Oğlak Burcu Temmuz 2022

Oğlak Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım Temmuz size neler getirebilir ? Bu ay şanslı olacağınız, rahat ilerleyebileceğiniz konular neler ? Dikkat gerektiren durumlar var mı ? Nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 7.evinizde.

Evliliğiniz, yuvanız, eviniz, eşinizle ilgili konular ön planda olacaktır evli iseniz.

Evlilik hazırlığında iseniz ev konunuz, nerede yaşayacağınız netleşebilir. Eviniz için eşyalar satın alabilirsiniz.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak, koçluk alarak, danışmanlık alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz, yeni anlaşmalarınız olabilir.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Maddi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir. Eliniz güçlenebilir. İstediğiniz yönde şeyler olabilir.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde. Merkür ikizler burcunun yöneticisidir.

Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir dönemdi bu. Son birkaç günü kalmış durumda. 6.evinizden geçiyor bu süreçte.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Merkür ise iletişimleri, bildirimleri, kararları, fikirleri.

İşinizde yeni düzenlemeler olmuş olabilir. İşleyişte, günlük düzen içinde, sunulan hizmetlerde yeniliklere gidebilirsiniz.

İş dışında da günlük düzeninizde derleyip toparlayacağınız, temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Dağınık ilerlediğini düşündüğünüz konularda yeni rutinler oluşturarak daha sistemli hale getirebilirsiniz günlük akışlarınızı.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Eşinizle/partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konular öne çıkıyor. İlişki içinde evlilik konuşulabilir. İlişkinizde bir şeyleri iyileştirmek için konuşacağınız şeyler olabilir.

Evli iseniz eşinizin yeni kararları, yeni gündemleri, iş anlaşmaları olabilir. Merkür imzalı işleri ve anlaşmaları simgeleyen bir gezegen çünkü.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları doğabilir.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 6.evinizde.

Venüs ile günlük işler, görevler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konularda rahat bir akışınız olabilir. İyicil bir gezegen Venüs. Sevginin, güzelliklerin, kolaylıkların, şansların gezegeni. O yüzden ılımlı etkiler var. Destekler var. Yardımlaşmalar var. İş arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır.

Sağlık sorunları olanlar için de olumlu bir süreç bu. İyileşme yönünde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de bakalım olasılıklarınıza. 6.ev günlük yaşam kalitemizle ilgilidir.

Günlük yaşam düzeninizi gözden geçirmek, alışkanlıklarınızı güncellemek, spora başlamak, bedeninize, sağlığınıza daha çok özen göstermek isteyebilirsiniz Venüs ile.

Bu güzel süreci değerlendirin, olur mu ? Yaşamınızdan gereksiz olan şeyleri çıkararak, sadeleşerek, daha sağlıklı bir beslenme düzeninize geçerek, daha iyi yaşamaya özen göstererek bir yenilik enerjisi başlatın hayatınızda.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, partnerinize dair konular bu evle ilgili.

Venüs yengeçte iken evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, güzelleştireceğiniz şeyler olabilir 🙂 Yaşam alanınızın içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Eşinizle ilgili konular üzerinden de çalışıyor Venüs’ün iyicil etkisi. Kendisinin uğraşmakta olduğu, yoluna koymaya çalıştığı durumlar varsa olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir rahatlama hali var burada.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Ailelerin tanışması gibi adımlar atılabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek, iyi niyetli insanlar olabilir.

Destek, yardım, bağ, bağ kurmak, biz olmak demektir 7.ev. Genel olarak insan ilişkileriniz açısından çok güzel bir transit. Yalnız olmadığınızı daha net görebileceğiniz bir zaman.

İşlerinizi kolaylaştıracak, güzelleştirecek birileri olabilir. Ahbaplarınızdan destekler, yardımlar geliyor gibi göründü gözüme 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 4.evinizde. 

Son birkaç günü kaldı bu transitin de.

Bu Mars döneminde aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik yaşamış olabilirsiniz. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, arsa-ev alım satım konuları, kiralama, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanmış olabilir.

5 Temmuz’a kadar bu olasılıklar geçerli, devam ediyor.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, sporla ilgili konular, eğlenceler, alışverişler, lüks tüketimler gibi temaları yönetiyor.

Mars size bu konularda yeni başlangıçlar getirecektir. Bu temalar hareketlenecektir.

Aşkta bir başlangıç olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler varsa, bu döngüde karar alabilirler. Tedavi ya da operasyon ihtiyacı varsa, süreçlerini gerçekleştirebilirler.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili temponuzun artacağı bir dönemde olduğunuzu da ekleyeyim.

Spora başlamak için harika bir zaman. Tam da sporla ilgili bir alandan, 5.evden etki alıyorsunuz. Mars da zaten hareketin, sporun burcudur. Değerlendirin bu yüksek enerjiyi 🙂


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

İş, görevler, sorumluluklar, resmi konular ön plana çıkıyor bu dolunay ile. Netleşecek, tamamlanacak şeyler olabilir.

Önemli bir kararınız, netleşeceğiniz bir konunuz, bir gündeminiz  olabilir dolunaya yakın günlerde. Uzun zamandır sizi yormuş, bir türlü şekil almamış olan, değişmesi gereken konulara net ve kararlı bir tavırla şekil verebilirsiniz. Sonlandırmayı tercih edeceğiniz şeyler olabilir. Düzenlemeler yapabilirsiniz.

Emekle sürdürdüğünüz, bir süredir yapmakta olduğunuz bir şey, üstlendiğiniz bir sorumluluk  sonlanabilir, tamamlanabilir. Bunun rahatlığını yaşayabilirsiniz. Bu bitiş size çok iyi gelebilir.

Resmi bir süreciniz varsa yeni gelişmelerle bir ilerleme elde edebilirsiniz.

Bir maaşın bağlanması, bir yasal hakkın elde edilmesi gibi gelişmeler olabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmak, canlandırmak, kuvvetlendirmek isteyeceğiniz şeyler olabilir ve bu konuları son derece rasyonel şekilde, çözüm yaratacak fikirlerle ele alabilirsiniz.

Bir sorumluluğu siz üstlenmek isteyebilirsiniz. Bir işin üstesinden gelebilirsiniz.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

8.evinizde bir yeniay doğuyor. Jüpiter’den uyumlu açısı olan, çok da güzel bir yeniay !

Bir borç gündeminiz, sizi ruhsal anlamda zorlayan bir maddi konunuz varsa bir ferahlık doğabilir. Ödemenizi yapabileceğiniz bir kaynak geçebilir elinize.

Parasal konularda güzel gelişmeler olabilir.

Mal paylaşımları yapmak, kazançları paylaşmak, ortaklı mülkleri paylaşmak gibi konularınız varsa, bunlar ilerleyebilir. Kişiler payına düşeni alabilir.

Bir vergi borcu, bir sigorta prim, emeklilik konusu gündeminizde olabilir ayrıca. Bu konularda da pozitif olasılıklarınız var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yazımız güzel geçsin. Temmuz güzel şeyler getirsin bize 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!