana kadar tolere ettiğiniz, ‘şimdilik böyle olsun’ dediğiniz durumlara evren müdahale edebilir. Değişime götürebilir sizi. Bir şeyler olması gereken şekli almak için mecburen değişebilir.

Ev, aile, yuva, aile bireyleri, aile kökleri, sahip olunan mülkler, araziler, tapu konuları, emlak konuları üzerinden etki alıyorsunuz.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

Bu tutulma 11.evinizde gerçekleşiyor. 11.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size.

Hayatınızın kalabalıklaşacağını düşünebiliriz. Çünkü bu ev sosyal hayatımızla, içinde bulunduğumuz çevrelerle ilgili.

Yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz bu dönemde. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bir ekibin parçası olabilirsiniz. Bir takım içinde yer alabilirsiniz.

11.ev aynı zamanda dijital platformlarla, dijital üyeliklerle, internetle, internetten satın aldığımız şeylerle, elektroniklerle ilgili bir alan. Yay burcu ise eğitimi simgeliyor.

Online eğitimler alabilir, online seminerlere katılabilirsiniz. Dijital alanda yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Online üyelikler satın alabilirsiniz. Dijital platformlara üye olabilirsiniz, kendinize yeni keyif alanları yarabilirsiniz.

Yay burcu başka kültürleri, yabancı dilleri de sembolize eder. Bir yabancı dil öğrenmek için satın alacağınız, üye olacağınız platformlar da olabilir.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Sanatsal konular, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili.

Sanatsal alanda ürettikleriniz varsa, bunları sosyal medya platformlarında paylaşabilir, hünerlerinizi gösterebilirsiniz. İkizler burcu sosyal medyayla bağlantılı çünkü. İşiniz sanat ise, yeni irtibatlar, yeni iş bağlantıları da doğabilir.

Evinize yakın bir noktada, bir sanatsal etkinliğe, bir kursa katılabilirsiniz ayrıca. İkizler yine yakın çevreyi de simgeliyor.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Çözeceğiniz, şekil vereceğiniz, seçim yapacağınız konular olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Yıl bitmeden güzellikler bıraksın hayatınıza.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!