Koç Burcu Eylül 2020

Koç Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Eylül ayı sizlere neler getirebilir ? Ayın gelişmeleri sizi nasıl etkileyebilir, bakalım birlikte. Yılın son çeyreğine geldik ve önemli etkiler var bu son çeyrekte. Mars retrosu da bunların içinde en önemlisi diyebilirim. Detaylıca konuşacağız.

Öncelikle buradan Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 6.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de ise terazi burcuna, yani 7.evinize geçiyor.

İlişkiler alanına geçen bir Güneş, özel ve sosyal ilişkiler üzerinden gündemler, yeni gelişmeler getirecektir size. Evli iseniz, eşinizle, evliliğinizle ilgili konularınız olacaktır. Olumlu-olumsuz, her iki anlamda söylüyorum bunu. Spesifik olarak ne yönde etki alacağınız, doğum haritanıza bağlı. Hayatınızda biri varsa, ilişkide pek çok şey konuşulabilir.

Evlilik kararınız olabilir. Bir flört ilişkiye dönebilir.

Ortaklı konular, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar da 7.evin konusu. İşinizde başkaları ile birlikte yol almayı seçebilirsiniz, proje bazlı bir araya gelmeler olabilir. Hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konuda danışmanlık alabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz bir alan varsa, bir hocadan özel ders alabilirsiniz.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 6.evinizde.

Genel etkileri ve burçlar üzerinden getirebilecekleri bu yazımda :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 7.evinize geçiyor Merkür.

Uzman görüşüne başvuracağınız, danışmanlık alacağınız kişiler olabilir bu süreçte.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, bağınız, ilişkiniz, ilişki içinde ne istediğiniz, ne istemediğiniz konusunda şeffaf bir dönem olabilir. Çokça konuşabilirsiniz, ‘şunu yapalım, bunu yapmayalım’ şeklinde kararlar alabilirsiniz karşılıklı olarak. Güzel giden ilişkilerde evliliğin konuşulabileceği bir Merkür transiti.

İş hayatınızda başka firmalarla, şirketlerle ortaklı projeleriniz olabilir. Anlaşmalar yapabilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Şahıs olarak da iş ortakları eklenebilir çerçevenize.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor bu kez. 8.evinize geliyor. Enerjisi biraz değişiktir bu evin. Kasvetli gibidir ama küllerinden doğmayı, dönüşmeyi, karanlıktan aydınlığa çıkmayı simgeler. Zayıflıklarınızı fark etmek, kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek, daha iyi olabilecek tarafları dönüştürmeyi seçmek bu sürecin katkısı olabilir size, eğer değerlendirirseniz. Ruhsal anlamda derin ve yoğun bir süreç.

Parasal konular, maddeyle olan ilişkiniz, maddi gücünüz, borçlarınız ve alacaklarınız, refah düzeyiniz de bu döngünün gündemleri arasında. Ödemeler ağırlıkta olabilir. Paranızı doğru değerlendirmenizi öneririm.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 4.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs, 5.evinize geliyor. Sizin için renkli, eğlenceli bir süreç 🙂

Bu evin temaları çok keyifli çünkü 🙂 Aşk, flörtler, tanışmalar, eğlenceler, kutlamalar, etkinlikler, sanat, hobiler, spor, bebekler, hamilelikler, çocuklar, gençler, ayrıca lüks ve gösterişli giysiler, markalar, alışverişler gibi konular var 5.evde. Venüs zaten iyicil bir etki. Bu temalarla birleşince, enerjinizi, keyfinizi, modunuzu yukarı taşıyacak güzel gelişmeler getirebilir size 🙂 Flörtler doğabilir, hayatınızda biri varsa birlikteliğinizden daha çok keyif alabilirsiniz. Sanatta verimli bir süreç olacaktır ayrıca. Tatiller gündeme gelebilir. Sosyal çevrenizle güzel akşamlarda bir araya gelebilirsiniz, eğlenceleriniz olabilir. Çok güzel bir Venüs transiti.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 1.evinizde ilerlemeye devam ediyor. 7 Ocak 2021 tarihine kadar 1.evinizde olacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Bu ay Mars ile ilgili çok önemli bir gündemimiz var. 2020’nin astrolojik açıdan en önemli olaylarından biri bu. Bir Mars retrosu yaşayacağız. 10 Eylül’de başlayacak, 15 Kasım’a kadar sürecek.

Yukarıda görmüş olduğunuz yazımda, retro etkilerini de anlatmış bulunuyorum.

Yine burada da uyarılarım olsun bu retroda ne yapmalısınız, ne yapmamalısınız noktasında.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmayın. Hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durun.

Öfke kontrolü problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Hallettiğinizi, geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın. Sporla atın o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara dikkat edin. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek, kendinizi sakatlayacak hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da bağışıklığınız düşebilir. Halsiz hissedebilirsiniz, çabuk yorulabilirsiniz gün içinde. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat edin.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

12.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Ruhsal farkındalık anlamında işinize yarayacaktır. Uranüs’ün uyumlu açısıyla gerçekleşiyor. Tam bir uyanış ve yenilenme etkisi. Yaşadıklarınızın kök nedenlerini tespit etmek, fark etmek, idrak etmek ve çözüm yoluna girmek için destekliyor sizi dolunay.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 6.evinizde meydana geliyor. Satürn’ün uyumlu açısıyla gerçekleşecek, verimli bir yeniay bu. Bu yeniay sonrası günlerde başlatılan şeyler, kalıcı olur, uzun süreli olur, zemini sağlam olur. Ama Mars retrosu olacağı için, sıfırdan şeyler başlatmak yerine, bir süredir planlıyor olmanıza rağmen bir türlü harekete geçmediğiniz, geçemediğiniz şeyleri başlatın. 6.ev olması sebebiyle, iş, çalışma hayatı, iş ortamı, verim, günlük düzen, hizmet ve sağlık temaları üzerinden geliyor yeniayın işaret ettiği yenilikler.


Sağlıklı, eğlenceli, bereketli bir Eylül diliyorum. Sonbahar güzellikleriyle gelsin !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!