Yengeç Burcu Temmuz 2022

Yengeç Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Temmuz ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Yılı ortaladık artık. Bakalım bu ay neler olabilir yaşamınızda ? Genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz ?

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 1.evinizde.

1.ev geçişleri kıymetlidir.

Hayatınızda bir canlanma yaratmak, ihtiyaç olan noktaları güçlendirmek, yeni şeyler yapmak için, aklınızda olan konular için, niyetleriniz için harekete geçmek adına destekleyici bir zaman.

Her konu için kullanabileceğiniz, parlak bir Güneş dönemi.

Güneş’e ev sahipliği yaptığınız bu zamanı iyi değerlendirmenizi öneririm.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir sevgili okuyucularım. Yani Güneş’in kendi evi burası 🙂

Bu anlamda güzel, güçlü bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisi.

Aslan demek yaşam coşkusu, eğlence, keyif demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir.

Odağınızı eğlenceye, daha çok eğlenmeye, yeni heyecanlı şeyler denemeye çevireceğiniz, yeni hobiler edinmek isteyeceğiniz, enerjisi yüksek bir dönem.

Gelirleriniz, kazançlarınız açısından parlak bir dönem ayrıca. Daha çok kazanmak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak için mevcut çerçeveniz içinde neleri değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz bu Güneş geçişi ile. Güzel fikirler bulabilirsiniz. Çözüm yaratacak girişimleriniz olabilir.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Yöneticisi olduğu alanda. Bu da Merküryen konularda elimizi güçlü kılıyor.

Sizin 12.evinizde bu süreçte.

Gündelik yaşam içerisinde biraz geri planda olabileceğiniz fakat belki kendi isteğinizle bunu seçebileceğiniz bir döngü.

Ruhsal konularla meşgul olmak, spiritüel konulara eğilmek, spiritel alanlarda bilgilerinizi derinleştirmek için çok güzel bir dönem. İkizler burcu bilgiyi, öğrenmeyi, 12.ev ise spiritüel konuları temsil eder.

Bu yönde kitap alışverişleriniz de olabilir.

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Merkür 1.evimizden geçerken neler olur ? İletişimlerimiz artar. Yüz yüze iletişimlerimiz, sohbetlerimiz, yazışmalarımız, işimizde görüşmelerimiz, her anlamda dialoglarımız artar. İletişimler hareketlenir.

Günlük hayatımız canlanır. Kısa mesafeler içinde gidiş gelişler olur.

Sizin için böyle bir zaman olacaktır bu Merkür transiti.

Merkür eğitimi simgeleyen bir gezegen. Bir kurs, bir eğitim planı varsa aklınızda, kayıt yapmak, içinde olmak, başlamak istediğiniz yerler varsa Merkür 1.evinizde iken bunu yapabilirsiniz. Bu konular gerçekleşebilir.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Daha çok kazanmak, daha doğru harcamak, birikim yapabilmek gibi konulara çekecektir mental enerjinizi bu kez. Parasal konulara odaklanmak, mevcut maddi durumunuzu iyileştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Merkür’ün aslan transitinde aynı zamanda keyifler, eğlenceler, tailler, geziler için harcamalarınız da olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal anlamda bir şifa zamanı.

Sizi içsel anlamda yenileyecek, ruhsal enerjinizi yukarı taşıyacak kişiler, bilgiler, iletişimler, kitaplar, videolar çıkabilir karşınıza.

Güzel bir dönüşüm ve arınma süreci.

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yapabileceğiniz, güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Yazın tadını çıkaracağınız bir zaman. Sosyal yaşamınızda keyifli şeyler olacaktır 🙂

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, imajınıza, dışarıdan nasıl algılandığınıza, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

Keyif, eğlence, güzellik, şıklık, mutluluk, uyum demektir Venüs.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 10.evinizde. 

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler yaşamış olabilirsiniz bu dönemde. Transitin artık sonuna geliyoruz.

Mars 5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor. Boğa burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi anlatan alan burası.

Mars ile sosyal, iletişim trafiği yüksek, renkli, hareketli bir zaman başlıyor yaşamınızda 🙂

Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Özellikle yeni grup çalışmaları, sınıflar, eğitim grupları, spor ve sanat alanında etkinlikler, takım çalışmaları olabilir bunlar.

Arkadaşlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz ayrıca. Bir araya gelişler artabilir.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler aksında bir dolunay deneyimliyorsunuz.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgilidir. Bu bağlarınızın içinde birlikte ilerlediğiniz kişilerle, genel olarak ilişkilerinizle ilgili kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

İlişkiler içinde olması, olmaması gereken şeyleri, yanlış tavırda olduğunuz yerleri, tavır koymanız gerekirken koymadığınız yerleri, duruşunuzu, kişisel sınırlarınızı ne ölçüde koruduğunuzu gözden geçirebileceğiniz bir zaman. Kendiniz ve ilişkileriniz için yeni kararlarınız olabilir. Deneyimler farkındalık kazandırıyor, farkındalıklar ise yeni kararlar getiriyor dolunay zamanlarında.

7.ev aynı zamanda iş anlaşmaları ile, sözleşmelerle, iş ve iş dışında kontratlarla ilgili bir alan. Bitirmek istediğiniz bir kontrat, bir taahhüt, bir sözleşme varsa bunu da gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca ne olabilir ?

Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları temsil eder. Yasalar, kurallar gereği yapılması gereken şeyleri simgeler. Eşinizin/partnerinizin resmi konuları, bu tür gündemleri olabilir dolunaya yakın günlerde.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

2.evinizde bir yeniay doğuyor. Jüpiter’den uyumlu açısı olan, güzel bir yeniay.

Parasal alanda yeni olasılıklarınız var.

Çünkü bu ev maddi konularla ilgili en temelde. Parayı, para kazanmayı, maddi olanakları sembolize eden bir ev.

Bir gelir akışı başlayabilir. Bir geliriniz varsa büyütmek için yeni şeyler yapabilirsiniz. Kendiliğinden başlayacak, değişecek olan şeyler olabilir. Maddi konularda fırsatlara açık bir zamanda olacaksınız.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa bunu bu yeniay ile yapabilirsiniz.

Aslan burcu hobilerimizi temsil eder. Hobilerinizden, ilgi alanlarınızdan para kazanmanın, becerilerinizi maddi kazanca dönüştürmenin yollarını bulabilirsiniz ayrıca. Parlak bir yeniay. Güzel potansiyeller, güzel ihtimaller var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mevsimin güzelliklerini doya doya yaşayacağımız, keyifli, kahkahalı, huzurlu, bereketli bir ay olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!