Terazi Burcu Temmuz 2022

Terazi Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz ? Bu yazımda anlatacağım.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 10.evinizde.

Kendinizi güncel çerçeveniz içinde nasıl tanımlıyorsunuz, ne olarak adlandırıyorsunuz, yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz, donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunlarla ilgili bir alan 10.ev. Bulunduğumuz nokta, sıfatlarımız, işimiz, kariyerimiz bu evle bağlantılı.

İşinizi, donanımlarınızı parlatmaya ihtiyacınız varsa, iş konusunda güçlenmek ve yeni şeyler yapmak istiyorsanız, daha kuvvetli bir konumlandırma yapmak istiyorsanız kendiniz için, Güneş transiti yardımcı olacaktır size.

Herkesin farklı yetenekleri var. Farklı donanımları var. Her şey bir kenara, farklı bir ilahi planı, farklı bir yaşam amacı var her bir bireyin.

Bu dönemin önemli getirileri arasında, yolunuzu seçmek, yapmak istediklerinizi tespit etmek, yaşam yolunuzla ilgili kararlar almak olabilir.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde projeler, proje bazlı kurulmuş olan ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Çok güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evi. Tadını çıkarın bu keyifli dönemin 🙂


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Yöneticisi olduğu alanda.

Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir transitti bu. Son birkaç günü kalmış durumda.

9.evinizden geçiyor bu süreçte.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir. Son zamanlarda olmuş olabilir 🙂

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler olabilir. Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Dialoglar, görüşmeler getirecektir size. Yeni fikirler getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı zamanı (Çünkü bu bir aslan transiti). Başlangıçlar zamanı.

Eğitimler, kurslar da gündeme gelebilir Merkür ile.

Sosyal çevre içinde buluşmalar, sohbetler, iletişimler artıyor 🙂 Eğlenceli bir dönem bekliyor sizi 🙂

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz bu süreçte.

Eğitim hayatınız, akademik çalışmalarınız varsa, bunlar kolayca ilerleyebilir. Güzelce ilerlemeler olabilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizden iyi haberler alabilirsiniz. Onlarla ilgili keyifli gelişmeler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir ayrıca. Gitmek istediğiniz bir yer varsa aklınızda, bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

Bu kez işinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları rahatça yapabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce yapabilirsiniz bunları. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 7.evinizde. 

Burası ilişkiler alanı. Mars ile bu eviniz hareketlendi koç transitinde. Şimdi artık bu dönem bitiyor. Transitin son 5 günü.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkmış olabilir bu dönemde.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olmuş olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artmış olabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bu geçiş parasal konularda bir hareketlilik ve biraz da mücadele hali yaratabilir. Harcamalarınızı küçültmek, borca girmemeye çalışmak, kredi kartınızı daha kontrollü kullanmak faydanıza olacaktır. Bu anlamda dikkatli olmanızı öneririm.

Bununla birlikte eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda yeni gelişmelere açık bir süreç.

Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar 4.ev kapsamında.

Evinizle ilgili bir gündeminiz varsa, bu taşınmak olabilir, ev içinde bir değişiklik yapmak olabilir, bir tapu konusu olabilir, resmi bir süreç olabilir, aile büyükleri ile ilgili bir konu olabilir, alım satım konuları olabilir, böyle bir gündeminiz varsa sürecin sonlanabileceği, konuyu tamamlayabileceğiniz bir zamandasınız. Kararsızlık yaşıyorsanız netleşebilirsiniz. Beklediğiniz bildirimler, yanıtlar varsa gelebilir.

Aile birliğiniz, yuvanız için önemli kararlar alabileceğiniz bir dönem. Aile içinde sonuçlanan bir şey olabilir. İlgilenmenizi gerektirecek bir şey de gündeme gelebilir.

Sorunlara çözüm bulabileceğiniz bir tamamlanma döngüsündesiniz.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

11.evinizde bir yeniay doğuyor. Hem de güzel bir yeniay ! Jüpiter’den uyumlu açısı var.

Sosyal hayatınızda canlı, renkli, eğlenceli bir zaman 🙂

Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz içinde güzel bir kutlamanız, bir sevinciniz, bir heyecanınız olabilir.

Sanatsal üretimler için şahane bir yeniay. Tam bir yaratım zamanı.

Yeteneklerinizi kendinize saklamak yerine göstermek isteyeceğiniz, becerilerinizle göz önünde olacağınız, takdir toplayacağınız, parıl parıl bir yeniay geliyor !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun 🙂 Yazın tadını çıkarmak nasip olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!