Balık Burcu Temmuz 2022

Balık Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Temmuz ayını konuşacağız bu yazımda. Yeni bir ay daha başladı.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakacağız.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 5.evinizde.

Eğlenceli, renkli bir ev burası. Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar demek 5.ev. Sanat demek. Hobiler demek. Spor demek.

Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz artabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

İşinizde yaratıcı, renkli, yeni şeyler üreteceğiniz, yeni üretimlerle canlanacağınız bir dönem olabilir bu. Çünkü aslan yaratım enerjisini, yaratıcılığı temsil eder. 6.ev ise iş hayatımızı simgeliyor.

Günlük yaşam düzenimiz ve sorumluluklarımız da yine 6.ev temaları arasında. Aslan burcu ise aynı zamanda çocukları sembolize ediyor. Çocuklarınız varsa, onlar için yeni bir günlük düzen oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak gidip gelecekleri yerler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa iş fırsatları elde edebilirler. Çalışıyorlarsa daha yoğun bir dönem geçirebilirler.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde. Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir dönemdi bu. Son birkaç günü kalmış durumda. 4.evinizden geçiyor bu süreçte.

Evinizde tamir, tadilat işleri olabilir. Bu tür planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak gibi konularınız varsa ve buralarda şu ana kadar beklemeler yaşadıysanız, şimdi konularınız hızlanabilir. Yarım kalmış olan, sürüncemede kalmış olan şeyler ilerleyebilir.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Güzel bir yere geliyor.  İşlere biraz ara verip dinlenmek, tatil yapmak, şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, bu transit sürecinde yapabilirsiniz bunu. Yengeç burcu memleketimizi, doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, aile köklerimizi simgeler. Memleketinize de gidebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir.

Ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Aile büyüklerinizle iletişimleriniz artabilir. Bir arada olabilirsiniz.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 4.evinizde.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da pozitif bir transit 🙂 Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler olacaktır.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu bir transit. Yakın çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz 🙂

Bir süredir bunalmış hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler eklenebilir yaşam resminize. Spora başlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız için de keyifli bir transit. Çünkü aşk da bir 5.ev teması.

Venüs’ün geçtiği yerde sevgi vardır. Uyum vardır. Keyif vardır 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 2.evinizde. 

Bu transitin de son birkaç günü kaldı.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırmış olabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Bu arada harcamalarınız da artmış olabilir. Kaynaklarınızı mümkün olan ölçüde koruma gayretinde olmanızı öneririm.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde koşturmalar olabilir. Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. Gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız çünkü Mars’ı. Ayrıca yukarıda saydığım kişileri Mars temsil ediyor.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder.

Başlayacak olan bu Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için, hayatınızdan bir şeyler paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Özellikle yeme içme konularında olabilir bu içerikler. Mutfak üzerine olabilir. Şık mekanlar, kafeler, restoranlar üzerine olabilir. Keyif ve konfor temalı şeyler olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti 🙂


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 11.evinizde meydana geliyor.

Bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, arkadaşlıklar üzerinden etki alıyorsunuz.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren yeni bildirimler gelebilir yönetimden. Bir proje için yeni ekipler oluşturulabilir. Bir süredir böyle bir işin içinde iseniz görev sonlanabilir, tamamlanabilir. Projenizi tamamlayıp tanıtabilirsiniz.

Yeni görevlendirmeler gündeme gelebilir departmanınız, biriminiz içinde.

Yöneticilerinizden, patronlarınızdan, içinde bulunduğunuz ortamların idarecilerinden yeni bildirimler alabilirsiniz. Bir şeyler yeniden düzenlenebilir, dönüştürülebilir. Beklemede olan konular netleşebilir.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

6.evinizde bir yeniay doğuyor. Jüpiter’den uyumlu açısı olan, güzel bir yeniay !

Yeni şeylere adım atmak, değişim ve çözüm yaratacak başlangıçlar yapmak için harika bir zaman.

6.ev konularında güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz Jüpiter destekli bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgilidir.

Yeni iş teklifleri olasılıklarınız arasında. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşamınızın pek çok alanına olumlu anlamda yansıyacak başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyellerinizi daha etkin biçimde değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli bir yeniay !! Bereketli bir başlangıç noktası !! Çünkü Jüpiter 2.evinizden, para evinizden yapıyor uyumlu açısını.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyfi, neşesi olan, güzel bir Temmuz olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!