27 Eylül-3 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

27 Eylül-3 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Yılın üçüncü ve son Merkür retrosu bu haftanın başında, 27 Eylül günü başlıyor.

Terazi burcunda gerçekleşecek olan bir retro bu.

Bize ne söylemeye, neleri göstermeye geliyor ? Neler için bir fırsat ? Diğer yandan dikkat etmemiz gereken neler var ? Neler için bekleyelim ? Hepsini anlattım sizler için.

Genel olasılıkları ve burçlar bazında ihtimalleri görmek isterseniz yazımı tıklayabilirsiniz :

Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Bu hafta gezegenler arasında çok sayıda açı göreceğiz. Özellikle Venüs’ün açıları dikkat çekiyor.

Bakalım başka neler var gökyüzünde ?

Yeni haftanın detaylarına geçmeden önce, her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


27 Eylül-3 Ekim haftasının öne çıkan gezegen açıları :

29 Eylül : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 21° Akrep, Neptün 21° Balık

Bu açı özel bir açı. İlahi olanla uyumu, hayatla birlikte almayı, iç huzurunu, karşılık beklemeden vermeyi, sevmeyi, çok sevmeyi anlatıyor. İnsan ilişkilerimiz içinde bize çok iyi hissettirecek şeyler olabilir bu hafta. Ne kadar sevildiğimizi, gerçek anlamda bağ kurduğumuzu, köklendiğimizi görebiliriz. Neptün, Venüs’ün üst oktavıdır bu arada. Uyumlu açılarında Venüs’ün temsil ettiği konuların çok daha fazlasını anlatıyor.

Telafi etmek istediğiniz durumlar, onarmak istediğiniz ilişkiler, kendinizi affettirmek istediğiniz kişiler varsa, Venüs ve Neptün iyi bir zamanda olduğunuzu söylüyor.

Sanatsal konular, ilham ve yaratıcılık isteyen işler için de miss gibi bir görünüm !

29 Eylül : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 6° Terazi, Satürn 6° Kova

Dostluklar, bağlar içinde level atlıyoruz gibi sanki bu hafta 🙂 Bir şeyler daha sağlam hale geliyor.

Bize yol gösterecek, desteğini sunacak, deneyim sahibi kişiler olabilir ayrıca. Dostlarımızdan yardımlar geliyor. Yardım gerektiren bir şey olmasa da, sevgisiyle varlığını hissettirecek arkadaşlarımız, dostlarımız olacaktır.

30 Eylül : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 22° Akrep, Jüpiter 22° Kova

Keyiflerde, harcamalarda, keyfi tüketimlerde, giyim ve kozmetik alışverişlerinde, yeme içme konularında biraz ölçüden taşabileceğimizi söylüyor bu Jüpiter karesi. Buna dikkat diyeyim.

1 Ekim : Mars Kiron karşıtlığı : Mars 10° Terazi, Kiron 10° Koç

Mars agresyonu, Kiron ise incitici, yaralayıcı şeyleri simgeler. Sözlerimize, tavırlarımıza, ne yaptığımıza daha fazla özenelim bu hafta. Kimse için kötü bir anı olmamaya çalışalım.

Bunun dışında düşmelere, sakarlıklara, kesici aletlere dikkat edelim ayrıca. Bastığımız yere dikkat edelim. Mutfakta daha dikkatli olalım.

1 Ekim : Merkür Pluto karesi : Merkür 24° Terazi, Pluto 24° Oğlak

Haksızlık, hakkaniyetsizlik, erdemsiz davranışlar, kötü sözler anlamına gelir Pluto’nun böyle açıları. Kirli enerjilerden uzak duralım diyorum o yüzden.

2 Ekim : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs 24° Akrep, Pluto 24° Oğlak

Haftanın uyumlu açılarından biri. Pluto’dan Venüsyen konulara destek var. Parasal konularda, ödemelerde zorlanmalar varsa, bu hafta güzel çözümler bulabiliriz. Beklenen paralar gelebilir. Çözüm sağlayacak bir akış olabilir. Ödemelerimizi yapabiliriz.

Bunun dışında dişil enerji, kadınlarla ilgili konular, kadın sağlığı gibi temalar Venüs ile ilgili. Pluto bu konular açısından da bir güçlenme anlamına geliyor.

2 Ekim : Güneş Kiron karşıtlığı : Güneş 10° Terazi, Kiron 10° Koç

Otorite figürlerinden yana bazı şeyler iyi hissettirmeyebilir. Sizin için önemli olan eril figürlerden yana bir şeylere kırılabilirsiniz. Her şeyi çok içselleştirip duygu üretmemek gerekiyor aslında. Kırılmak yerine kızmak daha iyi kimi zaman. Kırılmayın. Kızın ve geçin. O öfke de bir noktada sönümlensin tabii 🙂

Bunun dışında kendinizi sakatlayabileceğiniz durumlara, sakarlıklara dikkat edin derim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

27 Eylül 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca ikizler burcunda ilerliyor. İletişim trafiği yoğun bir gün.

İş hayatımızda yazışmalar, irtibatlar artabilir. Kişisel hayatımızda güzel sohbetlerimiz, arkadaş buluşmalarımız olabilir bugün.

Akşam saatlerinde Ay ve Neptün arasında bir kare açı var. Yanıltıcı, spekülatif bilgilere açık bir zaman. Her gördüğümüze, her duyduğumuza inanmayalım. Bunun dışında online alışverişlerde dikkatli olalım. Güven vermeyen platformlardan alışveriş yapmayalım.

ve bugün ne oluyor yukarıda ? Merkür retrosu başlıyor !


28 Eylül 2021 Salı

Ay bugün 16:34’e kadar ikizler burcunda yine.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni, Ay Merkür üçgeni gibi şahane açılar görüyoruz. İletişimler, haberleşmeler, yolculuklar için güzel bir sabah. İyi haberler alabiliriz. Güzel bildirimler gelebilir.

07:18-16:34 arasında Ay boşlukta. İkizler burcunda olmaya devam ediyor ama burada iken alacağı tüm açılar tamamlanmış durumda ve önünde bir açısı yok.

16:34’te yengeç burcuna geçiyor Ay.

Akşam saatlerinde bir Ay Güneş karesi var. İkili ilişkiler açısından uyumsuz bir görünüm bu. Bunun dışında önemli işler, önemli görüşmeler için de pek uygun sayılmaz. Duygusal anlamda gelgitli, kararsız, bir tık karamsar bir enerjisi var akşamın.


29 Eylül 2021 Çarşamba

Ay yengeç burcunda ilerliyor. Ailemizle, yuvamızla, evimizle, aile büyüklerimizle ilgili konular ön planda bugün. Ailemiz ve evimiz için yapmamız gerekenlerle ilgilenebiliriz.

Günün ilk yarısında Ay, Güneş ile, Mars ile ve Kiron ile uyumsuz açılar yapıyor. Bu yolla Güneş Kiron karşıtlığını ve Mars Kiron karşıtlığını çalıştırıyor.

Ev içinde sakarlıklara, düşmelere, kesici aletlere, ocağa, vb dikkat edin. Aile içi tartışmalara açık bir sabah. Agresif bir enerji varsa, bunu büyütmemek adına isterseniz biraz uzaklaşmayı seçin. Bir yürüyüşe çıkmak bile pek çok şeyi çözüyor ve sönümlüyor bazen.

Günün geri kalanı için çok güzel şeyler söyleyeceğim.

Venüs Neptün üçgeninin ve Güneş Satürn üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. İlişkilerimiz, iş bağlantılarımız, iletişimlerimiz açısından destekleyici etkiler var. Yardım alıyoruz. Kolaylıklar yaşıyoruz. Bir ilgiyi, bir şefkati, bir desteklenme halini anlatıyor bu uyumlu açılar.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile şanslıyız. Bu görünüm değişimler, farkındalıklar, konular için yaratıcı fikirler, pratik çözümler, ayrıca tatlı sürprizler anlamına geliyor bizler için 🙂


30 Eylül 2021 Perşembe

Ay bugünün tamamında da yengeç burcunda.

Günün ilk yarısı yumuşacık görünüyor 🙂 Bir Ay Venüs üçgeni var. İnsan ilişkilerimiz içinde, sevgi bağlarımızdan yana çok iyi hissedebileceğimiz, tatlı tatlı bir şeylerin olabileceği bir sabah 🙂

Günün ikinci yarısında Ay, Merkür ile kare, Pluto ile karşıt açı yaparak Merkür Pluto karesini çalıştırıyor. İletişimler, görüşmeler, toplantılar için çok önermem bu vakti. Bir şeyler bizi kızdırabilir. Kontrollü olalım.

17:48 sonrasında günün geri kalanında Ay boşlukta. Yengeçte ilerlemeye devam ediyor ama burada ilerlerken alacağı bir açısı bulunmuyor artık önünde.


1 Ekim 2021 Cuma

Ay 03:53’e kadar yengeç burcunda ve boşlukta. 03:53’te aslan burcuna geçiyor.

Sanat, spor, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, keyif aldığımız meşguliyetlerimiz aslan burcu ile ilgili.

Bu konular daha önde olabilir bugün.

Mars Kiron karşıtlığının ve Merkür Pluto karesinin kesinleştiği gündeyiz. İletişimler açısından biraz zorlu görünümler bunlar. Kimseyle münakaşaya girmemeye çalışalım. Konular düşündüğümüzden fazla büyüyebilir.


2 Ekim 2021 Cumartesi

Ay aslan burcundaki transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Fikir ve plan değişikliklerine, günlük akış içerisinde hesapta olmayan durumlara, aksiliklere açık bir vakit biraz bu.

Gün içinde çocuklarla, bebeklerle ilgili konular olabilir. Çevremizden hamilelik haberleri alabiliriz. Bu temalar aslan burcu ile ilgili çünkü.

Gece saatlerine doğru giderken güzel bir Ay Merkür altmışlığı görüyoruz. İletişimler için güzel bir gece. Özellikle yaşanmış bir şeylerle ilgili konuşmak istediklerimiz varsa değerlendirebiliriz. Çünkü Merkür retroda. Belki kendimizi ifade etmek isteyebiliriz. Bir durumu telafi etmek isteyebiliriz. Konuşmak, çözmek istediğimiz şeyler varsa, uzlaşmak için iyi bir zaman olduğunu söyleyeyim.


3 Ekim 2021 Pazar

Ay bugün 11:37’ye kadar aslan burcunda olmaya devam ediyor. 02:42-11:37 arasında boşlukta. 11:37’de başak burcuna geçiyor.

Temizlik ve düzenleme işleri için harika bir gün. Başağın titiz enerjisiyle yaşam alanımızı, çalışma alanımızı derleyip toparlayabiliriz. Bu bir enerji temizliği anlamına gelir aynı zamanda. Dağınıklıklar, kirli şeyler negatif enerji sembolizmindedir sevgili okuyucularım. İçinde olduğumuz alanları her daim temiz tutalım. Yeni ve güzel şeyler, temiz olan yerlerde, düzenin olduğu yerlerde gerçekleşirler.

Güneş Kiron karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Kırıcı sözler sarf etmemeye dikkat edelim. Hangi davranışımız, karşı tarafta nasıl bir etki yaratıyor, empati kuralım. Özenelim yaptıklarımıza.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!