İkizler Burcu Temmuz 2022

İkizler Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Temmuz ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini, bu ay yaşamınızda hangi konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Temmuz için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz faydanıza olur ? Şimdi bakalım birlikte.

Öncelikle her zaman olduğu gibi ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 2.evinizde.

Yengeç burcu evimizi ve ailemizi temsil eder. 2.ev ise parayı, kazançları, harcamaları, paraya dair kararları, alışverişleri. Eviniz için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde.

Aileniz, anne babanız için almak istediğiniz, bir süredir aklınızda olan şeyleri alabilirsiniz.

Onların iyiliği, sağlığı, konforu, keyfi için satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içi ortak parasal konularda yeni kararlarınız, planlarınız olabilir. Aranızda para alışverişleri olabilir. Birbiriniz için devreye gireceğiniz konular olabilir. Birbirinizin işini kolaylaştırabilirsiniz.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor. İletişim evine geliyor.

İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz, yazışmalarınız artacaktır. İşinizde, sosyal yaşamınızda hareketli bir zamana giriyorsunuz.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evin konusudur.

Güneş buradan geçerken saymış olduğum kişilerle irtibatlar artabilir. Bir araya gelişler, misafirlikler olabilir. Yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, kendi muhitinizde ya da yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu faydalanacağınız bir hizmet olabilir, bir kurs olabilir. Bir hobi evi, bir atölye, bir etkinlik alanı olabilir. Güneş’in aslan transiti olduğu için özellikle sanat ve spor temalarında bir şeyler olabilir örneğin 🙂

Yeni şeyler öğrenmek, yaşamınızı renklendirmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti !


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde, yönettiği alanda. Bu da Merküryen konularda elimizi güçlü kılıyor.

Sizin 1.evinizden geçiyor bu süreçte.

Bu da yaşamınızda yeni kararlar, fikirler, farkındalıklar, niyetler, planlar, başlangıçlar anlamına geliyor.

Memnun olmadığınız ama aslında değiştirebileceğiniz durumlar varsa, harekete geçebilirsiniz.

Hem mental anlamda hızlı, aktif bir süreç, hem de günlük akışların, gündelik temponun yükselebileceği, koşturmalı bir dönem.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Para alanına geliyor. 2.ev çalışarak elde ettiğimiz parayı, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi, maddi güvence niyetiyle yaptığımız şeyleri, yatırımları, mülkleri, maddi olanakları anlatan bir ev.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi temsil ediyor. Aileniz için, evinizde değiştirmek ve yenilemek istediğiniz şeyler için harcamalarınız olabilir bu dönemde.

Aile bireyleriniz için bir birikim hesabı açmak, eviniz için sigorta yaptırmak, güvence diyebileceğimiz bir şey başlatmak yönünde planlarınız varsa, bu yönde girişimleriniz olabilir Merkür burada iken. Adım atmasanız bile araştırmalarınız, fikir alışverişleriniz olabilir.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Aslan burcu ise eğlenceyi, keyifleri, gezileri, organizasyonları, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebilirsiniz Merkür aslandan geçerken. Kutlamalarınız olabilir. Doğum günleri olabilir.

Bebekler, çocuklar aslan temasıdır. Komşularınızın, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın çocuklarının doğum günlerine gidebilirsiniz örneğin. Sevdiklerinizden, yakınlarınızdan bebek müjdeleri gelebilir.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 1.evinizde.

1.evinizden aşkın, uyumun, sevginin, sanatın, güzelliklerin, keyiflerin gezegeni geçiyor olacak.

1.ev başlangıçlarımızı temsil eder. Yeni bir döngünün başlangıç noktasını simgeler. Değişecek şeylere, yenilenen şeylere, sıfırdan başlayacak şeylere işaret eder.

İlişkiler içinde çok güzel bir zaman olabilir bu sizin için. İkili ilişkiler, aile içi bağlar, arkadaşlıklar, her anlamda söylüyorum ilişkiler derken.

Sanatta başlangıçlarınız olabilir. Bir hobi olarak ilgilendiğiniz bir sanat dalı varsa, becerilerinizi geliştirecek başlangıçlar yapabilirsiniz.

Daha çok gezebilir, sevdiğiniz şeylere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz.

Venüs alışverişleri, keyifleri, tüketimleri de simgeliyor.

Bu arada 1.ev de dış görünüşümüzle, stilimizle ilgili bir ev. Fiziksel anlamda da bir yenilenme dönemi gibi göründü gözüme o yüzden 🙂

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu kez para evinize yerleşiyor. Parasal konularda güzel gelişmelere açık bir dönemde olacağınızı söylüyor.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Özellikle eviniz ve aileniz dedim. Çünkü ev ve aile, yengeç burcu temasıdır 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 11.evinizde. 

Bu ev, arkadaşlarımızı ve dostlarımızı, sosyal çevremizi temsil eden bir alan.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşamış olabilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyümüş olabilir. Dijital platformları da simgeler 11.ev. Bu alanda yeni üyelikler başlatmış olabilirsiniz.

Artık sonuna geliyoruz bu transitin.

Mars 5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor. Boğa burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

12.ev kapanışları anlatan bir evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir.

Yaşamınız için mümkün olan noktalarda biraz geri çekilmenin, dinlenmenin, ara vermenin, güç toplamanın zamanı bu.

Hatta bir istirahat de olabilir. Ufak tefek rahatsızlıklar, ateşlenmeler, halsizlikler olabilir.

Hastahaneler, tedaviler, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetimindedir. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedavinize başlayabilirsiniz. Konu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Spiritüel alanlarla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir dönem ayrıca. Size ruhsal anlamda bir farkındalık, bir derinlik ve idrak kazandıracak, yaşamın içindeki sebep sonuç bağlantılarını okuyabilmenizi sağlayacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler edinebilirsiniz.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

8.ev ödemelerle, alacaklarla, tahsilatlarla ilgili bir ev. Oğlak burcu ise devleti, kuralları, yasaları simgeliyor.

Ödemeleriniz, bankalara/firmalara/kişilere/devlet birimlerine borçlarınız varsa, bir parasal konuyu çözebileceğiniz günlerdesiniz. Çözmeniz de gerekebilir. Bir şekilde gündeme gelebilir konu. Bir yasal ödemenin vakti gelmiş olabilir.

Bir maaşın bağlanmasını bekliyorsanız bu gerçekleşebilir. Kişilerden ya da kurumlardan bir alacağınızı, hakkınız olan bir şeyi tahsil edebilirsiniz.

Bir tazminat/nafaka/miras vb konunuz varsa, hakkınızı yasal yoldan aradığınız durumlar ve almak için uğraştığınız paralar varsa bu süreç sonuçlanabilir. Yeni gelişmeler olabilir. Elde etmek istediğiniz şey elinize geçebilir.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

3.evinizde bir yeniay doğuyor. Jüpiter’den uyumlu açısı olan, güzel bir yeniay.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kardeşlerinizin yeni niyetleri olabilir. Başlatacakları, başlayacakları şeyler olabilir. Şanslı gelişmeler olabilir yaşamlarında.

Yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Aile içinde yakın akrabalarınızla bir araya gelişler olabilir. Özellikle kutlamalar için olabilir bunlar 🙂 Çünkü bu bir aslan yeniayı.

Başka olasılıklarınız da var :

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler 3.evle ilgilidir. Aslan burcu ise hobileri simgeler. Hobilerinizden gelir elde etmek, yeteneklerinizi maddi kazanca dönüştürmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa adım atmak için çok uygun bir yeniay etkisi aldığını söyleyeyim. Bu yönde planlar hayata geçebilir.

Güzel bir başlangıç noktası bu yeniay ! Keyifli, şanslı bir başlangıç zamanı !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Enerjik, dinamik, sağlıklı, keyifli, bol gülmeli, bol gezmeli bir ay olsun 🙂 Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!