Akrep Burcu Temmuz 2022

Akrep Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Temmuz ayı neler getirebilir size ? Sizin için genel olarak nasıl bir ay olabilir ?

Anlatacağım şimdi. Hem gezegen transitlerine bakacağız, hem yeniay-dolunay döngülerine.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 9.evinizde.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri de olabilir bunlar.

Yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları yine bu evle bağlantılı olarak gerçekleşebilecek şeyler. Bu yönde planlarınız varsa bu konular hareketlenebilir Güneş ile.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur.

Özgüvenimiz yükselir. Kendimize olan inancımız yükselir. Yapabileceklerimizi fark ederiz. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konunun, bir birimin, bir projenin sorumluluğu size verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde. Yöneticisi olduğu alanda.

Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir transitti bu. Son birkaç günü kalmış durumda.

8.evinizden geçiyor bu süreçte.

Para alışverişleri, borç alma, borç verme, borç ödeme gibi konular, kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu, bankacılık hizmetleri, bankacılık işlemleri, yatırım, alım satım konuları gündeme gelebilir Merkür burada iken. Gelmiş olabilir 🙂

İkizler burcu kardeşleri, yakın akrabaları, yakın bağları simgeler. Özellikle bu kişilerle, yakın çevreniz içinde olabilir bu parasal konular.

Paraya dair konular ön planda 8.ev dönemi olduğu için.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle bir araya gelebileceğiniz, daha çok irtibat kurabileceğiniz, belki memleketinize seyahat edebileceğiniz, aile büyüklerinizin yanına gidebileceğiniz bir zaman.

Çünkü yengeç evimizi, köklerimizi, ailemizi anlatır. 9.ev ise uzak şehirleri, başka ülkeleri.

Eğitim hayatı olanlar için de hareketli bir dönem. Sınavlar, ödev ve proje teslimleri olabilir gündeminizde.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

10.ev hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapılması gerekenleri öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız artacaktır ayrıca. İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir. 

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 8.evinizde.

8.ev bütçemizi, gelir gider dengemizi, ödemelerimizi, harcamalarımızı simgeleyen bir ev. Parasal konularla ama daha çok para çıkışları ile ilgili bir alan.

Yapmanız gereken, stres yaratan ödemeler varsa, Venüs’ün iyicil etkisini aldığınız bu dönemde güzelce yapabilirsiniz bu ödemeleri. Parasal konularda pozitif gelişmeler olabilir. Kolaylıklar doğabilir.

Kişisel kazançlar dışında, başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Sizden uzakta olan, başka bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç doğduğumuz toprakları, ana vatanımızı, yurdumuzu, memleketimizi anlatır. 9.ev ise seyahatlerle ilgili bir alan. Memleketinize, köyünüze gidebilirsiniz. Bir yolculuğunuz olabilir.

Okul hayatınız varsa, arkadaşlarınızla, hocalarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Sınavlarınız varsa, teslim etmeniz gereken çalışmalar varsa, bunlar açısından da güzel bir Venüs desteği 🙂

Yabancı diller, yabancı kültürler, dünya mutfakları gibi konularda, hayatınızı renklendirecek yeni ilgi alanları doğabilir ayrıca bu süreçte. Bilgi birikiminiz, vizyonunuz açısından sizi güncelleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 6.evinizde. 

Temposu yüksek bir zamandı bu sizin için. Günleriniz hareketlenmiş, günlük işleriniz artmış olabilir bu dönemde. Şimdi artık bu transit bitiyor.

Kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak için güzel bir zaman.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Mars ile başlangıçlar geliyor.

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar 7.evin konusudur. Bir alanda yeni bir hocanız olabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Uyumla ilerleyen, güzel bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

7.evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var. Güzel bir hareketlenme zamanı !


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Oğlak burcu dolunayı olduğu için kardeşlerinizin iş konusunda gündemleri sonuçlanabilir. İş değişikliği yapabilirler. Çalışmaya başlayabilirler. Kendi işini kurma sürecinde olabilirler. Kardeşlerinizin, yakınlarınızın resmi bir konusu tamamlanabilir. Bir yasal süreç sonlanabilir. Bu sonlanma bir ferahlık getirebilir.

3.ev arabaları, araçları da simgeleyen bir alan. Bir alım satım gündeminiz varsa, bu konu tamamlanabilir.

İletişim, iletişime dayalı faaliyetler, danışmanlıklar, internet üzerinden yapılan işler, içerik üretmek, bilgi paylaşımı yapmak gibi konular bu evle ilgili. İşinizde interneti kullanmaya başlayabileceğiniz, halihazırda kullanıyorsanız bu alanlar için yeni stratejiler geliştirebileceğiniz, paylaşımlarınızı daha sistemli hale getirmek isteyebileceğiniz, hayatınızda bu tür faaliyetler yoksa başlama kararı alabileceğiniz günlerdesiniz.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

10.evinizde bir yeniay doğuyor. Çok da güzel bir yeniay ! Jüpiter’den uyumlu açısı var.

İşinizde yeni bir görevi üstlenebilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda olumlu bir değişim olabilir. Bir açılım, bir yükseliş olabilir.

Resmi konular, yasal işlemler, yasal süreçler, yine 10.evin konusu. Bu konularda gündemleriniz, güzel başlangıçlarınız olabilir. Sürmekte olan konularda yeni gelişmelerle bir rahatlık, bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

10.ev işi, aslan burcu ise çocukları temsil eder. Yetişkin yaşta olan, iş hayatı olan çocuklarınız varsa onlar güzel şeyler yaşayabilirler. İstedikleri yönde bir iş başlangıcı olabilir. Bir terfi olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Eğlenceli, keyifli, bereketli bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!