Aslan Burcu Temmuz 2022

Aslan Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce ay içindeki transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 12.evinizde.

Daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

Doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz.

Ufak tefek ateşlenmeler, üşütmeler, halsizlikler de olabilir. Sağlık ve şifa alanıdır burası.

Aile içinde doktor, muayene, tahlil konuları olabilir. Çünkü yengeç burcu, aileyi simgeler. Ev ve aile yengecin iki temel temasıdır.

Yaşamınızda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir dinlenme, bir güç toplama zamanı.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Güneş’i 1.evimizde ağırladığımız zamanlar çok güzeldir. Güç, başarı, şahlanma, yenilenme dönemleridir Güneş transitleri !

Burada ek olarak başka güzel bir durum daha var.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! O yüzden nefis bir transit 🙂

1.ev yeni bir döngüyü, hayatımızda yeni şeylerin başlamasını, yenilikleri anlatır. Güneş ile şahane yeni adımlarınız olabilir bu dönemde.

Kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz. İşinizde parlak bir süreç yaşayabilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir yükseliş, bir yenilik yaşayabilirsiniz.

Yaratıcılığa dayalı bir faaliyet alanınız varsa tam bir yaratım, üretim zamanı ! Son derece yaratıcı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Çok güzel yaratıcı işleriniz, projeleriniz olabilir.

Kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporun ve sanatın zamanı bu ayrıca sizin için. Bunlar aslan temasıdır. Sporda, sanatta hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerleyebileceğiniz, etkinliklerde/eğitimlerde yer alabileceğiniz, hobilerinize daha çok zaman ayırabileceğiniz, keyiflerin artacağı bir Güneş dönemi 🙂

Ayrıca 1.ev transiti olduğu için şöyle bir olasılığınız var : İşinizde sunacağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz şeyleri Güneş ile tamamlayabilir ve duyurabilirsiniz.

Hayatın içinde, işinizde, ilişkilerinizde, sosyal ortamlarınızda, yaptığınız işlerin içinde, bulunduğunuz alanlarda daha görünür kılmak isteyeceksiniz kendinizi. Bunun için de fırsatlarınız, şanslarınız olacaktır. Donanımlarınızı, yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni şeyler yapabilirsiniz Güneş ile.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Yöneticisi olduğu alanda. Bu yüzden de Merküryen konularda şanslıyız.

Sizin 11.evinizde bu süreçte.

Sosyal yaşamınızda daha çok dialog kuracağınız bir zaman.

Hayatınızı renklendirmek, değişiklikler yapmak, enerjinizi yenilemek, sosyalleşmek istiyorsanız değerlendirin bu transiti.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

11.ev aynı zamanda kurslarla, grup çalışmalarıyla ilgilidir. Yeni eğitimlere katılmak, ilgi alanlarınız içinde hem öğrenmek, hem sosyalleşmek istiyorsanız işte bu Merkür transiti bunlar için iyi bir fırsat. Güzel şeyler olsun 🙂

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu ev neleri anlatır ? Kendimizle olan ilişkimizi, hayatla olan ilişkimizi, maneviyatımızı, sezgiselliğimizi, ruhsal derinliğimizi, ruhsal konuları, spiritüel öğretileri, spiritüel alanları.

Merkür ise bilgiyi, yeni şeyler öğrenmeyi, eğitimleri sembolize eden bir gezegen.

Bu Merkür döneminde yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Bu öğrendiğiniz şeyler ile hayatınız kolaylaşabilir. Çünkü bu şeyler zorlandığınız konularda bir farkındalık yaratabilir sizde. Hayatın matematiğini, neyin neden olduğunu, neyin neye hizmet ettiğini çok daha net görebilirsiniz. Anlamlandırabilirsiniz bir şeyleri. İç huzurunuzu yukarı taşıyacak şeyler olabilir.

Ayrıca 12.ev sağlıkla ilgili. Yengeç burcu ise aileyi temsil ediyor.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa muayene, tahlil konuları olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Doktor kontrolleri olabilir. Bu tür hastane işleri olabilir. Bir şifalanma zamanı.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Bir ortaya çıkış hali var burada ! 🙂 Bir görünür olma hali ! Bir şeyi duyurma, bir şeyi tanıtma, haber verme, göz önünde olma hali. Yaptıklarınızla, söylediklerinizle ön planda olacağınız bir dönem.

Bir iletişim trafiği doğacaktır. Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size.

Aynı zamanda yeni fikirleriniz, yeni planlarınız, yeni yeni projeleriniz, üretimleriniz olacaktır. Zihinsel anlamda hareketli, verimli bir süreç.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda aktif olanlar, bu yönde işleri olanlar için şanslı, keyifli, güzel bir Venüs geçişi. Yaratıcı işlerinizle ortaya çıkmak, yeteneklerinizi göstermek istiyorsanız bu dönemde karşılaşacağınız fırsatları değerlendirin 🙂

Arkadaşlık ilişkileriniz, iletişimleriniz canlanıyor ayrıca. Sosyalleşiyorsunuz. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Birlikte tatilleriniz, gezileriniz, kutlamalarınız olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.ev kapsamındadır.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, bol sohbetli, bol iletişimli bir dönem.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Dönüşüm ve ferahlama zamanı bu.

Bir yengeç transiti olduğu için özellikle ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair farkındalığınız artıyor.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 9.evinizde. 

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlandığınız bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Beklemeler sonlanmış, konular ilerlemiş olabilir.

Şimdi artık burç değiştiriyor Mars.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor. Boğa burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Bu ev işimizi, kariyerimizi, çalışma hayatımızla ilgili konuları, görev alanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumluluklarımızı, otoriteyi, otoritenin bizden beklentilerini simgeler.

Mars burada iken günlük görevleriniz ve iş yükünüz artabilir biraz. Normal temponuzdan daha fazla çalışabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Yapılacak yeni düzenlemelerle size yeni görevler verilebilir. Geçici bir durum da olabilir bu.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, Marsiyen enerjiyle hızlanacağınızı düşünebiliriz. Enerjisi yüksek bir girişim zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Atacağınız adımlar olabilir.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Özellikle parasal konularda, emlak, mülk gibi konularda. Çünkü bu bir boğa transiti.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde hızlanabilirsiniz. Yeni gelişmeler olabilir.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, eğer varsa çalışanlarınız bu evle ilgilidir sevgili okuyucularım.

Oğlak burcu ise yönetimi, otoriteyi temsil eder.

İşinizde yönetimin yeni bildirimleri olabilir dolunaya yakın günlerde. İş düzeninizde değişiklikler olabilir. Yeni bir işleyiş başlayabilir. Görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir.

Oğlak burcu sorumluluk almak, sorumluluklarla meşgul olmak, gerekeni yapmak demektir. Dolunayın öncesi-sonrası yakınındaki günlerde iş ve iş dışında sorumluluk almanızı gerektirecek gündemleriniz olabilir.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

1.evinizde bir yeniay doğuyor. Hem de güzel bir yeniay !

Şansın, güzelliklerin, mutluluğun, bolluğun, bereketin, fırsatların gezegeni büyük iyicil ile uyumlu bir açıda gerçekleşiyor bu yeniay.

1.ev ise başlangıçları temsil ediyor. Hayatınızın her alanında, her konu için düşünebilirsiniz bu başlangıçları.

Çok doğru kararlarınız, şahane başlangıçlarınız, güzel atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Hayatınızda size değişim ve ferahlık getirecek yeni sayfalar açılabilir.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Yeni bir dönemin başlangıcı bu sizin için. Yeni bir kapı, yeni bir anahtar !!

Hayatınızda bir yeniden başlama, hafifleme, arınma ve yeniliklere adım atma zamanı !!

Niyetlerinizi hayata geçirin. Güzelce planlayın. Stratejik olun ve adım atın. Hareket edin. En iyi şekilde kullanın bu yenilenme ve başlatma enerjisini !!


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!