18-24 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

18-24 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Gökyüzünde üç önemli değişim gerçekleşecek bu hafta. Üç yeni transit başlayacak. Hem Merkür, hem Venüs, hem de Güneş burç değiştirecek. Yeni başlayacak olan transitler bir araya, aynı haftaya gelmiş durumda.

Güzel bir değişim enerjisi var.

Kendimize yeni bir günlük düzen oluşturabiliriz. İşimizde güzel şeyler üretmeye başlayabiliriz. Yeni fikirlerle hayatımızın herhangi bir alanında yenileyeceğimiz şeyler olabilir.

Bir şeyler renkleniyor, temizleniyor, güzelleşiyor, çeşitlenmeye başlıyor bu hafta !

Aşağıda haftanın gelişmeleri başlığında yeni transitleri gün ve saatleri ile birlikte görebilirsiniz.

Bunlar dışında Merkür ve Güneş’in Pluto ile açıları dikkat çekiyor. Yeni şeyler kurulmak üzere eskinin yıkılabileceği bir haftadayız.

Bu bir dialog, bir ilişki, bir ahbaplık olabilir. Bir düşünce, bir bakış açısı olabilir. Her anlamda düşünebilirsiniz. Değişim değişimdir. Her bir şey de birbirine vesiledir.

Bir enerji değişimi var. Bu kısım çok net.

Haftayı detayları ile ele alalım şimdi. Gün gün gökyüzüne bakalım !

Bu arada → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Instagram hesabımda buraya kıyasla çok daha fazla şey paylaşıyorum.


18-24 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

18 Temmuz günü 04:32’de Venüs yengeç burcuna geçiyor.

♦ 19 Temmuz günü 15:34’te Merkür aslan burcuna geçiyor.

♦ 22 Temmuz günü 23:07’de Güneş aslan burcuna geçiyor.

Bu üç transit için de alabileceğiniz genel etkileri Temmuz ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz. Şimdi buraya aylık yorumların linkini bırakacağım. Ayrıca ayrı yazılar da geliyor her biri için.

Koç Burcu Temmuz 2022, Boğa Burcu Temmuz 2022, İkizler Burcu Temmuz 2022,

Yengeç Burcu Temmuz 2022, Aslan Burcu Temmuz 2022, Başak Burcu Temmuz 2022,

Terazi Burcu Temmuz 2022, Akrep Burcu Temmuz 2022, Yay Burcu Temmuz 2022,

Oğlak Burcu Temmuz 2022, Kova Burcu Temmuz 2022,  Balık Burcu Temmuz 2022

18-24 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

18 Temmuz : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 25° Yengeç, Neptün 25° Balık

Burada muazzam bir görünüm var. Güneş yengeç burcunda, su elementinde ve su elementinin güçlü temsilcisi Neptün’den uyumlu açı alıyor. Balıktan çok uyumlu bir açı yapıyor Neptün.

İçimiz, duygularımız, ruhumuz temizleniyor. Bir temizlik etkisi yaratacak farkındalıklar geliyor. Şifa geliyor. Huzur geliyor.

18 Temmuz : Merkür Pluto karşıtlığı : Merkür 27° Yengeç, Pluto 27° Oğlak

Hayat bize eskimiş, fazla sabit, esnekliği olmayan, doğru olmayan, sevgi enerjisinde olmayan, güzel olmayan, akılcı olmayan ve sorun yaratan/çatışma yaratan bakış açılarımızdan özgürleştirecek fırsatlar verecektir bu hafta bize.

Katı kalıp düşüncelerden arınıp hakikatlere, gerçek manaya varacağımız, pek çok basit düşüncenin anlamını yitireceği, ruhumuza yük yaratan şeylerin temizlenip gideceği günlerdeyiz.

Müthiş bir Pluto etkisi. Müthiş bir dönüşüm.

20 Temmuz : Güneş Pluto karşıtlığı : Güneş 27° Yengeç, Pluto 27° Oğlak

Merkür Pluto karşıtlığı ile benzer şekilde çalışabilecek bir açı. Kendimize dönüp bakacağız bu hafta deneyimlerin vesilesi ile. ‘Bunu neden yaşadım ? Bu neden oldu ?’ deyip belki sebep sonuç ilişkileri kuracağız. ‘Ders oldu, ben gereken mesajı aldım’ diyebileceğimiz şeyler olabilir bunlar. İletişimlerde sorunlar yaşanabilir özellikle. Ama ‘iyi ki oldu’ diyeceğimiz şeyler bunlar. İnsan hayatın içinde deneyimler ile büyüyor ve gelişme fırsatı buluyor.

23 Temmuz : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 8° Aslan, Jüpiter 8° Koç

Harika bir üçgen ! Merküryen konularda Jüpiter’in şansı, bereketi, kolaylığı bizimle 🙂

Merkür en temelde iletişimlerimizi ve günlük işlerimizi simgeler. Bunun dışında eğitimle ilgili konular, danışmanlıklar, kurslar, seminerler, kısa yolculuklar, arabalarla, taşıtlarla ilgili konular, imzalı işler, ticari faaliyetler Merkür’ün temsil ettiği konulardır.

Özellikle haftanın ikinci yarısında bu destekleyici açının etkisi devrede.


Her bir gün için detaylar şöyle :

18 Temmuz 2022 Pazartesi

Ay bugün 14:17’ye kadar balık burcunda sevgili okuyucularım.

Haftaya Ay balıkta iken başlıyoruz.

09:42-14:17 arasında Ay boşlukta. Balıktaki açılarını tamamlamış durumda. 14:17’de koç burcuna geçiyor.

09:42-14:17 arasında büyük diyebileceğimiz girişimlerden, imzalı işlerden, önemli başlangıçlar yapmaktan kaçınalım. Bekleyelim, Ay koç burcuna geçsin. Tam da bir başlangıç enerjisidir koç. 2,5 gün sürecek bu da, her Ay transiti gibi.

Gündüz saatlerinde Ay ve Venüs kare açıda. İlişkiler, arkadaşlıklar, iletişimler içinde birbirimizden beklemememiz gereken şeyleri beklemeyelim. Bir yetişkin olmanın sorumluluğu ile kendimiz için yapmamız gerekenleri biz yapalım. Dialoglar içinde birbirimizi anlamadan, yeterince dinlemeden yanlış kelimelerle konuşmayalım.

Gece saatlerinin Jüpiteryen bir atmosferi var. Nasıl şeyler var bu atmosferin içinde ?

Çok kuvvetli bir sevgi enerjisi. İyilik hali. Huzur. Farkındalık. Değişim. Özel bir gece.


19 Temmuz 2022 Salı

Ay günün tamamında koç burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumunun iyicil olasılıkları bizimle. Ferah bir sabah.

Koçun doğasında hevesler vardır, yüksek bir enerji ve yenilik isteği vardır. Bugün tam da böyle bir ruh halindeyiz. Yeni şeyler olsun, yeni şeyler yapalım istiyoruz.

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay, Kiron ile çok yakın ilerliyor. Bu kavuşumu bir şifa kapısının açılması gibi imajine edebiliriz. Bir şeyin çözümü gelebilir. Çözümlere, güzel neticelere vesile olacak şeyler olabilir.

Fiziksel bir sağlık sorunu olanlar için iyi bir gün. Muayenelerinde güzel haberler alabilirler. Tedavilerde doğru güzergah oluşturulabilir.

Bir şifa günü. Kironyen bir gün.


20 Temmuz 2022 Çarşamba

Ay 21:22’ye kadar koç burcunda ilerliyor bugün.

Sabah saatlerinde Ay Satürn altmışlığını iletişimler, toplantılar, önemli dialoglar için kullanabiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay, Güneş ve Pluto ile kare açılar yapıyor. Bu karelerle Güneş Pluto karşıtlığını tetikliyor. Gündüz ve akşam saatlerini mümkün olduğunca stabil geçirmeye çalışalım.

17:18-21:22 arasında Ay boşlukta. 21:22’de boğa burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Merkür karesi aktif. Yazışmalar, görüşmeler, önemli konuşmalar için bu akşamı, bu geceyi pek öneremeyeceğim.


21 Temmuz 2022 Perşembe

Ay boğada ilerliyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Venüs arasında çok güzel bir açı var. Güne güzel bir ruh haliyle başlıyoruz.

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay Mars kavuşumu hareketli bir enerjiye, dinamik bir atmosfere işaret ediyor. Başlatmak istediğimiz bir konu için kullanabiliriz bu vakti. Bir girişim isteği var içimizde. Eyleme dökeceğimiz şeyler olabilir.


22 Temmuz Cuma

Ay boğa burcunda ilerliyor. Parasal konular öne çıkabilir bugün boğa etkisiyle.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Günlük planlarımızda beklemelerin, çeşitli sebeplerle durmaların, gecikmelerin olabileceği bir gün. Olmayanı oldurmaya çalışmayalım. Israrcı olmayalım.


23 Temmuz Cumartesi

Ay 08:10’a kadar boğa burcunda. 02:44-08:10 arasında boşlukta. Bir açısı yok. 08:10’da ikizler burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş uyumlu açıda sevgili okuyucularım. Mis gibi bir sabah. Arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Güzel buluşmalar olabilir. Telefon konuşmalarımız olabilir. Tatlı, keyifli bir gün 🙂

Merkür Jüpiter üçgeni de kesinleşiyor bugün. Her işimiz için kullanabiliriz bu açıyı. Sosyalleşebiliriz. Eğitimler, kurslar, etkinlikler için de şanslı bir gündeyiz. Yapacağımız şeylerden çok keyif alabiliriz. Niyet ettiğimiz şeyleri gerçekleştirebiliriz.


24 Temmuz 2022 Pazar

Ay günün tamamında ikizler burcunda.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron altmışlığını görüyoruz. Uyumlu, güzel bir açı. Sevdiklerimizden iyi haberler alabiliriz. Dost sohbetlerimiz, güzel dialoglarımız olabilir.

İletişimlerimizden yana fayda bulacağımız bir gün. İhtiyaç duyduğumuz bilgiler yakın çevremizden gelebilir. Yön bulmamıza yardımcı olacak şeyler içinde olabiliriz bugün.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yeni başlayacak olan gezegen transitleri ile günlük konularımız, gündemimiz, meşguliyetlerimiz değişiyor bu hafta itibariyle. Yeni konular geliyor. Yeni heveslerle yeni planlar doğuyor.

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!