Başak Burcu Temmuz 2022

Başak Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Temmuz ayının gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Bu ay için nasıl olasılıklarınız var ? Detaylıca anlatacağım şimdi.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 11.evinizde.

Sosyal alanda. Arkadaşlarınızla dialoglar, irtibatlar ön planda.

Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir.

Örneğin ev arayan bir arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yakın çevre içinde yardımlaşmalarınız olabilir.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Yaşamınızda bir temizlik ve iyileşme zamanı bu.

İçsel bir temizlikten, duygusal bir temizlikten bahsediyorum. Hayatınızda sonlanması gereken durumların/dialogların/ilişkilerin, tamamlanması gereken konuların bitmesi gibi şeyler kastediyorum.

Uzun süredir sizi meşgul etmiş olan şeyleri artık tamamlamak ve neticelendirmek isteyeceğiniz bir dönem. Kadersel olarak bu yönde bir şeyler olabilir.

Sağlık ve şifa evi burası.

Sağlık derken fiziksel konuları, ruhsal konuları, her tür konuyu düşünebilirsiniz. Bir sorunlu durum varsa bunun çözümü ve şifası için aksiyon alabileceğiniz bir dönem. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir. Onu da eklemiş olayım.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Yöneticisi olduğu alanda.

Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir transitti bu. Son birkaç günü kalmış durumda.

10.evinizden geçiyor bu süreçte.

İşinizde, eğitim hayatınızda, kişisel yaşamınızda resmi konular, imzalı işler, teslim etmeniz gereken evraklar olabilir. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

Hayatınızda otorite figürü diyebileceğimiz kişilerle ilgili konular olabilir. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapmanız gerekenler, resmi konular öne çıkıyor.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Yengeç burcu ise geçmişimizi, çocukluğumuzu, aile köklerimizi sembolize ediyor.

Uzun yıllardır tanıdığınız, çocukluğunuzdan bu yana arkadaş olduğunuz kişilerle, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, renkli bir dönem. Güzel bir iletişim zamanı. Bağ kurma, bağları güçlendirme zamanı.

11.ev elektronik aletleri, interneti, teknolojiyi de simgeliyor. Neden ? Çünkü zodyakta kova burcunun evi.

Yengeç ise evimiz, ailemiz demek. Merkür yengeçten geçerken aile bireyleriniz yeni elektronikler satın alabilirler. Ev içinde modeminizle, internetinizle ilgili konular olabilir. Değişikliğe gidebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

12.ev şifalanmayı, dönüşümü, iyileşmeyi, arınmayı anlatır. Duygusal anlamda arınmak, hafiflemek, fiziksel anlamda iyileşmek, güç toplamak, yenilenmek şeklinde tarif edebilirim 12.ev dönemlerini.

Aslan burcu ise sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeliyor. Bu transit ile ne olabilir ?

Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan ya da bir şekilde ruhunuza iyi gelecek olan, hayatınızda/iç dünyanızda bir değişim yaratacak olan güzel bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz. Size iyi gelecek bir hobi edinebilirsiniz.

Kendiniz için keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü bir şifalanma dönemi.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 10.evinizde.

İş hayatınız açısından güzel bir zaman. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Yeni güzel hedefler koyabilirsiniz kendinize. Yeni üretimleriniz, farklı projeleriniz olabilir.

Yöneticilerle, otorite figürleri ile ilgili konularda güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı konularınızda, resmi süreçlerinizde, yasal işlemlerinizde kolaylıklar doğabilir. Konuların kolayca ilerlemesini sağlayacak şeyler olabilir.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Kalabalıklara karışma zamanı 🙂 Sosyalleşme zamanı ! İletişim zamanı !

Özellikle aile kökleriyle, akrabalarla olabilir bu iletişimler. Çünkü bir yengeç transiti. Güzel vesileler ile bir araya gelebilirsiniz.

Ailenizle birlikte gezeceğiniz yerler olabilir. Akrabalarınızla kutlamalarınız, organizasyonlarınız olabilir. Sevgi bağlarınız içinde iyi hissedeceğiniz bir zaman 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 8.evinizde. 

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönemdi bu. Artık Mars burç değiştirmek üzere.

Bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz bir prim, sigorta, tazminat gibi paralar varsa bu konularda olumlu gelişmeler yaşamış olabilirsiniz.

Bir kredi, bir alım satım konusu gerçekleşmiş olabilir.

Parasal alanda yeni başlangıçlar olmuş olabilir. Sigorta, maddi güvence, emeklilik planı gibi konularda yeni kararlar almış olabilirsiniz.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

9.ev neleri anlatıyor ? Akademik konular, üniversite, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetleri, seyahatler, yolculuklar, uzak şehirlerle ilgili konular, başka ülkelerle ilgili konular, yer değişiklikleri, transfer, taşımacılık işlemleri, hukuksal konular.

Bu konularda bir hareketlilik başlıyor Mars ile. Buralardan gelecek yeni gündem konularınız olacaktır.

Akademik hayatınız varsa biraz koşturmalı bir dönem. Yapmanız gereken bir şeyler olabilir. Tamamlanmanız, teslim etmeniz gereken şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle ilgili konular odağınızda, gündeminizde olabilir. Yurt dışından gelecek kişiler olabilir. Başka şehirlerden yanınıza gelecek yakınlarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız olabilir. Sizin de yolculuklarınız, gidiş gelişleriniz olabilir aynı şekilde.

Yurt dışı/şehir dışı bağlantılı işlerden para kazanabilirsiniz. Halihazırda böyle bir para akışı varsa artabilir, büyüyebilir. Bir boğa transiti olduğu için parasal alanda da yeni gelişmelere açık bir zaman.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Sizin için özel olan biri varsa, karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımak istiyorsanız, belirsizlikte kaldığınız durumlar, anlamaya çalıştığınız şeyler varsa, bu konularda bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Bir şeyler daha görünür olabilir. Netlik kazanabilir sizin açınızdan.

Bağlantınızı daha ciddi bir boyuta taşımak, adını koymak isteyebilirsiniz.

Çocuklar 5.evin konusu. Oğlak burcu ise işi, kariyeri ve resmi/yasal konuları, otoriteyi anlatıyor. Çocuklarınızın iş mülakatları varsa, görüşme halinde oldukları ve cevap bekledikleri yerler varsa, buralardan dönüşler gelebilir. Yasal süreçleri varsa sonuç alabilirler. Evrak teslim, başvuru, kayıt konuları gündeme gelebilir.

Hobilerinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir hobinizi işe dönüştürme kararı alabilirsiniz. Çünkü 5.ev hobileri, oğlak burcu ise işimizi temsil eder.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

12.evinizde bir yeniay doğuyor. Hem de güzel bir yeniay ! Jüpiter’den uyumlu açısı var.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum, bir bedensel sağlık konusu, ruhsal/psikolojik bir konu..Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ferahlık getirecek uyanışlar, farkındalıklar olabilir yeniay ile. Sıkıntı yaratan duygu ve düşüncelerden arınabilirsiniz. Geride bırakabilirsiniz bazı konuları.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir. Büyük şeylerle kendinizi korkutmayın. Büyük sorunlar kastetmiyorum.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu getirebilir.

Çocuklarınızla ilgili bir konu beklediğinizden çok daha kolay biçimde çözülebilir. Çocuklar aslan temasıdır. Onlarla ilgili konularda sevineceğiniz, güzel şeyler olabilir.

Bir sanat dalında, sporun bir dalında güzel bir başlangıcınız olabilir. Bu başlangıç size bir iyileşme, bir rahatlama hali getirebilir. Yaşamınızda büyük bir değişim yaratabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!