4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

4 Aralık Cumartesi günü, Türkiye saati ile 10:44’te yay burcunun 12 derecesinde bir Güneş tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yılın son tutulması bu. Aynı zamanda ikizler yay aksının son tutulması.

Ay düğümlerinin olduğu aks, bize tutulma hattını gösterir. Son 18 aylık süreçte, kuzey güney Ay düğümleri ikizler yay aksındaydı. Tutulmalar ikizler ve yay burçlarında gerçekleşti.

Şimdi bu seri tamamlanıyor. Ay düğümleri boğa akrep aksına geçmek üzere.

İşte ikizler yay hattının son tutulması, yay burcunda gerçekleşecek olan bu Güneş tutulması.

Güneş tutulmaları önemli gök olaylarıdır. Astrolojik olarak da önemi büyüktür.

Güneş tutulmaları yeni dönem demektir, yeni sayfa demektir, başlangıç demektir, yenilik demektir. Hayatımızda başlayacak yeni şeyleri, büyük ve köklü adımları sembolize ederler.

Çok mühim bir başka hususu da paylaşayım :

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar devam eder. Ortalama 6 aylık bir döngü boyunca gözlemleriz tutulmanın hayatımıza yansımalarını.

Yani sadece tutulma gününü düşünmek, o gün için bir şey olmasını beklemek doğru değildir.

Bakalım bu tutulma, nasıl bir tutulma ? Bize nasıl olasılıklardan bahsediyor ?

Tutulma anında gökyüzü şöyle :

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Yeniaylar Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Dolayısıyla Güneş ve Ay, haritada bir arada. Yay burcunun 12 derecesinde.

Merkür bu kavuşuma çok çok yakın bir noktada. 15 derece yay burcunda.

Dolayısıyla Merkür’ün önemli bir rolü var bu tutulma içinde. Merküryen bir tutulma diyebiliriz. Bir kavuşum söz konusu.

Yay burcunun ve Merkür’ün temsil ettiği konularda önemli gelişmeler yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz.

Eğitim, kurslar, seminerler, bilgiyi paylaştığımız platformlar, eğitmenler, yayıncılık, iletişim, iletişime dayalı faaliyetler, sosyal medya, internet, website, ticaret, e-ticaret, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler, ayrıca araçlar, arabalar, ehliyet konuları Merkür yönetiminde olan konular.

Yay burcu neleri simgeliyor ? Eğitimi, akademiyi, yüksek öğrenim hayatımızı, uzakları, yurt dışı bağlantısı olan konuları, uluslararası ticari faaliyetleri, ithalat, ihracat faaliyetlerini, gümrük konularını, yolculukları, seyahatleri.

Buralarda yeni bir şeyler başlıyor. Yeni hevesler, niyetler doğuyor içimizde. Yeni kararlar alıyoruz ve adımlar atıyoruz. Hayatımıza şekil verecek yeni başlangıçların zamanı.

Hayatında bu temalarda gündemleri, hazırlıkları, çabaları ve planları olanlar için ise bir büyüme ve hızlanma zamanı.


Şimdi tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Ondan evvel, iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması !  Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Bu ayın yeniayında bir Güneş tutulması var. Yılı bu güçlü etki ile kapatıyoruz.

Şu önemli hususu da belirteyim : Güneş tutulmaları sadece olduğu gün ile ilgili değildir. Etkileri zamana yayılır. Bir Güneş tutulmasının etkisi, ortalama olarak 6 aylık süreçte, yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar aktiftir.

9.ev eğitimi, seyahatleri, başka şehir ve ülkelerle ilgili konuları, ithalat, ihracat gibi ticari faaliyetleri, taşımacılık, gümrük faaliyetlerini, ayrıca hukuksal konuları sembolize eder.

9.ev konularında önemli bir başlangıcınız olabilir.

Hayatınızda sizin için önemli olacak, ufkunuzu büyütecek bir eğitime adım atabilirsiniz. 9.ev ilimlerle de ilgilidir. Bir ilim üzerine de olabilir bu. Hayat görüşünüzü, vizyonunuzu yenileyecek, derinlikli bir alanda olabilir.

Akademik hayatınız varsa, burada yeni gelişmeler bekliyor olabilir sizi. Başarılı çalışmalarınız olabilir. Yeni bir ünvan getirebilir size tutulma ile başlayan 6 aylık bu döngü.

Yurt dışı ile ilgili planlarınız, hevesleriniz varsa, bunlar gerçekleşebilir. Belirsizlik yaşıyorsanız, netleşebilirsiniz. Başka bir şehre taşınmak gibi bir gündeminiz varsa, bu adımı atabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle yer değişikliği yapabilirsiniz. Yakınlarınız yer değiştirebilirler.

Hayatınıza şekil verecek bir şeyler başlıyor gibi 🙂 Gönlünüze göre olsun.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

8.evinizde gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması !!

Kredi çekme planı olanlar, bunu tutulma civarı zamanlarda yapabilirler. Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Beklediğiniz bir aylık ödeme, bir maaş bağlanabilir hesabınıza. Emeklilik, vb bir maaş almaya başlayabilirsiniz.

Öğrenci iseniz burs almaya başlayabilirsiniz. Çünkü yay burcu, üniversiteyi, eğitimi, yüksek öğrenimi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

İşinizde sigorta, prim, tazminat gibi konularda çaba sarf ettiğiniz meseleler varsa, yasal boyutu olan süreçleriniz varsa, istediğiniz yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Mal paylaşımları, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar için de değişimler geliyor. İstediğiniz mülk ve ödemeler elinize geçebilir. Bunun başlangıcı olabilir. Bu yönde adımlar olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

7.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma. Bu evin konuları üzerinden büyük bir başlangıç enerjisi alıyorsunuz.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. O yüzden sadece olacağı gün için, 4 Aralık günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş hayatınızda önde gelen bağlantılarınız, size yol gösteren ve birlikte hareket ettiğiniz hocalarınız/danışmanlarınız bu ev ile bağlantılı.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Bu kararı almış iseniz, şimdi bunu gerçekleştirmenin zamanı olabilir.

Hayatınıza biri dahil olabilir.

Yaşamınızın hangi noktalarında başkaları ile birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, buralara bakacağınız, bu doğrultuda yeni adımlar atacağınız bir zamandasınız.

Bu tutulmayla hayatınızda böyle gelişmeler olabilir. Sizin için önemli olacak yeni insanlar dahil olabilir hayatınıza. Yolu artık başkaları ile birlikte yürümeye başlayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

6.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. O yüzden sadece olacağı gün için, 4 Aralık günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Güneş tutulmaları yeni dönemler başlatır hayatımızda. Yeni zamanların başlangıcıdırlar.

Yani size 6.ev konularında yenilikler, değişimler geliyor 🙂

Bir günümüzü nelerle geçirdiğimiz, günlük düzenimiz, işimiz, çalışma hayatımız, iş ve iş dışında rutinlerimiz, görevlerimiz, yapmamız gerekenler, sorumluluk alanlarımız, hizmet sunduğumuz ve hizmet aldığımız platformlar/kişiler bu evle ilgili.

Yeni bir işe başlayabilirsiniz.

İşinizde görev tanımızla, görev yerinizle, iş yapma şeklinizle ilgili bir değişim yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda yeni başlayacak şeyler olabilir. Ekibinize yeni insanlar katılabilir.

İşinizde, ofisinizde ya da evinizde bir yardımcıya ihtiyacınız varsa (temizlik, bir aile büyüğünün bakımı, şoförlük, asistanlık, konu her şey olabilir), yeni birileri dahil olabilir hayatınıza. Çalışanlarınız olabilir. Çalışanlarınız zaten varsa, çalışan sayınız artabilir.

Sağlık da 6.evin konusu.

Sağlık sorunu olanlar için yeni, taze, ferah bir sayfa bu. Sorunları çözmek, iyileşmek için gerekenleri yapmaya başlayabilirsiniz. Şifanıza kavuşabilirsiniz. Yaradan tez zamanda, kolayca nasip etsin inşallah diyelim.


Aslan ve Yükselen Aslan :

5.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma. 5.evin temaları üzerinden yeni sayfalar açılıyor hayatınızda.

Nedir 5.evin temaları ? Aşk, flörtler, keyifler, sanat, spor, yaratıcılık, yaratıcı işler, görünür olma hali, öne çıkma hali, yetenekler, ayrıca bebeklerle, çocuklarla ilgili konular, hamilelikler.

Bu konular üzerinden nasıl çalışabilir tutulma sizin için ?

Aşk hayatınızda yeni şeyler olabilir.

İşiniz yaratıcılık gerektiren bir şey ise, muhteşem üretimler çıkabilir ortaya. Sanatta aktif iseniz, işiniz sanatsa ya da hobi olarak meşgul olduğunuz alanlar varsa, yeni şahane şeyler geliyor olabilir tutulma ile 🙂

İstediğiniz yönde güzel projeler üretebilirsiniz. Güzel teklifler gelebilir. Yaptığınız işlerle öne çıkabilirsiniz. Takdir toplayacak, parlak çalışmalarınız olabilir. İsminizi duyurabilirsiniz. Kendi alanınızda tanınır hale gelebilirsiniz. İstediğiniz bağlantıları elde edebilirsiniz.

Yeteneklerinizi, hünerlerinizi daha görünür kılabilirsiniz çeşitli şekillerde. Özellikle sosyal medyada. Yay burcu medyayı, yayıncılığı simgeler çünkü.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Hobilerinizde daha güçlü şekilde ilerleyebilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için, bu konuyu da hareketlendirebilecek bir tutulma. Bu yönde bir planınız varsa, şanslı etkiler alıyorsunuz.

Çevrenizde de bebekler doğabilir. Konu doğrudan sizin konunuz olmayabilir. Yakın çevreniz içinde hamilelik müjdeleri gelebilir 🙂

Çok güzel bir evden etki alıyorsunuz. Güzel şeyler getirecektir tutulma. Tadını çıkarın ! 🙂

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. O yüzden sadece olacağı gün için, 4 Aralık günü için düşünmeyin bu etkiyi.


Başak ve Yükselen Başak : 

4.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Ev değişikliği, çevre değişikliği, yeni bir muhite, yeni bir mahalleye taşınma, ev alma, ev satma gibi konular gündeme gelebilir tutulma ile. Halihazırda bu yönde planlarınız, niyetleriniz varsa, konular tutulmaya yakın günlerde hızlanabilir.

Şehir değiştirmek, başka bir ülkeye yerleşmek gibi hazırlıklar içinde olanlar için bunların gerçekleşebileceği bir zaman.

Eğitim için yer değişiklikleri de gündeme gelebilir. Çünkü yay burcu eğitimi, akademiyi simgeler.

Aile içinde yeni başlangıçlar da olabilir.

Yuva kurmakla ilgili bir ev burası. Evlilik hazırlığında olanlar, evlenebilirler.

Ev, aile, yuva, yaşadığınız yer, uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler..Bu tutulmanın sizin için böyle bir çerçevesi var. Hayatınızda bu konularda gündemleriniz varsa, bilin ki tutulma ile işler hızlanabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Bu tutulma 3.evinizde gerçekleşiyor. 3.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 aylık süreçte, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar etkilidirler. Zamana yayılır etkiler. O yüzden Güneş tutulmalarını, yeni dönem başlangıcı olarak düşünebilirsiniz. Yeni başlayacak olan şeylere ve değişimlere işaret ederler.

3.evin temaları arasında en temelde kardeşler var. Yakın akrabalar, yakın arkadaş çevreleri, komşular, günlük hayatınızda sıkça bir arada olduğunuz, iletişim halinde olduğunuz kişiler var. Bu kişilerle ilgili değişimler ve yeni gelişmeler olası. Kardeşlerinizin hayatında yeni açılan sayfalar olabilir.

Sizin için önemli olacak yeni bir komşu dahil olabilir hayatınıza.

Evinize yakın bir noktada hayatınız için önemli olacak, seveceğiniz, mutlu olacağınız bir şey başlayabilir. Oraya düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, website, blog, sosyal medya, e-ticaret gibi konular da 3.ev temasıdır. Tutulma, buralarda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi söylüyor. İnternetle ilgili alanlarda yeni iş planları gündeme gelebilir. Yeni bir yolculuk başlayabilir sizin için. Bilgi birikiminizi aktaracağınız, içerik üreteceğiniz bir sayfa, bir kanal, bir website açabilirsiniz.

Bu yönde faaliyetleriniz varsa, bu işleriniz alacağınız yeni kararlarla ve yapacağınız yeni şeylerle büyüyebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

2.evinizde, parasal alanda gerçekleşecek olan bir tutulma !

Size parasal konularda yeni kapıların açılacağını söylüyor olabilir.

Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Zaten kazanmakta iseniz, gelirinizi, büyütecek yeni şeyler olabilir. Maddi güvenceniz için yeni atılımlarınız olabilir. Bir sigorta başlayabilir.

Parasal konularda açılımlara işaret eden bir etki bu sizin için.

Ama tutulma içerisinde bir Merkür Neptün karesi söz konusu. İyi düşünülmeden atılacak adımlar, hayal kırıklığı getirebilir. O yüzden yapacağınız hiçbir girişim için aceleci olmayın ve iyi araştırın konuları. Alım satım konularınız, yatırım planlarınız varsa, her adımı iyi ölçün, tartın mutlaka.


Yay ve Yükselen Yay : 

1.evinizde, çok önemli bir yerde gerçekleşiyor bu tutulma. Siz tutulmanın ev sahibisiniz.

1.ev başlangıçları simgeleyen bir alan. Yeni şeylere başlamayı sembolize ediyor.

Güneş tutulmaları da büyük bir başlangıç etkisidir. Dolayısıyla yepyeni bir dönem başlatıyor bu tutulma sizin için.

İş, kazanç, ilişkiler, sosyal hayat, eğitim, pek çok konuda yenilikleriniz olabilir. Yeni adımlarınız olacaktır. Beklediğiniz bir şeyler de gerçekleşebilir. Beklediğiniz haberler gelebilir ve harekete geçebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

12.evinizde gerçekleşiyor tutulma.

Resmin içinde hem yay etkisi var, hem 12.ev etkisi.

Hayatın işleyişi ve evrenin yasalarıyla ilgili pek çok şey öğreneceğiniz, öğreneceğiniz şeylerle hayatınızın kolaylaşacağı, birçok durumun olumlu yönde değişeceği, büyük bir idrak zamanı başlıyor sizin için.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 ay süreyle aktiftirler. Yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar.

Spiritüel derinliği olan alanlarda yeni başlangıçlar, eğitimler, kurslar geliyor gibi sanki 🙂 Çünkü 12.ev spiritüel konuları simgeler, yay ise eğitimi.

Bunun dışında bir psikolojik tedavi, bir terapi, ruhsal ya da fiziksel anlamda bir şifa ihtiyacı varsa, tutulma ile o şifa süreci de başlayabilir. Bir yeniden doğuş zamanı. Büyük bir ferahlık etkisi alıyorsunuz. 12.ev şifayı anlatır.


Kova ve Yükselen Kova : 

Bu tutulma 11.evinizde gerçekleşiyor. 11.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size.

Hayatınızın kalabalıklaşacağını düşünebiliriz. Çünkü bu ev sosyal hayatımızla, içinde bulunduğumuz çevrelerle ilgili.

Yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz bu dönemde. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bir ekibin parçası olabilirsiniz. Bir takım içinde yer alabilirsiniz.

11.ev aynı zamanda dijital platformlarla, dijital üyeliklerle, internetle, internetten satın aldığımız şeylerle, elektroniklerle ilgili bir alan. Yay burcu ise eğitimi simgeliyor.

Online eğitimler alabilir, online seminerlere katılabilirsiniz. Dijital alanda yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Online üyelikler satın alabilirsiniz. Dijital platformlara üye olabilirsiniz, kendinize yeni keyif alanları yarabilirsiniz.

Yay burcu başka kültürleri, yabancı dilleri de sembolize eder. Bir yabancı dil öğrenmek için satın alacağınız, üye olacağınız platformlar da olabilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Tutulma 10.evinizde gerçekleşiyor. 10.ev konularında yeni başlangıç potansiyelleri taşıyor sizin için.

10.evin konularını sayayım : İşiniz, kariyer yaşamınız, otorite ile olan ilişkileriniz, hayatınızdaki otorite figürleriyle ilgili konular, işinizde yöneticileriniz, resmi konularınız, yasal süreçleriniz, ünvanlarınız, sıfatlarınız, sorumluluklarınız, yetki alanınız.

Olasılıkları üretelim o zaman bu temalar üzerinden. Neler olabilir ?

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş hayatınızda bir kırılma noktasından geçiyorsanız, yeni bir kariyer yolculuğu da başlıyor olabilir.

Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Yetki, görev ve sorumluluk alanınız değişebilir. Önemli bir sorumluluk size verilebilir.

İşinizde yeni büyük projeler gündeme gelebilir. Yay etkisiyle yurt dışı bağlantılı işler olabilir bunlar. İthalat ihracat faaliyetleri başlayabilir. Hali hazırda varsa, büyüyebilir.

İşinizde yurt dışı fırsatları doğabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uluslararası bir ticari faaliyete adım atabilirsiniz.

Kendi işini kurma hazırlığında olanlar için de hızlı, hareketli, başlangıç enerjisi yüksek bir zaman.

Akademik çalışmalar içinde olanlar yeni bir ünvan kazanabilirler. Örneğin doktora sürecini tamamlayıp doktor sıfatı almak gibi. Doçent olmak, profesör olmak gibi.


Bu tutulmanın hepimiz için en güzel değişimlerin başlangıcı olmasını diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!