Yay Burcu Temmuz 2022

Yay Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Temmuz ayını konuşacağız bu yazımda. Yeni bir ay daha başlıyor.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakacağız.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 8.evinizde.

Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir. 

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Aslan demek, tatil demektir. Gezmek demektir. Hayattan daha çok keyif almak, bizi mutlu eden şeyleri yapmak demektir.

9.ev ise uzakları, seyahatleri, yolculukları, şehirler arası konuları, başka ülkeleri simgeliyor.

Güneş aslanda iken tatile çıkabilirsiniz. Güzel seyahatleriniz olabilir. Yakınlarınız başka şehirlerden, yurt dışından yanınıza gelebilirler. Birlikte çok keyifli zamanlarınız olabilir.

Eğitimler, danışmanlıklar, bir felsefesi, bir derinliği olan alanlar, ilimlerle ilgili konular gündeminize yerleşebilir ayrıca bunun bir 9.ev geçişi olması sebebiyle.

Aslan burcu hobileri, 9.ev ise eğitimleri simgeler. Bir hobiniz için alacağınız bir eğitim de olabilir. Bunun başlangıcı olabilir Güneş ile.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde. Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir.

Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir transitti bu. Son birkaç günü kalmış durumda.

7.evinizden geçiyor bu süreçte.

Merkür de, ikizler de eğitimi simgeler. Kursları, eğitim ortamlarını, hocaları simgeler. Bilginin paylaşılmasını anlatır Merkür ve ikizler burcu.

Aynı zamanda arkadaş edinmeyi, yeni insanlar tanımayı, iletişimleri.

Merkür 7.evinizde ilerlerken yeni eğitimler başlamış olabilir hayatınızda. Bunlar size çok iyi gelebilir.

Hem ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem güzel insanlar tanıyabileceğiniz bir dönem.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Yengeç burcu ailemizi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

Bu süreçte ailenizden bir para akışı olabilir, bir destek gelebilir size. Yapmanız gereken ödemeler varsa, devreye girebilirler, yardımcı olabilirler.

8.ev borçlarla ilgili bir alan. Aile içinde krediler, kredi kartları, borçlar, ödemeler gündeme gelebilir.

Bu ev aynı zamanda aileden kalan mülklerle, ortak mallarla, ortak kazançlarla da ilgili. Yengeç ise ev, emlak, arazi, arsa gibi konuları yönetiyor. Memleketinizde ortaklaşa bir ev yaptırma konusu varsa, bir arazi, arsa satışı gündemi varsa, bir mal paylaşımı yapılmaya çalışılıyorsa, Merkür 8.evinizden geçerken konular ilerleyebilir. Etraflıca konuşulabilir bunlar. Planlamalar yapılabilir. Anlaşmalar olabilir.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Seyahat planları olanlar için harika bir transit ! Uzaklara gitmek, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlayan güzel şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla olan iletişimlerinizin artacağı bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda şanslı, güzel bir dönem. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde sonuçlanabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğumuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işimizi kolaylaştıran dostlarımızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak çok güzel şeyler. Venüsyen bu dönem bunları getirebilir size.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Güncelde sizi yoran, uğraştıran konularda ferahlıklar yaşayabileceğiniz, onları nasıl çözebileceğinizi fark edebileceğiniz, yardımı olacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda, kredi kartı, vb ödemeleriniz konusunda da şanslı, göreceli olarak daha akışkan bir dönem.

Diğer yandan Venüs keyif için para harcamayı da anlatır. Zaruri olmayan ya da şu an için çok gerekli olmayan alışverişler ile borçlarınızı büyütmemenizi önereceğim.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 5.evinizde. 

Yani transitin küçük bir bölümü kalmış durumda.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olmuş olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenmiş olabilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlamış olabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler, oyunlar, aktiviteler, takım çalışmaları içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Aktif ve üretken, verimli, temposu yüksek bir dönem başlıyor yaşamınızda.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ettiği için, daha çok çalışacağınız, hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapacağınız, hareketli ve biraz da yorucu diyebileceğim bir Mars transiti geliyor.

İş arkadaşlarınızla iyi geçinmek, uyumlu ilişkiler içerisinde olmak, birbirinizi desteklemek, rekabet haline girmemek bu döngüde daha önemli. Siz, size verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışın. Yarışınız kendinizle olsun. En güzeli bu.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Parasal konularda ve taşınmaz mallarla, mülklerle ilgili konularda bir resmi işlem, bir yasal süreç içinde iseniz, bu konularınızda bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz dolunaya yakın günlerde. Parasal alanda bir gündeminiz olabilir.

Para kazanma şeklinizde, yaptığınız iş konusunda yeni durumlar, resmi gereklilikler gündeme gelebilir. Yasal olarak yapmanız gereken şeyler olabilir.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) yapabilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz.

Maddi güvenceniz için yeni kararlar alabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz. Ne yapmak istediğinize, sizin için bu anlamda neyin iyi olabileceğine karar verebilirsiniz.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

9.evinizde bir yeniay doğuyor. Çok da güzel bir yeniay ! Jüpiter’den uyumlu açısı var.

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, uzaklarla ilgili konular bu evin temaları arasında. Bu konular üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

Eğitim hayatınızda yeni gelişmeler olabilir. Bir ilgi alanınızda, derinlikli bir alanda bir öğrenme süreci başlayabilir hayatınızda.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Güzel bir yolculuğunuz olabilir.

Uzakta yaşayan yakınlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Onların hayatında olumlu değişimler olabilir. Müjdeler verebilir size 🙂 Yanınıza gelebilirler. Şehir değiştirebilirler. Başka ülkeye yerleşecek yakınlarınız olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Neşeli, keyifli, bereketli, huzurlu bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!