Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Mars retrosunu bu yılın başından beri duyuyor olabilirsiniz. 2020’nin önemli astrolojik gündemlerinden biri de bu retro.

ve artık vakti geldi ! Mars retrosu başlıyor.

Mars hareket, bedensel enerji, kuvvet, güç, harekete geçebilme becerisi, cesaret, motivasyon ve öfke ile ilgili bir gezegen.

Retro dönemi Mars’ın daha çok gölgesini yaşayacağımız bir süreç.

Öfkenin yönetilemediği durumlar, dışa vurulan agresyonlar, Dünyanın çeşitli yerlerinde ayaklanmalar, kargaşalar, çatışmalar, şiddeti anlatan durumlar artabilir. Patlamalar, yangınlar da Mars’ın sembolize ettiği şeyler. Dolayısıyla dikkat gerektiren bir dönemdeyiz.

Bu dönemde bireysel olarak nelere dikkat etmeliyiz ?

Neler önemli olacak Mars retrosunda ?

♦ Öfkemizi kontrol etmek,

♦ Aceleci davranmamak, sakarlıklara dikkat etmek,

♦ Konuların ilerleyişi yavaşlayabileceği için bir şeyleri sabırsızlıkla oldurmaya çalışmamak. Beklemek, sabretmek.

♦ Retro etkisiyle motivasyonumuzun ve enerjimizin düşebileceğini bilerek, ruh halimize ve bedensel sağlığımıza özen göstermek.

♦ Spor yapmak, hareket enerjisini spora aktarmak

♦ Mars bağışıklığımızla da ilgili olan gezegen. Bağışıklığımızı güçlü tutacak yönde beslenmemize özenmek, iyi uyumak, hareket etmek yine bu dönem ekstra önemli.

Mars retrosunda kim kaybeder ?

Öfkesine hakim gelemeyen kaybeder.

Güzel bir dille, doğru bir üslupla kendini ifade etmek varken agresyon enerjisini seçen kaybeder. Kaba tavrının karşılığını sert şekilde alır.

Bedenine özenmeyen, boş vermişlik enerjisiyle kendini fazla bırakanlar da Mars retrosunda uyarı alabilir. Beden çeşitli şekillerde alarm verebilir.

Sakin olmayı, akışın getirdikleri ile uyumlanarak stratejik ilerlemeyi, yerine göre sabretmeyi, kaba enerjilerden uzak kalmayı, karşılık vermemeyi seçersek, bedenimize, bağışıklığımıza, sağlığımıza daha fazla özenirsek, enerjimizi iyi tutarsak bu retro da gelir, geçer, geride kalır. Negatif olasılıklardan korunmuş oluruz.

Şimdi Mars retrosunun etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Bu retro en çok sizi ilgilendiriyor. 1.evinizde retro yapacak Mars.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmamanız önemli. Bu süreçte hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durmalısınız.

Zaman zaman öfke kontrol problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Hallettiğinizi, geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın. Sporla atın o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara dikkat edin. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek, kendinizi sakatlayacak hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da bağışıklığınız düşebilir. Halsiz hissedebilirsiniz, çabuk yorulabilirsiniz gün içinde. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat edin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars retrosunu 12.evinizde yaşayacaksınız.

Gizli düşmanlıkları, kıskançlıkları, fesatlık yapan, başarınızı istemeyen kişileri fark edebilirsiniz bu süreçte. Onlarla kavga ve didişme haline girmeyin. Onların kötü enerjisi, döner yine onları bulur zaten. Evrene yaydığımız enerjiyi, sistem bize aynalıyor çünkü. Rekabet, savaş, mücadele halinden uzak durun, kimseyle çatışmayın.

Bedensel enerjiniz ve sağlığınız etki alabilir bu süreçte. Büyük şeyler kastetmiyorum, mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.
Sağlık sorunlarınız varsa, o problemler nedeniyle günlük düzeninize ara verdiğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz. İzole olabilirsiniz bir süre için.

Bunun dışında aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin. Ne tür şeyler kastettiğimi anladınız sanırım.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.
12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’
Mars’ın size mesajı bu.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars retrosunu 11.evinizde deneyimleyeceksiniz.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda. Zaman zaman kızgınlıklar, sert dialoglar, küslükler olabilir. İçinizdekileri boşaltmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken arkadaşlarınızla, dostlarınızla kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine uymayın. Serbest bırakın konuları.

Bu söylediklerim, dost çevrenizin dışında iş ortamında bir parçası olduğunuz departmanlar, gruplar ve ekipler, üyesi olduğunuz dernekler, vakıflar, kulüpler için de geçerli.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars retrosu 10.evinizde.

İş hayatınızda otorite ile karşı karşıya gelebileceğiniz, agresyonun yükseleceği zamanlar olabilir. Tepkilerinizde ölçülü olun. Kendinizi ifade etme olanağınızı, makul ve kontrollü şekilde kullanın. Kavga enerjisine girmeyin. Yönetici ve patronlar başta olmak üzere, yaşamınızda bir gücü olan, bir otoritesi olan kişilerle ilgili bir süreç bu daha ziyade sizin için. Kimileri için eş de bir otoritedir, ki bu esasen medeniyetten uzak bir şey. Herkes bir birey çünkü. Kendi kararlarını verebilecek özgürlükte bir birey. Ama birçok insan eş otoritesi ile yaşıyor mu, maalesef yaşıyor. Dolayısıyla Mars retrosunda yapmak istediklerinizde eşin engeli, eşin baskısı gibi durumlar da olabilir.

Yaşça daha küçük okuyucularım için ise, bazı kararlarının aileleri tarafından onaylanmayacağını söyleyebilirim. Ebeveynler ile anlaşmazlıklar olabilir. Aileniz sizin için en iyisini ister. İlk gençlik yaşlarında bunu anlamıyoruz ama büyük sözü dinlemek önemli. Ailenizle çatışmayın.


Aslan ve Yükselen Aslan :

9.evinizde bir Mars retrosu.

Akademinin içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.
Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.
Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.


Başak ve Yükselen Başak :

8.evinizde gerçekleşecek bir Mars retrosu.

Bu dönemde borçlanmamaya çalışın. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda buhran ve bunalım enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünün. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars retrosu 7.evinizde gerçekleşecek.

İkili ilişkilerde geçmiş konular tekrar sorun olabilir. Zamanında uzlaşamadığınız, halledemediğiniz, belki hazmedemediğiniz ama sevginizden ötürü bir şekilde halının altına süpürdüğünüz şeyler aranızda yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz. İlişki içinde bir şifalanma istiyorsanız, yapmanız gereken kavga etmeden kendinizi ifade etmek. Çünkü söylediklerinizi ne kadar yüksek sesle ve kavga haliyle söylerseniz, karşınızdaki kişi o kadar kapatır kendini o sese. Nerelerde neler sinmedi içinize, ruhunuzun bir yerinde hala sizi rahatsız ediyor, paylaşın bunları sakin bir dille.

Evlilik ve ilişkiler için söylediğim bu şeyler, varsa iş ortaklarınızla olan bağınız için de geçerli.
Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Farkedeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler tekrarlanıyor.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars retrosu 6.evinizde gerçekleşecek.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz ile ilgili konular üzerinden retro etkisi alacaksınız. İş arkadaşlarınızla iyi geçinmeye, bazı şeylere takılmamaya ya da rahatsız olduğunuz bir şeyi ifade edecekseniz bunu güzel bir dille yapmaya özen gösterin.

Günlük sorumluluklarınız yorabilir sizi. Bir süre öncesinde yaptığınız işler, tekrar size verilebilir.
İşe ve günlük hayata, bedensel sağlığa dair konular normalden biraz daha fazla yorucu olabilir retroda. Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere de yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Yay ve Yükselen Yay :

Mars retrosu 5.evinizde gerçekleşecek.

Aşkta, yeni tanışmalarda, flört diyebileceğimiz görüşmelerde, ikili ilişkilerde zaman zaman agresyon yaşayabileceğiniz bir süreç.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda sorun yaşayabilirler, işler yavaş ilerleyebilir, sinirleneceğiniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında işi olanlar sekteye uğrayan bazı durumlar nedeniyle, biraz uğraştıracak bir retro süreci yaşayabilirler.
Mars zaten mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda, hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars retrosu 4.evinizde yaşanacak.

Aile içi konular, sorunlar yükselebilir, mecburi bir çözüm süreci olabilir bu. Ev, yerleşim, taşınma, kira, komşu, ev sahibi konularında sorunlarınız varsa ya da arsa, ev yaptırmak, mülk edinmek gibi gündemleriniz varsa Mars retrosu, sorunları daha görünür kılabilir. ‘Artık bir şeyler yapmam lazım’ düşüncesine gelebilirsiniz.

Retrolarda, yani Dünya’dan baktığımızda gezegenleri normal hızında görmediğimiz bu zamanlarda, konular yavaşlayabiliyor biraz. İşler gecikebiliyor, bekleyişler olabiliyor.
Bu retrodan en çok koç, yengeç, terazi ve oğlak burçlarında gezegenleri olanlar ya da yükseleni bu burçta olanlar etki alacaklar. Keskin köşeler bunlar zodyakta. Hızlı karar almamak, zararla oturmamak adına öfkeye kapılmamak, öfkeyle hareket etmemek ekstra ekstra önemli olacak bu süreçte.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars retrosu 3.evinizde yaşanacak.

Öfkesini yönetemeyen, geçmişteki olumsuz deneyimlere takılıp kalan, içsel enerjisini temizlemeyen kişiler zorlanır bu retroda.

Siz 3.ev konularında etki alacaksınız. Akrabalarınıza olan kızgınlıklar, kardeşlerle sorunlar, komşularla ve mahallenizle ilgili sorunlar daha vurgulu yaşanabilir retroda. Kavga etmek, tartışmak, bağırıp çağırmak yerine ‘Bu durum neye dönüşebilir ? Nasıl dönüşebilir ? Nasıl güzel ve ferah bir hal alabilir ? Bunun için ben ne yapabilirim ?’ düşüncesinde olmanızı öneririm.
Trafikte daha dikkatli olun bu dönem. Yayaların, diğer araçların haklarına saygılı olun. Aksi takdirde Mars retrosunda, evrenden sert cevap alabilirsiniz. Yaratılan karma, retroda kişiye döner ve kişi bedel öder çünkü.


Balık ve Yükselen Balık :

Siz Mars retrosundan 2.ev konularında etki alacaksınız. Yani parasal konular üzerinden.

Para kazanmak, algınızda zorlu bir mücadele haline gelmiş olabilir. Yaşadıklarınız size bu psikolojiyi, bu bakış açısını getirmiş olabilir.

Retroda bu düşünce kalıbınızı temizlemek yönünde çalışın ve aşırı çaba, aşırı beklenti halinden çıkın.

Oldurmaya çalışmayın. Gelirlerinizi büyütmek yönünde fazla bir odaklanma haliniz varsa, konuyu biraz serbest bırakın. Takıldığınız, odaklandığınız sorun büyür. Akışta kalmaya davet ediyor Mars retrosu hepimizi. Çünkü bir yavaşlama süreci olacak bu.

Sizi biraz kızdıracak bazı masraflar da gündeme gelebilir bu süreçte.


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Merkür Terazi Burcunda 5-27 Eylül 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!