Venüs Yengeç Burcunda 18 Temmuz-11 Ağustos 2022

Venüs Yengeç Burcunda 18 Temmuz-11 Ağustos 2022

Venüs 18 Temmuz Pazartesi günü 04:32’de yengeç burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

11 Ağustos’a kadar yengeçte olacak.

Bu değişim hepimiz için güzel. Çünkü Venüs yengeçte olmayı sever. Balık ve yengeç gibi su elementi burçlarda rahat eder. Balık zaten yüceldiği burç.

Ama yengeç burcu da Venüs güzel bir konum. Güzel bir zemin !

Yengecin naif, sevecen, sevgi dolu, yumuşak, şefkatli bir doğası vardır.

Venüs ise sevgiyi, bağlarımızı, ilişkilerimizi temsil ediyor.  Güzelliği, uyumu, ahengi, sanatı, yaratımı, sevgi enerjisini simgeliyor.

Yengeç temalarında Venüsyen güzellikler yaşıyor olacağız bu transitte.

Yengeç burcunun temalarına bakalım öyleyse şimdi.

Ailemiz, anne babamız, doğup büyüdüğümüz yerler, memleketimiz, köklerimiz, geçmişimiz, çocukluğumuz, anne babamıza olan duygularımız, duygu dünyamız, aşmaya çalıştığımız duygular, duygusal konular, anılar, anıların yükleri.

Bu konularda yol alabileceğimiz, duygusal dünyamızda konuları daha doğru değerlendirebileceğimiz, gerek yokken taşıdığımız duygulardan arınabileceğimiz bir zaman.

İç dünyamızda ihtiyaç duyduğumuz temizlik ve ferahlık haline yaklaşabileceğimiz, varabileceğimiz bir zaman.

Anne babamızla olan ilişkimizi, çocukluğumuzu, vaktiyle bizi üzmüş şeyleri bugünün aklıyla çok daha rasyonel biçimde analiz edebileceğimiz, doğru çıkarımlarla hafifleyebileceğimiz, kabule geçebileceğimiz bir değişim zamanı.

Ailemizle ve evimizle ilgili konularda güzelce ilerleyebiliriz ayrıca. Yapmamız gerekenleri kolayca yapabiliriz. Fırsatlar doğabilir, yardımcı olacak kişiler olabilir.

Memleketimize seyahat edebiliriz. Keyifli zamanlar geçirebiliriz.

Çocukluğumuzdan, küçüklüğümüzden tanıdığımız insanlarla bir araya gelebiliriz. Hasret giderebiliriz.

Ev işleri, yemek yapmak, çamaşır yıkamak, ütü yapmak, temizlik yapmak gibi konularda kendimizi  geliştirebiliriz 🙂 Yeni pratik bilgiler edinebiliriz. Yeni şeyler öğrenerek yaptığımız şeyleri daha doğru yapmaya başlayabiliriz.

Evimizle, evimizin düzeni/şıklığı/konforu/dekorasyonu ile daha fazla ilgileneceğimiz bir döneme girmiş bulunuyoruz 🙂 Evimizi güzelleştirmek isteyeceğiz. Daha huzurlu, daha temiz, daha derli toplu olsun isteyeceğiz. Belki bir şeylerin yeri değişecek.

Yani duygu dünyamızda olduğu gibi, evlerimizde de bir ferahlık etkisi anlamına geliyor bu transit bizler için 🙂


Şimdi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Venüs 4.evinize geliyor. Yani evinizi, yaşam alanınızı temsil eden yere.

Venüs’ün bu transitinde evdeki huzurunuzu, keyfinizi, konforunuzu artıracak şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Evinizle, evinizin şıklığıyla, dekorasyonunuzla, ev düzeninizle ilgileneceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz, güzel bir dönem.

Aile içi bağlarınız, anne babanızla iletişimleriniz, ailenizle ilişkiniz yine bu evin konusu. Venüs ile güzelleşen şeyler olacaktır. Tartışmalar olduysa, şimdi barış ve uyum zamanı. Birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Venüs 3.evinize geliyor.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili yeni güzel şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup yapacağınız, yaptıracağınız şeyler olabilir. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler yapabilirsiniz örneğin. Apartmanınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Yengeç burcu ev, konut konularını, evimizi temsil eder. 3.ev ise komşularımızı. O yüzden böyle bir olasılık ürettim sizin için 🙂

Kardeşler ve yakın akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Memleketinizle, köyünüzle, köyünüzdeki evinizle, aile büyüklerinizle ilgili planlarınız varsa, kardeşlerinizle birlikte onları güzelce yapabilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca.

Aile köklerinize daha yakın hissedeceğiniz, uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızı ve büyüklerinizi görebileceğiniz, güzel bir zaman.


İkizler ve Yükselen İkizler

Venüs 2.evinize geliyor.

Bu kez para evinize yerleşiyor. Parasal konularda güzel gelişmelere açık bir dönemde olacağınızı söylüyor.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Özellikle eviniz ve aileniz dedim. Çünkü ev ve aile, yengeç burcu temasıdır 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs 1.evinize geliyor.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yapabileceğiniz, güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Yazın tadını çıkaracağınız bir zaman. Sosyal yaşamınızda keyifli şeyler olacaktır 🙂

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, imajınıza, dışarıdan nasıl algılandığınıza, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

Keyif, eğlence, güzellik, şıklık, mutluluk, uyum demektir Venüs.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Venüs 12.evinize geliyor.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Dönüşüm ve ferahlama zamanı bu.

Bir yengeç transiti olduğu için özellikle ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair farkındalığınız artıyor.


Başak ve Yükselen Başak

Venüs 11.evinize geliyor.

Kalabalıklara karışma zamanı 🙂 Sosyalleşme zamanı ! İletişim zamanı !

Özellikle aile kökleriyle, akrabalarla olabilir bu iletişimler. Çünkü bir yengeç transiti. Güzel vesileler ile bir araya gelebilirsiniz.

Ailenizle birlikte gezeceğiniz yerler olabilir. Akrabalarınızla kutlamalarınız, organizasyonlarınız olabilir. Sevgi bağlarınız içinde iyi hissedeceğiniz bir zaman 🙂


Terazi ve Yükselen Terazi

Venüs 10.evinize geliyor.

Bu kez işinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları rahatça yapabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce yapabilirsiniz bunları. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep

Venüs 9.evinize geliyor.

Sizden uzakta olan, başka bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç doğduğumuz toprakları, ana vatanımızı, yurdumuzu, memleketimizi anlatır. 9.ev ise seyahatlerle ilgili bir alan. Memleketinize, köyünüze gidebilirsiniz. Bir yolculuğunuz olabilir.

Okul hayatınız varsa, arkadaşlarınızla, hocalarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Sınavlarınız varsa, teslim etmeniz gereken çalışmalar varsa, bunlar açısından da güzel bir Venüs desteği 🙂

Yabancı diller, yabancı kültürler, dünya mutfakları gibi konularda, hayatınızı renklendirecek yeni ilgi alanları doğabilir ayrıca bu süreçte. Bilgi birikiminiz, vizyonunuz açısından sizi güncelleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay

Venüs 8.evinize geliyor.

Güncelde sizi yoran, uğraştıran konularda ferahlıklar yaşayabileceğiniz, onları nasıl çözebileceğinizi fark edebileceğiniz, yardımı olacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda, kredi kartı, vb ödemeleriniz konusunda da şanslı, göreceli olarak daha akışkan bir dönem.

Diğer yandan Venüs keyif için para harcamayı da anlatır. Zaruri olmayan ya da şu an için çok gerekli olmayan alışverişler ile borçlarınızı büyütmemenizi önereceğim.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, partnerinize dair konular bu evle ilgili.

Venüs yengeçte iken evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, güzelleştireceğiniz şeyler olabilir 🙂 Yaşam alanınızın içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Eşinizle ilgili konular üzerinden de çalışıyor Venüs’ün iyicil etkisi. Kendisinin uğraşmakta olduğu, yoluna koymaya çalıştığı durumlar varsa olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir rahatlama hali var burada.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Ailelerin tanışması gibi adımlar atılabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek, iyi niyetli insanlar olabilir.

Destek, yardım, bağ, bağ kurmak, biz olmak demektir 7.ev. Genel olarak insan ilişkileriniz açısından çok güzel bir transit. Yalnız olmadığınızı daha net görebileceğiniz bir zaman.

İşlerinizi kolaylaştıracak, güzelleştirecek birileri olabilir. Ahbaplarınızdan destekler, yardımlar geliyor gibi göründü gözüme 🙂


Kova ve Yükselen Kova

Venüs 6.evinize geliyor.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirebileceğiniz, kendinize daha verimli, daha sağlıklı, yaşam kalitesi daha yüksek bir günlük düzen yaratmak için iyileştirmeler yapabileceğiniz, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

Yengeç evi, 6.ev ise düzeni, temizliği temsil eder. Evinizde yapacağınız değişiklikler, düzenlemeler, temizlikler bambaşka bir enerjiye taşıyacaktır sizi.

Evimizi temizlemek hayatımızı temizlemek demektir. Çünkü hayatın bir sembol dili var. Her şey bir sembol, her şey bir enerji.


Balık ve Yükselen Balık

Venüs 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu bir transit. Yakın çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz 🙂

Bir süredir bunalmış hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler eklenebilir yaşam resminize. Spora başlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız için de keyifli bir transit. Çünkü aşk da bir 5.ev teması.

Venüs’ün geçtiği yerde sevgi vardır. Uyum vardır. Keyif vardır 🙂


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!