Oğlak Burcu Aralık 2021

Oğlak Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

2021’in son ayına geldik artık. Bir yıl daha sonlanıyor.

Çok da önemli gelişmelerle tamamlıyoruz bu yılı. Aralık dikkat çeken bir ay. Bir Güneş tutulması, bir Venüs retrosu, bir Satürn Uranüs karesi deneyimleyeceğiz ay içinde. Değişerek, dönüşerek, yenilenerek adım atıyoruz 2022’ye.

Bakalım sizin için nasıl ihtimaller var ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 12.evinizde.

Ruhsal alana geliyor. Yay burcu derin bilgiyi, hayatın mekanizmasına/evrenin yasalarına dair, yaşama dair ufkumuzu büyüten, bizi ehlileştiren bilgiyi simgeler. Tasavvuf, ilimler, felsefe gibi alanlar yay temasıdır.

12.ev ise ruhumuzu, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi anlatan ev.

Ruhunuzu besleyecek, büyütecek, farkındalığınızı artıracak bilgiler akacaktır Güneş burada iken hayatınıza. Spiritüel alanlarda yeni deneyimleriniz, eğitimleriniz olabilir. Yay burcu eğitimin de burcu.

Ruhsal anlamda zengin bir dönem !

Bununla birlikte önemli bir uyarım da olacak. Bu döngüde önemli başlangıçlar yapmamanız önemli. 12.ev geçişleri, bekleme ve hazırlanma zamanıdır. Başlatılan işler çoğunlukla istenilen sonuçları vermez çünkü. Kendinizi biraz geri plana almak, dinlenmek, sessizleşmek hayatın bu süreçte sizden istediği şey. Mümkün olan noktalarda seçimleriniz bu yönde olsun derim, naçizane tavsiyem.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 1.evinize yerleşiyor bu kez.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçebilirsiniz.

Yeni başlangıçları anlatır 1.evde bir Güneş transiti.

Oğlak burcu işi, kariyeri, iş hayatımızla ilgili konuları, yönetimi, yöneticileri simgeler. Devlet bağlantılı alanlar, resmi konular, yasal işlemler de oğlağın konusu.

Bu konularda yenilikleriniz, değişimleriniz, atılımlarınız olabilir özellikle.

Özgüvenli, kararlı ve girişken bir tavırla ilerleyeceğiniz, güçlü bir Güneş döngüsünden geçiyor olacaksınız. Önemli konularınız için değerlendirin süreci.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

12.ev spiritüel konuların evidir. Yay burcu ise eğitimleri, ilim sahibi kişileri, bilgeliği, bilge kişileri simgeler.

Merkür burada iken yeni eğitimlere adım atabilirsiniz. Spiritüel konularda yolunuza ışık tutacak uzman kişiler keşfedebilirsiniz. Dijital platformlarda içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir şifa vesilesi olabilir bunlar sizin için. Özel bir zaman. Derinliği olan bir dönem sizin için.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Resmi bildirimler gelebilir süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirecektir Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar artıyor.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 1.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 1.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Bu retro, en çok sizi ilgilendiriyor.

Aile içi bağlarda, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde bir güncellenme zamanı. İlişkileriniz içinde size iyi gelen şeyler, eksik hissettiğiniz şeyler, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyler, duygusal ihtiyaçlarınız..buralara bakma zamanı.

Tutumları, davranışları gözden geçirme zamanı.

Bu etkiyle birlikte sınır çekeceğiniz şeyler olabilir. ‘Bunu artık böyle istemiyorum. Böyle olmasın. Şöyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bunları ifade edebilirsiniz. Bağlarınızı güçlendirmek, yeniden yapılnadırmak isteyebilirsiniz.

Ama en en en temelde öz sevgi, öz saygı, öz değer kavramlarını sorgulayacağınız, kendinizi bu anlamda analiz edeceğiniz bir süreç bu. Kendi değerinizi daha güçlü şekilde idrak edebilir, bir dönüşümle yeni kararlar alabilirsiniz.

Bunlar dışında yeni bir ilişkiye başlamak ya da nişan yapmak, evlilik yönünde adım atmak için Venüs retrosunun uygun olmadığını belirteyim. Venüs retrolarında bu yönde şeyler yapmamak gerekiyor.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz gibi olmayabilir. Büyük alışverişler için de retronun bitmesini bekleyin ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 11.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Yaşamınızda bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin yorucu temposunun, görevlerin, yapılması gerekenlerin ardından keyfinizi, neşenizi yükseltecek ortamlarda, arkadaş gruplarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Kurslara, eğitimlere kayıt yapabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz için neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Mars yüksek bir cesaretle hareket halinde olacağınızı  söylüyor.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 12.evinize geliyor.

12.ev hazırlık yapmanın zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir ! 12.ev döngüsünde yeni şeylere adım atılmaz.

Ama Mars gözü kara bir gezegen. Girişim isteyen, eylem, hareket isteyen bir gezegen.

Dolayısıyla beklemek istemeyeceğiniz, sabırsız davranabileceğiniz konular olabilir. Bunu yapmayınız mümkün olduğunca. Mars 12.evde iken başlatılan şeyler, istenen sonuçları vermeyebiliyor çünkü.

Ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda halsizlik, yorgunluk, enerjinin düşmesi gibi durumlar olabilir 12.ev etkisiyle. Mars ise zaten bağışıklığımızı anlatan gezegen. Kendinize daha iyi bakın derim Mars burada iken. İyi beslenin, iyi uyuyun, size iyi gelecek şeylere yönelin.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 2.evinizde. Uranüs boğada, 5.evinizde.

Maddi kaynaklarınız, gelir elde ettiğiniz noktalar, sahip olduğunuz mülkler, birikimler gibi konularda, parasal konularda bir değişim yaşabilirsiniz.

Bir mülkün satışı gündeminizde ise, elden çıkarmak istediğiniz bir şey varsa, bu satış gerçekleşebilir. Gelirinizi kuvvetlendirmek için neleri daha sistemli hale getirmeniz gerektiğini, birikimlerinizi nasıl değerlendirirseniz bunun daha büyük fayda yaratacağını bu ay çeşitli deneyimlerle görebilirsiniz.

Bir süredir aynı şekilde devam eden parasal konularda, kaynaklarınızla ilgili konularda, dönüşmesi gereken durumlar varsa, bu konularda bir hareketlilik yaşanabilir bu ay.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

12.evinizde gerçekleşiyor tutulma.

Resmin içinde hem yay etkisi var, hem 12.ev etkisi.

Hayatın işleyişi ve evrenin yasalarıyla ilgili pek çok şey öğreneceğiniz, öğreneceğiniz şeylerle hayatınızın kolaylaşacağı, birçok durumun olumlu yönde değişeceği, büyük bir idrak zamanı başlıyor sizin için.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 ay süreyle aktiftirler. Yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar.

Spiritüel derinliği olan alanlarda yeni başlangıçlar, eğitimler, kurslar geliyor gibi sanki 🙂 Çünkü 12.ev spiritüel konuları simgeler, yay ise eğitimi.

Bunun dışında bir psikolojik tedavi, bir terapi, ruhsal ya da fiziksel anlamda bir şifa ihtiyacı varsa, tutulma ile o şifa süreci de başlayabilir. Bir yeniden doğuş zamanı. Büyük bir ferahlık etkisi alıyorsunuz. 12.ev şifayı anlatır.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

Dolunay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir konunun şifalanma zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir sorunlu gündem varsa, yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz, konuyu çözebileceğiniz bir zamandasınız.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Huzurlu, bereketli, neşeli, mis gibi bir ay olsun ! Yeni yıla güzel bir adım diliyorum herkes için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!