Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş, 22 Ağustos Cumartesi günü başak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 22 Eylül’e kadar sürecek.

Başak burcu olan okuyucularımın doğum gününü kutlarım ! 🙂

Sağlıklı, keyifli, mutlu yaşlar dilerim 🙂

Güneş başak burcunda ilerlerken, başak temaları ile meşgul olacağız. Başak burcunun sembolize ettiği konular günlük hayatımızda daha çok yer bulacak.

Çalışmak, üretmek, sunmak, hizmet etmek, verimli olmak, fayda yaratmak, pratik çözümler bulmak, temizlemek, düzenlemek, yoluna koymak, detaylarla ilgilenmek, bir düzen getirmek, rutinler oluşturmak, daha düzenli yaşamak, daha sağlıklı yaşamak, bedensel sağlığa özenmek, iyi beslenmek, iyi uyumak, hayatı daha verimli ve faydalı hale getirmek.

Başak burcu deyince bunları anlıyoruz. Böyle bir doğası var başağın.

Önümüzdeki 1 aylık süreçte, işimizde daha yoğun olabiliriz, işimizde bir şeyleri daha sistematik hale getirmek için çalışabiliriz. Bir düzen, bir günlük akış planı oluşturabiliriz. Detay gerektiren işlerle meşgul olabiliriz. Dosyalama, kaydetme, arşiv düzenleme gibi konularla, görevlerle muşgul olabiliriz.

Evimizde de bolca temizlik yapacağız, yaşam alanımızı daha sade, daha işlevsel bir hale getirmek için düzenlemeler yapacağız.

Sağlığımıza daha fazla özenmek ve daha düzgün yaşamak isteyeceğiz.

Verimli, üretken ve disiplinli olacağız. Çalışacağız, daha fazla üretmek, fayda sunmak isteyeceğiz.

Zaten birçok kişi için tatil bitiyor. Yeni sezon başlıyor. Evlerde kışlık hazırlıklar yapılıyor. Yazı geride bırakıyoruz artık. İşe, okula dönüş vakti !

Bu transitin olumlu bir yanı da şu ki, Güneş başak burcunda iken Uranüs’ten, Jüpiter’den, Satürn’den ve Pluto’dan üçgen açı dediğimiz en uyumlu açıyı alacak. Bu açıların olduğu günler, yukarıda saymış olduğum başak temaları için ekstra ekstra güzel olacak.

Şimdi Güneş’in başak transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti başlıyor.

Çalışma hayatınız, çalışma ortamınızla ilgili konular, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, günlük sorumluluklarınız ön plana geçiyor. Gün içinde daha çok şey yapacağınız, bir süredir yaşadığınız temponun üzerine çıkacağınız, hareketli bir süreç.

İşinizde ve evinizde temizlikler yapmanız, bulunduğunuz alanları gereksiz eşyaların, çöplerin, kırık, bozuk şeylerin enerjisinden arındırmanız, sadeleşmeniz faydanıza olacaktır.

Bir süredir işinizde rölantide iseniz, Güneş’in başak sürecinin daha çok üretebileceğiniz ve kazanabileceğiniz bir döngü olduğunu söyleyeyim.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

5.evinize Güneş geliyor.

Güneş bir önceki aslan transitinde 4.evinizden geçiyordu. Enerjisi göreceli olarak düşük bir alandı 4.ev. Ama şimdi 5.ev sürecinde modunuz, enerjiniz yükselecektir.

Keyif almaktır, keyif için bir şeyler yapmaktır 5.ev, eğlenmektir. Müzikle, sanatla daha çok ilgileneceğiniz, hobileriniz varsa onlara daha fazla yoğunlaşacağınız bir dönem.

Aşk da bu evin konusu. Bir ilişkiniz varsa, birlikte güzel zamanlar geçirebilirsiniz, aktiviteler yapabilirsiniz, daha çok eğlenebilirsiniz. Hayatında biri olmayanlar yeni tanışmalar yaşayabilirler.

Sporla, sanatla, hobilerinizle ilgilenmek isteyeceğiniz bir dönem. Alışverişleriniz, keyfi harcamalarınız da artabilir.

Çocuk sahibi olan okuyucularım daha ziyade onlarla ilgili konularla meşgul olacaklar. Çocuklar ve gençler de 5.evin konusu çünkü.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu döngüde evinizle daha fazla ilgileneceksiniz. Bir süredir ertelediğiniz temizlik ve düzenleme işlerini yapabilirsiniz. Güvenlik, alarm konusundan yalıtıma kadar ev ile ilgili pek çok konu gündeme gelebilir.

Ev tutmak, ev almak, evinizi, arsanızı satmak gibi gündemleriniz, istekleriniz varsa, bu süreçte konular ilerleyebilir, neticeye de varabilirsiniz.

Ailenizle, aile bireylerinin ihtiyaçları ile ilgileneceksiniz ayrıca. Aile içi konular artabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 3.evinize geliyor. Güzel 🙂 İletişimdir bu evin temel konusu. Yakın çevremizi de anlatır.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, ahbap çevrenizle daha sık görüşeceğiniz bir dönem.

İş anlamında bakacak olursak tanıtım, reklam, satış, pazarlama, marka yönetimi, e-ticaret, sosyal medya, online platformlar, bilgi paylaşımları bu evin anlattığı şeylerdir. Eğer bu temalarda aktif iseniz, oldukça destekleyici bir Güneş transiti yaşamanız mümkün. Siparişlerin artması gibi, sosyal medyada etkileşiminizin artması gibi, yaptığınız, duyurduğunuz işlerin daha güçlü karşılık bulması gibi. Verimli bir süreç. O yüzden iyi kullanın derim.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 2.evinize geçiyor. Kazançlarınız, maddi olanaklarınız açısından şanslı bir süreç. Daha fazla kazanabilirsiniz, daha çok kazanacağınız verimli günlük akışlar oluşturabilirsiniz, iyi planlar yapabilirsiniz.

Hayatınızı daha düzenli hale getirmek için, daha sağlıklı yaşamak için yapacağınız alışverişler artabilir bu süreçte.

Yatırım planlarınız olabilir ayrıca. Bunun için araştırmalar yapabilirsiniz, alternatiflerinizi değerlendirebilirsiniz. İş ve para odaklı bir döngü bu sizin için.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 1.evinize geliyor. Güneş’ten en kuvvetli etkiyi siz alıyorsunuz.

1.ev transitlerinde hayatımızı yenilediğimiz şeyler yaparız. Yeni konular başlar, yeni ortamlara gireriz, yeni şeyler deneriz. Tazeleyici bir etki. Girişim planlarınız varsa, Güneş’in desteğinden yararlanın.

Nasıl göründüğünüzü, kim olarak bilindiğinizi, nasıl biri olarak algılanmak istediğinizi de anlatıyor 1.ev. Her anlamda kendinizi güncelleyebileceğiniz bir transit bu sizin için.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 12.evinize geliyor. Bu 1 aylık süreçte önemli sayılabilecek her tür girişimden uzak durmanız gerekiyor. 12.ev döngüsü başlatmaya uygun değildir. Hazırlanmanın ve beklemenin zamanıdır. Çünkü 12.ev sürecinde başlatılan şeyler çoğunlukla istediğiniz yönde ilerlemez.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna geçince çok daha ferah bir etki başlayacak sizin için ama 12.ev zamanları daha sönük, mod olarak daha aşağıda geçebiliyor.

Yapmak istemediğiniz şeylere, eğer bir mecburiyet yoksa kendinizi zorlamamanızı öneririm. Sürekli olarak mutlu olmak zorunda değilsiniz. Her duyguyu olduğu haliyle yaşayın. Biraz boşvermek gereken bir dönem bu sizin için. Hiçbir şeyi oldurmaya çalışmayın.

Bunun dışında haberiniz olmadan gerçekleşebilecek şeylere, gizli planlara, dedikodulara, kişisel bilgilerinizin gizliliğine dikkat edin.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 11.evinize geliyor.

10.ev döngüsü iş açısından, otorite ile ilişkiler, görevler, sorumluluklar açısından yorucuydu. Şimdi sosyalleşme zamanı sizin için. Arkadaş ortamlarında stres atabileceğiniz, keyifli zaman geçirebileceğiniz, birlikte planlar yapabileceğiniz, güzel bir dönem.

İş ortamında takım olmanın, birliğin önemini anlayacağınız zamanlar yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla bağınız kuvvetlenebilir. Birbirinizi destekleyeceğiniz, birbirinizden güç alacağınız, verimli, üretken bir dönem.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak. Otoritenin talepleri yorucu olabilir bu süreçte. Görevlerden, halledilmesi gereken işlerden yana biraz keyifsiz hissedebilirsiniz.

İşinizde çabalama halinde olacağınız bir dönem. İşinizi büyütmeye çalışmak, müşterilerinizi artırmaya çalışmak gibi bir çabadan söz ediyorum. Sistem kurmak, düzen oturtmak, yoluna koymak yönünde olacak hedefleriniz.

Devlet dairelerine gidip gelebilirsiniz ayrıca bu süreçte. Resmi işlemleriniz olabilir.

Sizler için bu sürecin ana teması, kurallara uygun, prosedüre uygun davranmak, gerekenleri yerine getirmek.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 9.evinize geliyor başak transiti ile.

Eğitimler, okul kayıt konuları, mülakat sonuçları, başvurular, akademik projeler gündeminizde olur eğer bir eğitim hayatınız varsa ya da işiniz eğitim ise.

Başka şehirlere seyahatleriniz olabilir. Uzaklardan yanınıza gelen sevdikleriniz olabilir.

Gümrük, ithalat, ihracat, uluslararası transfer işleri, turizm, turlar, yolculuklar bu evin temaları arasında. Bu yönde faaliyetleriniz varsa, Güneş geçişi daha şanslı kılacaktır sizi. Bereketli bir dönem.

Kültürel anlamda da pek çok şey katabilirsiniz kendinize. 9.ev hayata geniş perspektiften bakmaktır. Tabii o perspektif de okudukça, izledikçe, öğrendikçe gelişiyor.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 8.evinize geliyor. Yani parasal alana. Ama para derken ne kastediyorum ?

2.ev gelen paraları, kazançları anlatırken, 8.ev ise elimizden çıkan paraları, ödemeleri sembolize eder. Dolayısıyla giderleriniz, masraflarınız, krediler, kredi kartı ödemeleriniz gibi gündemler öne geçecektir bu ay.

Bunun dışında işinizde finansal konular öne çıkacaktır. Muhasebe işleri, yatırımlar, ortaklı borçlar ve ortaklı kazançlar, vergiler, sigorta ödemeleri, denetimler, primler, yüzdelikler, paranın paylaşılması gibi konular 8.evin temaları arasında. Güneş bu konularda bir şeyler getirebilir önünüze.

Bunun dışında karanlık ve gizemli konulara, ölüm ve ötesine merakınız artabilir 8.ev etkisiyle. Bu konulara çok odaklanmamak gerekiyor tabii ruh sağlığımız için. İzlediğiniz filmlere, okuduğunuz kitaplara, sohbetlere dikkat etmeniz iyi olur.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 7.evinizde ilerliyor olacak başak transitinde.

İlişkiniz, evliliğinize dair konular ön planda. Eşinizin/sevgilinizin yaşamında yenilikler de gündeme gelebilir. İş değiştirmesi gibi, yeni bir işe başlaması gibi. Sağlık da bir başak burcu teması. O yüzden ufak tefek sağlık, hastane, muayene konuları da olabilir.

İhtiyaç duyduğunuz alanlarda bir hoca ile çalışmak, özel ders almak ya da bir konuda koçluk almak, danışmanlık almak gibi getirileri de olabilir size Güneş 7.ev sürecinin.

İşinizde ortaklı adımlar olabilir. Başka firmalarla, kişilerle ortaklı olarak yaptığınız hamleleriniz, iş birlikleriniz olabilir.

Sahip olduğunuz bağlantılar, tanıdığınız insanlar, çevreniz, ağınız üzerinden faydalar geliyor bu ay size.


Aşağıdaki linklerde günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!