Kova Burcu Temmuz 2022

Kova Burcu Temmuz 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Temmuz ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Temmuz için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ? Hadi bakalım birlikte.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 6.evinizde.

İş hayatınızla ilgili konular gündeminizde. İşiniz ve kişisel yaşamınız konusunda hızlı, hareketli, tempolu bir süreç. Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Bir işin sahibi/patronu iseniz, yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde destek almak istediğiniz bir konu varsa, temizlik, bakım, vb gibi, birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak evinize gelmeye, size hizmet vermeye başlayabilirler.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değiştireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.

22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İkili ilişkiler, evlilik, partnere dair konular, ilişkiye dair konular, işimizde ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, kişisel yaşamımızda birlikte ilerlediğimiz, bize yön gösteren kişiler, danışmanlar bu ev kapsamında.

Evli iseniz eşinizle ilgili konularda yeni gelişmeler olabilir. Güneş güçtür. Eşinizin yaşamında güzel başlangıçlar olabilir örneğin. Yeni şeylere adım atabilir. Bir sorunu çözülebilir. Bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz/yapabilirsiniz.

Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, yeni danışanlarınız olabilir. Çalışmalarınız artabilir.

İhtiyaç duyduğunuz bir konuda siz bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir konuda bir eğitmenle/bir hocayla ilerlemek isteyebilirsiniz. Bu bir aslan transiti olduğundan ve aslan sanatı ve sporu sembolize ettiğinden, bir müzik hocası, bir spor hocası dahil olabilir hayatınıza. Bu yönde bir başlangıç yapabilirsiniz.


Merkür 5 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. Kendi evinde. Bu sebeple Merküryen konularda şanslı olduğumuz bir dönemdi bu. Son birkaç günü kalmış durumda. 5.evinizden geçiyor bu süreçte.

Etkinlikler, aktiviteler, sanat gösterileri, konserler, müzikli ortamlar, kutlamalar, partiler, organizasyonlar 5.evin konusudur.

Merkür burada transit ederken, hayatınızdaki hareketi, eğlenceyi artırmak, gezmek, sevdiklerinizle bir araya gelmek isteyebilirsiniz.

Kutlamalar gündeme gelebilir. Davet edileceğiniz bir yer olabilir. Sizin bir kutlamanız olabilir. Olmuş olabilir 🙂

5 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Bu ev iş alanı.

İş aramakta iseniz yeni fırsatların doğabileceği bir dönem. Özellikle aile bireylerinin bağlantıları ile. Çünkü yengeç burcu aileyi, Merkür ise iletişimleri temsil eder. Mülakatlarınız olabilir. Özgeçmişinizi ileteceğiniz kişiler/kurumlar, bu yönde iletişimler olabilir.

Çalışmakta iseniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için yapılması gereken düzenlemeler olabilir. İşleyişi düzene koymakla meşgul olabilirsiniz.

Yengeç burcu aynı zamanda evimizi simgeliyor. 6.ev ise temizlemekle, düzenlemekle, sadeleşmekle ilgili bir alan. Çünkü zodyakta başak burcunun evi.

Merkür 6.evinizden geçerken evinizde bol bol temizlikler yapabilirsiniz. Pek çok şeyi, herhangi bir şeye hizmet etmediği halde, eski/bozuk/kırık olduğu halde elinizde tuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bunları evinizden çıkarabilirsiniz.

Merkür 19 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 18 Temmuz’a kadar ikizler burcunda. 5.evinizde.

Bu evin nasıl temaları var ? Nelerle ilgili bu ev ? Aşk, flörtler, yaratıcı konular, yaratım enerjisi, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, hobiler, kurslar, sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler.

Venüs ile bu temalarda çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

Çok güzeldir Venüs geçişleri 🙂 5.evin de böyle renkli temaları var 🙂

18 Temmuz’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirebileceğiniz, kendinize daha verimli, daha sağlıklı, yaşam kalitesi daha yüksek bir günlük düzen yaratmak için iyileştirmeler yapabileceğiniz, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

Yengeç evi, 6.ev ise düzeni, temizliği temsil eder. Evinizde yapacağınız değişiklikler, düzenlemeler, temizlikler bambaşka bir enerjiye taşıyacaktır sizi.

Evimizi temizlemek hayatımızı temizlemek demektir. Çünkü hayatın bir sembol dili var. Her şey bir sembol, her şey bir enerji.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 5 Temmuz’a kadar koç burcunda. 3.evinizde. 

Son birkaç günü kaldı bu transitin de.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler.

Mars ile bu dönemde neler olmuş olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artmış olabilir.

İrtibat kurduğunuz, ulaştığınız, görüştüğünüz kişiler olmuş olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanmış olabilir, hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

5 Temmuz’da yeni transitine başlıyor Mars. Boğa burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi anlatır. Enerjinizi daha çok evinize, ailenize odaklıyor bu döngü.

Evimiz, evimizle ilgili planlarımız, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konularımız, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz, aile bireylerimiz 4.evin temaları arasında.

Mars ile buralarda neler olur ?

Yeni başlangıçlar olur. Planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu adımı atabilirler.

Evinizde değişimler yapmak, yapılması gerekenleri ele almak için aktif, güzel bir dönem.

Bununla birlikte Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar olabilir bu transit içinde zaman zaman. Bu bir olasılık.

Bu olasılığı bertaraf etmek için Mars’ın tam da buradan geçtiğini, bu Marsiyen etkiyi kendinize hatırlatarak sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm. Çok da mühim olmayan konuları büyütmeden, anlaşmak, uzlaşmak niyetiyle, huzurunuza odaklanarak geçirin derim süreci.

Huzur önceliğiniz olsun.

Bu bir boğa transiti. Boğa burcu parayı, maddi varlıkları, birikimleri, yatırımları, mülklerle ilgili konuları simgeler. 4.ev ise aileyi, evi.

Aile içinde parasal konularınız olabilir Mars ile. Mülklerle ilgili gündemleriniz olabilir. Ev alma hazırlığında olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Eviniz, aileniz ve parasal konularınız ön planda olacaktır bu süreçte.


Temmuz 2022 Ay Döngüleri :

13 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 21° Oğlak, Güneş 21°  Yengeç

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bir sağlık gündemi varsa, çabasında olduğunuz bir konu varsa bir çözüm, bir dönüşüm, güç kazanma ve şifa zamanı olabilir bu sizin için.

Bir tedavinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorunu nasıl çözebileceğinizi fark edebilir, gereken fikri bulabilirsiniz. Gereken kişilere ulaşabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri yapabilirsiniz.

12.ev kısıtları, kapalı alanları, bizi sınırlanmış hissettiren mecburiyetleri de simgeliyor. Böyle bir durumdan da özgürleşebileceğinizi söylüyor dolunay.

Bu penceresi olmayan bir odada olmak olabilir, geçici olarak bir yerde kalmak olabilir, iç dünyanızla ilgili bir konu olabilir. Kapalı bir alanda, sınırlı bir alanda iseniz, sizi yormuş olan bir şeyler varsa, bunların sonlanabileceği, yeni güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zamandasınız. Bir açılım zamanı bu.

28 Temmuz : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Aslan

7.evinizde bir yeniay doğuyor. Jüpiter’den uyumlu açısı olan, çok da güzel bir yeniay !

İlişkiler alanında gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz, bir konuyu şifalandırabileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin pürüzlü bir gündemi varsa güzel bir açılım olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz güzel şeyler getirsin bize 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!