Balık Burcu Aralık 2021

Balık Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

2021’in son ayına geldik artık. Bir yıl daha sonlanıyor. Pandemi ve ekonomik koşullar bizleri oldukça yıprattı. Zorlu zamanlardan geçiyoruz ama umarım güzellikler, güzel değişimler de yaşamışsınızdır bu yıl.

Önemli gelişmelerle tamamlıyoruz 2021’i. Bir Güneş tutulması, bir Venüs retrosu, bir Satürn Uranüs karesi deneyimleyeceğiz bu ay. Değişimler ve yeniliklerle adım atıyoruz 2022’ye.

Bakalım nasıl etkiler alıyorsunuz ve sizin için nasıl ihtimaller var ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 10.evinizde.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, onlar gelebilirler. Siz onlara gidebilirsiniz. Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için yoğun bir dönem diyebilirim 🙂 Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir dönem. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgili çünkü.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor bu kez.

Bu ev renkli, eğlenceli bir ev. Çünkü sosyal çevremizi temsil ediyor.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla daha çok iletişim kuracağınız, sosyalleşeceğiniz, bol iletişimli bir zaman başlıyor.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da 11.evin konusudur. Toplum yararına yapılan bir çalışmaya katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz Güneş burada iken.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

İşinizde yeni fikirler var gibi sanki 🙂 Yapmak istediğiniz şeyler var.

Yurt dışı bağlantılarınız varsa, uluslararası ticari faaliyetleriniz varsa, buralarda iletişimler artıyor Merkür ile 🙂

Öğrenci iseniz, okul hayatınızda yoğunluklarınızın artabileceği bir zaman.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Yeni yeni bağlantılar doğabilir.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler olabilir. Bu vesileler ile yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası. İletişimlerden yana keyifli bir zaman.

Çalışma hayatınızda biraz yoğunluk artabilir. Ekip olarak hızınız, temponuz yükselebilir. İş bölümünüzde değişimler olabilir ayrıca.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 11.evinizde. Venüs oğlak burcunda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şu önemli notu düşeyim hemen buraya :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 11.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

Arkadaş, dost çevreleri üzerinden etki alacaksınız bu retrodan. Arkadaşlıklarınızda verdiğiniz değerin karşılığını görüyor musunuz, gösterdiğiniz sevgi, ilgi ve değer ne ölçüde karşılık görüyor, buralara bakacağınız ve durumları eşitlemek isteyeceğiniz bir güncellenme zamanı bu sizin için.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da yaşanabilir. Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Geçmişten tanıdığınız kişilerle keyifli zamanlarınız, programlarınız olabilir. Yeniden irtibat kurduğunuza sevineceğiniz güzel iletişimler olası.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 9.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Uzaklarla ilgili konularınız mı var ? Bir yer değişikliği ? Bir seyahat ? Bir taşımacılık konusu ?

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir.

Hukuk da 9.ev konusudur. Davası olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir. Yapmak istediğiniz başvurular, işlemler varsa, bunlar için adım atabilirsiniz.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 10.evinize geliyor.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, Marsiyen enerjiyle hızlanacağınızı düşünebiliriz. Girişim zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Özellikle yay temalarında olabilir bunlar. Vize-pasaport konuları, uluslararası para transferleri, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri ile ilgili işlemler gibi örneğin. Bu yönde gündemleriniz varsa istediğiniz şeyler gerçekleşebilir, başlayabilir.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 12.evinizde. Uranüs boğada, 3.evinizde.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın bağlantılarınızla ilgili konularda bir hareketlilik olabilir. Onların yaşamında değişen bazı şeyler olabilir. Düzen değişiklikleri yapabilirler.

Siz nasıl etki alabilirsiniz ? 12.ev izole olmakla, kendini bir alana hapsetmekle ilgili. Biraz bunalımlı bir enerjisi var. Bu zamana dek kendinize nerelerde haksızlık ettiniz ? Nelerin içinde hapsedip sınırladınız kendinizi ? İşte bunları fark edeceğiniz ve o sınırlı alandan, kabuğunuzdan çıkacağınız bir değişim zamanı sizin için.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

Tutulma 10.evinizde gerçekleşiyor. 10.ev konularında yeni başlangıç potansiyelleri taşıyor sizin için.

10.evin konularını sayayım : İşiniz, kariyer yaşamınız, otorite ile olan ilişkileriniz, hayatınızdaki otorite figürleriyle ilgili konular, işinizde yöneticileriniz, resmi konularınız, yasal süreçleriniz, ünvanlarınız, sıfatlarınız, sorumluluklarınız, yetki alanınız.

Olasılıkları üretelim o zaman bu temalar üzerinden. Neler olabilir ?

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş hayatınızda bir kırılma noktasından geçiyorsanız, yeni bir kariyer yolculuğu da başlıyor olabilir.

Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Yetki, görev ve sorumluluk alanınız değişebilir. Önemli bir sorumluluk size verilebilir.

İşinizde yeni büyük projeler gündeme gelebilir. Yay etkisiyle yurt dışı bağlantılı işler olabilir bunlar. İthalat ihracat faaliyetleri başlayabilir. Hali hazırda varsa, büyüyebilir.

İşinizde yurt dışı fırsatları doğabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uluslararası bir ticari faaliyete adım atabilirsiniz.

Kendi işini kurma hazırlığında olanlar için de hızlı, hareketli, başlangıç enerjisi yüksek bir zaman.

Akademik çalışmalar içinde olanlar yeni bir ünvan kazanabilirler. Örneğin doktora sürecini tamamlayıp doktor sıfatı almak gibi. Doçent olmak, profesör olmak gibi.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Evimizi, yuvamızı, ailemizi, anne-babamızı, aile içi konuları, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları simgeliyor bu ev.

Bu temalarda çözmeye, şekil vermeye, sonuçlandırmaya, değiştirmeye çalıştığınız konular varsa, bunlar neticeye varabilir. Hatta düşündüğünüzden daha kolay olabilir bir şeyler. Çünkü güzel bir sabit yıldız etkisi var bu dolunayda.

Taşınmak isteyenler, bu dolunayı değerlendirebilirler.

Ev, arazi, mülk alım satım, kiralama konularında da süreçlerin tamamlanabileceği bir dolunay zamanı. Bir satış istediğiniz fiyatla gerçekleşebilir. Ev alma ya da kiralama hazırlığında iseniz, bu yönde bir arayışınız varsa, çok içinize sinecek, istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Yeni yıla huzurlu, bereketli, keyifli bir adım olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!