Boğa Burcu Eylül 2020

Boğa Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Eylül ayından alabileceğiniz olası etkilere bakacağız bu kez. Yılın son aylarındayız artık ve bu son çeyrek, önemli gelişmelere işaret ediyor. 2020’nin geri kalanının en önemli gündemlerinden biri, bu ay başlıyor. Nedir o ? Mars retrosu. Retroyu ve ayın diğer tüm detaylarını ele alacağım. Sizi nasıl etkileyebileceğini anlatacağım.

Öncelikle buradan Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 5.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 6.evinize geçiyor.

‘Gezdin, eğlendin, hobilerine vakit ayırdın, şimdi çalışma zamanı !’ diyor Güneş size 🙂 5.ev döngüsü daha çok ‘keyif’ odaklı idi. 6.ev süreci ise çalışmayı, üretmeyi, faydalı olmayı, hizmet sunmayı, görevleri, gündelik işleri ve sorumlulukları anlatıyor.

Çalışan okuyucularımı, yoğun bir tempo bekliyor. Yaz aylarındaydık, hayat rölantideydi biraz. Şimdi işimize gücümüze bakıyoruz 🙂 Çalışmayan okuyucularım için iş fırsatlarına açık bir dönem. Başvurular yapın, çevrenizi değerlendirin, özgeçmişinizi bırakın. İş fırsatları doğabilir.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 5.evinizde.

Genel etkileri ve burçlar üzerinden getirebilecekleri bu yazımda :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 6.evinize geçiyor Merkür.

İş ve gündelik yaşam temponuzun olduğu alan burası. Merkür iş ortamındaki yoğunluğunuzu, görüşme ve toplantılarınızı artırabilir. Terazi etkisiyle yeni anlaşmalar, el sıkışmalar olabilir. Ortaklı projelere açık bir süreç. İş ve iş dışında gündelik yaşamınızı düzenleyebilir, daha verimli bir günlük akış planı oluşturabilirsiniz kendinize.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor bu kez.

Partnerleri, partnerliği, ‘ben’ olmak yerine ‘biz’ olmayı ifade eden bir alan burası. İşinizde, ticari faaliyetlerinizde ortaklık kurabilirsiniz. İşiniz ya da kişisel yaşamınızla ilgili bir konuda danışmanlık alabilirsiniz. Spor, sanat, eğitim, vb konularda özel bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özel ilişkileri, evliliği, sevgiliyi de sembolize ediyor tabii 7.ev. Sevgilinizle, eşinizle birlikte güzel fikirler bulabilir, yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Parasal konularda girişimleriniz, yatırımlarınız olabilir birlikte.

Boşanma sürecinde olanlar varsa, mal paylaşımları ve nafaka konusunun gündeme gelebileceği bir süreç.

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Evinizi anlatan, yuvanızı, yaşam alanınızı sembolize eden alana Venüs’ün gelmesi, hem evinizi güzelleştirir, hem de aile içi iletişimleri iyileştirir 🙂 Eviniz için, aileniz için güzel şeyler yapabilirsiniz bu süreçte.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 12.evinizde ilerlemeye devam ediyor. 7 Ocak 2021 tarihine kadar 12.evinizde olacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Bu ay Mars ile ilgili çok çok önemli bir gündemimiz var. Hatta bu ayın değil, 2020’nin astrolojik açıdan en önemli olaylarından biri bu. Bu yıl bir Mars retrosu yaşayacağız ve bu retro 10 Eylül’de başlıyor. 15 Kasım’a kadar sürecek bir hareket bu.

Yukarıda görmüş olduğunuz Mars yazımda, retro etkileri de yer alıyor. Ama birkaç temel uyarımı burada da aktarayım :

Gizli düşmanlıkları, kıskançlıkları, fesatlık yapan, başarınızı istemeyen kişileri fark edebilirsiniz bu süreçte. Onlarla kavga ve didişme haline girmeyin. Onların kötü enerjisi, döner yine onları bulur zaten. Evrene yaydığımız enerjiyi, sistem bize aynalıyor çünkü. Rekabet, savaş, mücadele halinden uzak durun, kimseyle çatışmayın.

Bedensel enerjiniz ve sağlığınız etki alabilir bu süreçte. Büyük şeyler kastetmiyorum, mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Sağlık sorunlarınız varsa, o problemler nedeniyle günlük düzeninize ara verdiğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz. İzole olabilirsiniz bir süre için.

Bunun dışında aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin. Ne tür şeyler kastettiğimi anladınız sanırım.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.

12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Kızgınlıklarından özgürleş, hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’

Mesaj bu 🙂 Ben aracıyım, ilettim :)) Artık gerisi sizde 🙂 En güzel şekilde, en yüksek faydayı oluşturacak dönüşümü yaşamanızı diliyorum. Bunun için spiritüel yöntemlerden yararlanın lütfen. 12.ev tam da bunlardır. Ruhsal çalışmalarından, enerji çalışmalarından yararlanın. Meditasyon da güzel olur 😉


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

11.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Uranüs ile uyumlu açısı var. Dolayısıyla pozitif etkileri olacaktır. Bir netleşme, bir uyanış ve güzel bir değişim geliyor bu dolunay ile. Peki hangi konular üzerinden gelebilir bu değişim ve netlik hali ? İçinde bulunduğunuz ekip, departman ve gruplar, takım çalışmaları, vakıf, dernek çalışmaları ve ayrıca dostlarla, sosyal çevrenizle ilgili konular.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 5.evinizde meydana geliyor. Satürn ile uyumlu açısı var bu yeniayın. Güzel, sağlam, kalıcı, bir şeyler başlıyor demektir. Çünkü yeniaylar, yenilikleri ve başlangıçları simgeler. Satürn ise kalıcılıktır.

5.ev konularında şanslı atılımlar, yeni başlayan konular, yeni ortamlar, yeni tanıyacağınız kişiler olabilir. Dediğim gibi kalıcı ya da uzun süreli olacaktır bu yeniayda başlayan şeyler.

Aşk, flört, keyifler, eğlenceler, sanat, spor, lüks tüketimler, gençler, çocuklar, bebekler, hamilelikler bu ev kapsamında. Yenilikler bu temalar üzerinden geliyor size.


Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir ay diliyorum. Sonbahar istediğiniz gibi başlasın !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!