Boğa Burcu Temmuz 2022

Boğa Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Temmuz ayı yorumlarımla geldim !

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 3.evinizde.

Yaşamınızda bir süredir durgun ve sessiz kaldığınız alanlarda hareketlenme zamanı. Daha aktif olmanın, hayata karışmanın, daha çok iletişim kurmanın zamanı.

Görünür olmaya, donanımlarınızı paylaşmaya, bildiklerinizi aktarmaya, yeni şeyler üretmeye ihtiyaç duyuyorsanız, vakit bu vakit diyeyim 🙂

İnternet üzerinden yaptığınız, sosyal medyayı kullandığınız, online olarak yürüttüğünüz işleriniz varsa yeni yeni üretimlerle, yaratıcı fikirlerle büyüyebileceğiniz bir zaman. Daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. Kazançlarınız büyüyebilir.

Eğitmenlik ve danışmanlık bu evin temaları arasında. Bir eğitmen ya da danışman iseniz işinizde güzel gelişmeler olabilir.

İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bilgisine başvuracağınız kişiler olabilir.

Şimdi 3.evin temaları ve bu bir yengeç transiti olduğu için yengeç temaları üzerinden diğer olasılıklarınızı üretelim.

3.ev kardeşleri ve yakın akrabaları simgeler. Yengeç burcu ise ev, konut, arsa, tapu, emlak konularını, aile içi konuları.

Kardeşlerinizin ya da yakın akrabalarınızın ev alım satım, kiralama, memlekette ev yaptırma, ev arama, vb konuları olabilir.

Bu yönde planlarını hayata geçirebilirler.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman.

Yeni bir eve, yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu transit döneminde taşınabilirler.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde, yönettiği alanda. Bu da Merküryen konularda elimizi güçlü kılıyor.

2.evinizde olacağı bu transitte, parasal konulara çekecektir odağınızı.

Maddi gücünüzü artırmak, biriktirebilmek, birikimlerinizi büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Sigorta, mülk, yatırım, birikim gibi maddi güvence diyebileceğimiz konularda yeni kararlarınız olabilir.

Harcamaları, alışverişleri de anlatır bu ev. İkizler burcu ise kitapları, bilgi kaynaklarını, eğitimleri, danışmanlıkları.

Merkür’ün 2.evinizde olacağı bu süreçte bir eğitim, bir danışmanlık için, bir konuda uzman görüşüne başvurmak için yapacağınız bir harcama olabilir.

Kitap alışverişleriniz olabilir.

İkizler burcu kardeşleri sembolize eder. Kardeşlerinizle aranızda para alışverişleri, parasal konular olabilir.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Yakın akrabalarla, aile içinde kardeşlerinizle ortak konularınız olabilir bu süreçte. Birlikte karar vereceğiniz şeyler olabilir. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir. Özellikle ev, emlak konularında, memleketinizde ev yaptırma, köyünüz için bir şey yaptırma gibi konularda, arsa, arazi, tarla, vb alım satım konularında, ailenin mülkleri ile ilgili konularda.

Yengeç burcu temalarıdır çünkü bunlar. 3.ev ise kardeşleri ve yakın akrabaları temsil eder.

Kardeşlerinizle birlikte anne babanız için yapacağınız şeyler de olabilir. Onların ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Ev içinde düzenlemek, güzelleştirmek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. Hatta ihtişamdır 🙂 Lüks tüketimler de aslan burcunun konusudur.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Aile içinde onlarla ilgili konularınız artabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni meşguliyetleriniz olabilir. Onlar için düşündüğünüz, araştırmasını yaptığınız şeyleri satın alabilirsiniz. Onlar için planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 2.evinizde.

Parasal alanda güzel gelişmeler yaşayabileceğinizi söyleyen bir transit 🙂

Maddi anlamda iyi gelecek, elinizi rahatlatacak fırsatlar doğabilir.

Satın almak istediğiniz bir şeyin uygun fiyatlısını, güzelini bulabilirsiniz.

Aklınızda olan ürünleri bulabilirsiniz. Eviniz için, kendiniz için, sevdikleriniz için satın alacağınız şeyler olabilir. Hediyeleşmeler olabilir.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili yeni güzel şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup yapacağınız, yaptıracağınız şeyler olabilir. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler yapabilirsiniz örneğin. Apartmanınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Yengeç burcu ev, konut konularını, evimizi temsil eder. 3.ev ise komşularımızı. O yüzden böyle bir olasılık ürettim sizin için 🙂

Kardeşler ve yakın akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Memleketinizle, köyünüzle, köyünüzdeki evinizle, aile büyüklerinizle ilgili planlarınız varsa, kardeşlerinizle birlikte onları güzelce yapabilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca.

Aile köklerinize daha yakın hissedeceğiniz, uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızı ve büyüklerinizi görebileceğiniz, güzel bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 12.evinizde. 

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için harika bir dönem !

Mars 5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor. Boğa burcuna geçiyor.

Bu değişim ile birlikte 1.evinize geliyor.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Önemli bir ev burası. Başlangıçlar evi. Zaten Mars da başlangıçların gezegeni.

Zodyakta 1.evin sahibidir Mars. Dolayısıyla bir cümle ile anlatsam, bu dönem için ne derim ?

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için atılımlarınızın olacağı, yaşamınızda yeni başlangıçlar yapacağınız önemli bir dönem.

İşinizde, eviniz ile konularda, aşkta, ilişkilerde, bağlantılarınızda, parayla ilgili konularda, sporla ilgili konularda, dış görünüşünüzde, genel olarak pek çok konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Ama hevesi, iştahı, enerjisi yüksek bir dönem. Bu yüksek enerji de kontrol altında olmalı. Yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve acelecilik etmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Mühim olan nokta bu.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, herhangi bir alanda bir eğitiminizde sürecin ya da bir konunun sonuna geldiğinizi anlatıyor olabilir bu dolunay. Bir eğitimi, bir sertifika programını, bir eğitim programını tamamlayıp bitirebilirsiniz. Önemli bir ödevinizi, bitirme projenizi teslim edebilir ve bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Okul hayatınız içinde otoritenin sizden bekledikleri, yapmanız gerekenler üzerinden etki alıyorsunuz.  Hocalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Onlarla olan iletişimler artabilir.

Mezun oluyor olabilirsiniz. Bir dönemi kapatıyor olabilirsiniz. Tezinizi, makalenizi tamamlayabilirsiniz.

Bazı şeyleri bitirmek için resmi olarak yapmanız gerekenler olabilir. O işlemlerle meşgul olabilirsiniz dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde.

Başka şehirlerden, başka ülkelerden yakınlarınız yanınıza gelebilirler. Sizin bir yolculuğunuz, bir seyahatiniz olabilir.

Siz ya da bir yakınınız, yurt dışına çıkma hazırlığında iseniz ve bunun için resmi süreçlerinizi gerçekleştiriyorsanız, evrak işleriniz varsa, süreciniz tamamlanabilir. Gereken bir onayı/izni alabilirsiniz. Vize bekliyorsanız, vizenizi alabilirsiniz.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

4.evinizde doğacak olan bir yeniay. Hem de güzel bir yeniay 🙂 Jüpiter’den uyumlu açısı var ! Jüpiter hayatın güzelliklerini, mutlulukları, şansları, fırsatları, bolluğu, bereketi simgeler.

Ev değiştirme, taşınma niyeti olanlar için uygun bir yeniay döngüsü.

Yer değiştirmek isteyenler için iyi bir yeniay.

Bunun dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler, tadilat, dekorasyon değişikliği gibi konular varsa bu şeyleri yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Evinizle ilgili çözülmesi gereken, sorunlu bir durum içinde iseniz bu yeniay ile birlikte konuyu çözmenize vesile olacak şeyler olabilir. Yeni kararlarınız olabilir. Yapacağınız şeyler olabilir. Kendiliğinden doğacak fırsatlar olabilir ve konu çözülebilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yazın tadını çıkaracağımız, keyifli bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!