Merkür Yengeç Burcunda 5-19 Temmuz 2022

Merkür Yengeç Burcunda 5-19 Temmuz 2022

Merkür 5 Temmuz Salı günü 09:25’te yengeç burcuna geçti sevgili okuyucularım. 19 Temmuz’a kadar burada olacak.

Merkür iletişimin gezegenidir en temelde. İletişimlerimiz, haberleşme trafiğimiz, günlük işlerimiz, gündelik yaşamımız Merkür ile ilgilidir.

Bu yüzden de Merkür’ün hangi burçta olduğu, nerede ilerlediği güncelimize dair çok şeyi ifade ediyor.

Transitlerin özünde, mantığında şu vardır bakınız ↓↓ Transitlerde şu oluyor :

Bir gezegen hangi burçta ilerliyorsa, temsil ettiği konular o burcun karakteristiğine bürünüyor. O burcu doğasında, enerjisinde oluyor.

Bu transit neler anlatıyor öyleyse bize ? Yengecin doğası Merküryen temalara nasıl yansıyacak ?

Yengecin yumuşacık, sevgi dolu, sevecen bir enerjisi vardır 🙂 Kimseyi kırmak istemez. Anaçtır. Şefkatlidir. Korumak, kollamak ister. Gönülleri hoş tutmak ister.

Merkür burada iken, yengeç dilinde iletişim kuracağız.

İletişimlerde kelimelerimize daha çok özeneceğiz.

Yengeç burcu ailemizi, yuvamızı, yaşam alanımızı, yaşadığımız yerle ilişkimizi, evimiz için yaptıklarımızı, ev düzenimizi sembolize eder ayrıca.

Merkür’ün yengeçte ilerleyeceği bu dönemde, evimizle daha çok meşgul olacağız. Evimizde bir şeyleri elden geçireceğiz. Yenileyeceğiz. Temizleyeceğiz.

Evimizle ilgili yapmak istediklerimiz varsa, bu transit sürecinde planlarımız için harekete geçebiliriz.

Belki aile büyüklerimizle daha çok bir arada olacağız. Onların ihtiyaçları ile ilgileneceğiz. Onlar için yapmamız gerekenlerle meşgul olacağız. Aile içi iletişimler artacak.

Yengeç burcu aynı zamanda geçmişimizi, köklerimizi simgeler. Doğup büyüdüğümüz yerler, çocukluğumuz, eskiden tanıdığımız insanlar yengeç ile ilgilidir. Belki memleketimize gideceğiz. Doğup büyüdüğümüz yerde olmak isteyeceğiz. Eski dostlarımızla, ahbaplarımızla iletişim kuracağız.

Nostaljik bir ruh halinde olacağız 🙂 Eskiyi daha çok anacağız.

Ayrıca yengeç milli duygularımızla, geleneksel değerlerimizle, kültürel yapımızla ilgili bir burç. Halkı ilgilendiren konular, birliğimiz, bütünlüğümüz yengeç ile bağlantılı.

Geleneksel, yöresel şeylere ilgimiz artacak Merkür burada iken. Belki bu tür alışverişlerimiz olacak. Gezilerimiz, seyahatlerimiz olacak.

Toplumu, halkı ilgilendiren konularda günlük hayatın içinde yapılacak yeni düzenlemeler de olacaktır Merkür burada iken.


Şimdi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 4.evinize geliyor.

Yengeç burcu ve 4.ev evimizi, evimizle ilgili konuları, evimizle ilgili niyetlerimizi temsil eder.

Merkür’ün buraya gelişi ile evinizde yapmak istediğiniz değişimler için aksiyon alabilirsiniz.

Tadilat, badana, bakım, tamir, dekorasyon değişikliği gibi niyetleriniz varsa, çalışacağınız ustalarla iletişime geçebilirsiniz.

Çevremizden tanıdık bağlantısı olan var mı, soruşturabilirsiniz.

Ürün seçimleri, ürün araştırmaları, kıyaslamalar olabilir. Evinizle meşgul olacağınız bir dönem.

Ailemiz, aile büyüklerimiz yine yengecin ve 4.evin konusu. Onlarla ilgili işleriniz, meşguliyetleriniz de olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 3.evinize geliyor.

Yakın akrabalarla, aile içinde kardeşlerinizle ortak konularınız olabilir bu süreçte. Birlikte karar vereceğiniz şeyler olabilir. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir. Özellikle ev, emlak konularında, memleketinizde ev yaptırma, köyünüz için bir şey yaptırma gibi konularda, arsa, arazi, tarla, vb alım satım konularında, ailenin mülkleri ile ilgili konularda.

Yengeç burcu temalarıdır çünkü bunlar. 3.ev ise kardeşleri ve yakın akrabaları temsil eder.

Kardeşlerinizle birlikte anne babanız için yapacağınız şeyler de olabilir. Onların ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 2.evinize yerleşiyor.

Para alanına geliyor. 2.ev çalışarak elde ettiğimiz parayı, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi, maddi güvence niyetiyle yaptığımız şeyleri, yatırımları, mülkleri, maddi olanakları anlatan bir ev.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi temsil ediyor. Aileniz için, evinizde değiştirmek ve yenilemek istediğiniz şeyler için harcamalarınız olabilir bu dönemde.

Aile bireyleriniz için bir birikim hesabı açmak, eviniz için sigorta yaptırmak, güvence diyebileceğimiz bir şey başlatmak yönünde planlarınız varsa, bu yönde girişimleriniz olabilir Merkür burada iken. Adım atmasanız bile araştırmalarınız, fikir alışverişleriniz olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 1.evinize geliyor !

Merkür 1.evimizden geçerken neler olur ? İletişimlerimiz artar. Yüz yüze iletişimlerimiz, sohbetlerimiz, yazışmalarımız, işimizde görüşmelerimiz, her anlamda dialoglarımız artar. İletişimler hareketlenir.

Günlük hayatımız canlanır. Kısa mesafeler içinde gidiş gelişler olur.

Sizin için böyle bir zaman olacaktır bu Merkür transiti.

Merkür eğitimi simgeleyen bir gezegen. Bir kurs, bir eğitim planı varsa aklınızda, kayıt yapmak, içinde olmak, başlamak istediğiniz yerler varsa Merkür 1.evinizde iken bunu yapabilirsiniz. Bu konular gerçekleşebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 12.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bu ev neleri anlatır ? Kendimizle olan ilişkimizi, hayatla olan ilişkimizi, maneviyatımızı, sezgiselliğimizi, ruhsal derinliğimizi, ruhsal konuları, spiritüel öğretileri, spiritüel alanları.

Merkür ise bilgiyi, yeni şeyler öğrenmeyi, eğitimleri sembolize eden bir gezegen.

Bu Merkür döneminde yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Bu öğrendiğiniz şeyler ile hayatınız kolaylaşabilir. Çünkü bu şeyler zorlandığınız konularda bir farkındalık yaratabilir sizde. Hayatın matematiğini, neyin neden olduğunu, neyin neye hizmet ettiğini çok daha net görebilirsiniz. Anlamlandırabilirsiniz bir şeyleri. İç huzurunuzu yukarı taşıyacak şeyler olabilir.

Ayrıca 12.ev sağlıkla ilgili. Yengeç burcu ise aileyi temsil ediyor.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa muayene, tahlil konuları olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Doktor kontrolleri olabilir. Bu tür hastane işleri olabilir. Bir şifalanma zamanı.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Yengeç burcu ise geçmişimizi, çocukluğumuzu, aile köklerimizi sembolize ediyor.

Uzun yıllardır tanıdığınız, çocukluğunuzdan bu yana arkadaş olduğunuz kişilerle, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, renkli bir dönem. Güzel bir iletişim zamanı. Bağ kurma, bağları güçlendirme zamanı.

11.ev elektronik aletleri, interneti, teknolojiyi de simgeliyor. Neden ? Çünkü zodyakta kova burcunun evi.

Yengeç ise evimiz, ailemiz demek. Merkür yengeçten geçerken aile bireyleriniz yeni elektronikler satın alabilirler. Ev içinde modeminizle, internetinizle ilgili konular olabilir. Değişikliğe gidebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 10.evinize geçiyor.

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler olabilir. Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle bir araya gelebileceğiniz, daha çok irtibat kurabileceğiniz, belki memleketinize seyahat edebileceğiniz, aile büyüklerinizin yanına gidebileceğiniz bir zaman.

Çünkü yengeç evimizi, köklerimizi, ailemizi anlatır. 9.ev ise uzak şehirleri, başka ülkeleri.

Eğitim hayatı olanlar için de hareketli bir dönem. Sınavlar, ödev ve proje teslimleri olabilir gündeminizde.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 8.evinize geliyor.

Yengeç burcu ailemizi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

Bu süreçte ailenizden bir para akışı olabilir, bir destek gelebilir size. Yapmanız gereken ödemeler varsa, devreye girebilirler, yardımcı olabilirler.

8.ev borçlarla ilgili bir alan. Aile içinde krediler, kredi kartları, borçlar, ödemeler gündeme gelebilir.

Bu ev aynı zamanda aileden kalan mülklerle, ortak mallarla, ortak kazançlarla da ilgili. Yengeç ise ev, emlak, arazi, arsa gibi konuları yönetiyor. Memleketinizde ortaklaşa bir ev yaptırma konusu varsa, bir arazi, arsa satışı gündemi varsa, bir mal paylaşımı yapılmaya çalışılıyorsa, Merkür 8.evinizden geçerken konular ilerleyebilir. Etraflıca konuşulabilir bunlar. Planlamalar yapılabilir. Anlaşmalar olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 7.evinize geliyor.

Eşinizle/partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konular öne çıkıyor. İlişki içinde evlilik konuşulabilir. İlişkinizde bir şeyleri iyileştirmek için konuşacağınız şeyler olabilir.

Evli iseniz eşinizin yeni kararları, yeni gündemleri, iş anlaşmaları olabilir. Merkür imzalı işleri ve anlaşmaları simgeleyen bir gezegen çünkü.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları doğabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 6.evinize geliyor.

Bu ev iş alanı.

İş aramakta iseniz yeni fırsatların doğabileceği bir dönem. Özellikle aile bireylerinin bağlantıları ile. Çünkü yengeç burcu aileyi, Merkür ise iletişimleri temsil eder. Mülakatlarınız olabilir. Özgeçmişinizi ileteceğiniz kişiler/kurumlar, bu yönde iletişimler olabilir.

Çalışmakta iseniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için yapılması gereken düzenlemeler olabilir. İşleyişi düzene koymakla meşgul olabilirsiniz.

Yengeç burcu aynı zamanda evimizi simgeliyor. 6.ev ise temizlemekle, düzenlemekle, sadeleşmekle ilgili bir alan. Çünkü zodyakta başak burcunun evi.

Merkür 6.evinizden geçerken evinizde bol bol temizlikler yapabilirsiniz. Pek çok şeyi, herhangi bir şeye hizmet etmediği halde, eski/bozuk/kırık olduğu halde elinizde tuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bunları evinizden çıkarabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 5.evinize geliyor.

Güzel bir yere geliyor.  İşlere biraz ara verip dinlenmek, tatil yapmak, şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, bu transit sürecinde yapabilirsiniz bunu. Yengeç burcu memleketimizi, doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, aile köklerimizi simgeler. Memleketinize de gidebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir.

Ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Aile büyüklerinizle iletişimleriniz artabilir. Bir arada olabilirsiniz.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!